• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sylas

  Przeczytaj także...
  Silas Edward "Eddie" Southern (ur. 4 stycznia 1938 w Dallas w stanie Teksas) – amerykański lekkoatleta, specjalista biegu przez płotki, wicemistrz olimpijski z 1956.Imieniny – zwyczaj świątecznego obchodzenia (czasami hucznego) dnia świętego lub błogosławionego z chrześcijańskiego kalendarza lub innego dnia, tradycyjnie przypisywanego temu imieniu. Zwyczaj szczególnie popularny w Polsce (z wyjątkiem Górnego Śląska i Kaszub), ale także obecny w regionach katolickich np. Bawarii. Imieniny obchodzi się również w Bułgarii, w Grecji, w Szwecji, w Czechach, na Węgrzech i Łotwie, a kiedyś i w Rosji. W Szwecji oficjalną listę imienin publikuje Królewska Szwedzka Akademia Nauk. Zwykle wiąże się ze składaniem życzeń i wręczaniem prezentów solenizantowi. Czasem można spotkać się ze zwyczajem, że jeśli jest więcej niż jeden święty lub błogosławiony (patron) imienia (tj. jeśli jest kilka dat imienin w kalendarzu), imieniny obchodzi się w dniu wypadającym jako pierwszy w kolejności po urodzinach.
  Sylwan – imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa oznaczającego "las, zagajnik". Imię to posiada również skróconą formę Sylas.

  Sylasimię męskie pochodzenia łacińskiego, skrócona forma imienia Sylwan, wywodzącego się od słowa silva, które oznacza "las, zagajnik".

  Sylas imieniny obchodzi 13 lipca.

  Znane osoby noszące imię Sylas:

 • Eddie Southern, właśc. Silas Edward "Eddie" Southern (ur. 1938) – amerykański lekkoatleta, specjalista biegu przez płotki, wicemistrz olimpijski z 1956
 • Warto wiedzieć że... beta

  Imię (łac. nomen) – osobista nazwa nadawana osobie przez grupę, do której należy. Wraz (z ewentualnym drugim i następnymi imionami oraz) z nazwiskiem, czasem patronimikiem (ros. отчество (trans.) otcziestwo), a rzadziej przydomkiem stanowi u większości ludów podstawowe określenie danej osoby.
  Łacina, język łaciński (łac. lingua Latina, Latinus sermo) – język indoeuropejski z podgrupy latynofaliskiej języków italskich, wywodzący się z Lacjum (łac. Latium), krainy w starożytnej Italii, na północnym skraju której znajduje się Rzym.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.687 sek.