• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Syfy


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  Helix – amerykański serial science-fiction, thriller emitowany od 10 stycznia 2014 przez SyFy.Twórcą serialu jest Cameron PorsandehTelewizja kablowa (pot. nazywana "kablówką") – nowoczesna sieć telekomunikacyjna, która pozwala na oferowanie abonentom pakietu programów radia i telewizji oraz szerokiego asortymentu interaktywnych usług multimedialnych (tj. Internet, telefon), realizowana za pomocą techniki hybrid fibre-coaxial (HFC). Telewizje kablowe wykorzystują do transmisji pasmo od ~50 do ~900 MHz. Każdy program zajmuje 8 MHz (w standardzie PAL D/K, D1), więc przez kabel koncentryczny można przesłać do 94 programów stacji telewizyjnych.
  Ameryka Południowa – kontynent leżący na półkuli zachodniej oraz w większej części na półkuli południowej, a w mniejszej – na półkuli północnej. Niekiedy uważana jest również za subkontynent Ameryki.

  Syfy – kanał telewizyjny, znany wcześniej jako SciFi Universal, należący do koncernu NBCUniversal, nadający m.in. w USA (najwcześniej), Ameryce Południowej oraz Europie. Nadaje filmy, seriale oraz programy fantastyczno-naukowe, fantasy oraz horrory. Jego oferta jest zbliżona do AXN Sci Fi. W Polsce kanał rozpoczął nadawanie 1 grudnia 2007 roku. Znajduje się w ofercie sieci telewizji kablowej: Multimedia Polska i Cyfrowa Vectra.

  The Magicians – amerykański serial (dramat, fantasy,horror) wyprodukowany przez Groundswell Productions, NBC Universal Television oraz Universal Cable Productions. Serial jest adaptacja powieści "Czarodziej" autorstwa Lev Grossman, którego scenariusz napisali John McNamara oraz Sera Gamble. The Magicians jest emitowany od 25 stycznia 2016 roku SyFy 8 lutego 2016 roku, stacja SyFy zamówiła drugi sezonBitten (serial 2014) – serial science-fiction, dramatyczny emitowany od 11 stycznia 2014 roku przez kanadyjską stację Space. W USA jest emitowany od 13 stycznia 2014 przez SyFy.Serial jest adaptacją pierwszej części serii "Women of the Otherworld" - "Bitten" autorstwa Kelley Armstrong.

  Rebranding[]

  Z dniem 16 marca 2009 roku stacja podjęła decyzję o zmianie nazwy na SyFy, co faktycznie nastąpiło 7 czerwca 2009 roku. Jednak zmiana ta, ze względu na negatywne znaczeniowe konotacje (liczba mnoga od pospolitego słowa syf znaczącego 'brud, bałagan, syfilis'), nie objęła Polski - zdecydowały o tym badania polskiej opinii publicznej

  Firefly – amerykański serial science fiction z 2002 roku osadzony w realiach kosmicznego westernu stworzony przez scenarzystę i reżysera Jossa Whedona, twórcę Buffy: Postrach wampirów oraz Anioła ciemności. Producentami wykonawczymi byli Joss Whedon oraz Tim Minear.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Z dniem 10 października 2010 roku stacja telewizyjna Sci Fi Channel zmieniła nazwę na SciFi Universal.

  Oferta programowa[]

  Seriale obecnie emitowane[]

 • Bitten (2014-)
 • Z Nation (2014-)
 • 12 Małp (2015- )
 • Olimp (2015-)
 • Dark Matter (2015-)
 • Killjoys (2015-)
 • The Expanse (2015-)
 • The Magicians (2016-)
 • Hunters (2016-)
 • Wynonna Earp (2016-)
 • Programy, które będą emitowane w przyszłości[]

 • 3001: The Final Odyssey
 • Van Helsing (data premiery - 23 września 2016)
 • Incorporated'(premiera 30 listopada 2016)
 • Aftermath (premiera 27 września 2016)
 • Channel Zero: Candle Cove(premiera 27 września 2016)
 • Seriale dawniej emitowane[]

  Linki zewnętrzne[]

 • Strona oficjalna
 • Polska strona oficjalna
 • Przypisy

  1. Top 100 tematycznych kanałów TV grudnia. Które najpopularniejsze (pol.). media2.pl, 2013-01-02. [dostęp 2013-01-04].
  2. Sci Fi Channel Aims to Shed Geeky Image With New Name : In Depth : TVWeek - Television Industry news, TV ratings, analysis, celebrity event photos
  3. Sci Fi nie zmieni w Polsce nazwy na SyFy - Mediarun.pl
  4. SATKurier.pl / Polonica / Polska: Sci-Fi Channel już jako SciFi Universal
  5. Syfy zamawia 12 odcinków "The Magicians" (pol.). W: spoilertv.pl [on-line]. [dostęp 4 maja 2015].
  6. Hunters - Syfy Reveals Premiere Date (ang.). W: spoilertv.com [on-line]. [dostęp 13 stycznia 2016].
  7. Van Helsing - Syfy Orders Female Led TV Series (ang.). W: spoilertv.com [on-line]. [dostęp 2 listopada 2015].
  8. Van Helsing - Poster + Premiere Date Revealed (pol.). W: spoilertv.com [on-line]. [dostęp 1 lipca 2016].
  9. Syfy zamawia thriller "Incorporated" (pol.). W: spoilertv.pl [on-line]. [dostęp 4 lutego].
  10. Znamy daty premier Incorporated, Van Helsing i innych seriali stacji Syfy (pol.). W: naekranie.pl [on-line]. [dostęp 9 sierpnia 2016].
  11. Aftermath - Picked up by Syfy for Summer Launch (ang.). W: spoilertv.com [on-line]. [dostęp 4 marca 2016].
  12. Stacja Syfy kasuje "Helix" (pol.). W: showtv.pl [on-line]. [dostęp 30 kwietnia 2015].
  Czarodziejki (ang. Charmed) – amerykański serial fantasy, którego wszystkie osiem sezonów można było oglądać w telewizji The WB w USA, a w Polsce w telewizji Polsat, Hallmark, SciFi Universal i obecnie na Fox Life. Serial opowiada o najpotężniejszych na świecie dobrych czarodziejkach – siostrach Halliwell. Każda z nich posiada unikalną magiczną siłę, która dojrzewa i rozwija się w ciągu całego ich życia. Razem mieszkają w rodzinnej posiadłości i wykorzystują swe zdolności do walki z demonami i innymi siłami zła, które panoszą się na terenie San Francisco w Kalifornii.Wynonna Earp – amerykańsko- kadanyjski serial (dramat akcji, western, science fiction ) wyprodukowany przez SEVEN24 Films oraz IDW Entertainment. Serial jest adaptacją serii komiksów o tym samym tytule autorstwa Beau Smith. Wynonna Earp jest emitowany od 1 kwietnia 2016 roku przez SyFy  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Trup jak ja (ang. Dead Like Me) – amerykański komediowo-dramatyczny serial telewizyjny stworzony przez Bryana Fullera, nadawany przez telewizję Showtime w latach 2003-2004. Premiera serialu w Polsce miała miejsce 2 września 2008 roku na kanale Sci-Fi Channel.
  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.
  Killjoys – amerykańsko-kandayjski serial (dramat science-fiction) wyprodukowany przez Temple Street Productions, Bell Media oraz Universal Cable Productions. Pomysłodawcą serialu jest Michelle Lovretta. Premierowy odcinek będzie wyemitowany 12 czerwca 2015 roku przez SyFy Serial jest wspólnym projektem amerykańskiej stacji SyFy oraz kanadyjskiej stacji Space.
  Cień Anioła – (ang. Dark Angel) – amerykański serial science-fiction z gatunku cyberpunk produkowany w latach 2000-2002 i stworzony przez Jamesa Camerona i Charlesa H. Eglee, opowiadający o losach Max Guevary, genetycznie usprawnionego super-żołnierza, zbiegłej z tajnego rządowego ośrodka. W główną rolę wcieliła się Jessica Alba. Serial był emitowany na FOX. W Polsce serial miał swoją premierę 7 listopada 2003 roku na kanale Polsat
  Horror – fantastyka grozy – odmiana fantastyki polegająca na budowaniu świata przedstawionego na wzór rzeczywistości i praw nią rządzących po to, aby wprowadzić w jego obręb zjawiska kwestionujące te prawa i nie dające się wytłumaczyć bez odwoływania się do zjawisk nadprzyrodzonych. Źródła takiego postrzegania horroru związane są bezpośrednio z samym powstaniem literackiego gatunku horroru i zasadniczo do niego się odnoszą. W horrorze filmowym definicja ta ewoluowała na przestrzeni ostatniego stulecia, głównie przez rozkwit kina eksploatacji, które miało miejsce w latach 70. ubiegłego wieku.
  Przystań (ang. Haven, 2010-) – kanadyjski serial telewizyjny luźno oparty na powieści Stephena Kinga Colorado Kid. Premiera serialu miała miejsce 9 lipca 2010 r. na kanale Syfy. 9 listopada 2012 ogłoszono że seria została prolongowana do 4 serii, która również będzie miała 13 odcinków.
  Hunters – amerykański serial (dramat, thriller, science fiction ) wyprodukowany przez Valhalla Entertainment oraz Universal Cable Productions. Serial jest adaptacją powieści "Alien Hunter" autorstwa Whitley Strieber Hunters jest emitowany od 11 kwietnia 2016 roku przez SyFy

  Reklama