• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Swiss Super League  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  FC Lugano - szwajcarski klub piłkarski, mający siedzibę w mieście Lugano. Przez dużą ilość sezonów grał w Swiss Super League, obecnie jednak gra o klasę niżej, w Challenge League. Klub został założony w 2003 roku jako AC Lugano. Było to spowodowane bankructwem i degradacją do niższej ligi FC Lugano, założonego w 1908 roku. W 2008 roku klub powrócił do używania historycznej nazwy - FC Lugano.Grasshoppers Zurych – klub sportowy ze Szwajcarii mieszczący się w Zurychu. Najstarszą i najbardziej znaną sekcją klubu jest drużyna piłkarska. W skład klubu wchodzą również sekcje działające w następujących dyscyplinach sportu: wioślarstwo, hokej na lodzie, piłka ręczna, tenis ziemny, hokej na trawie, curling, squash, unihokej.

  Axpo Super League – najwyższa klasa rozgrywek ligowych w piłkę nożną w Szwajcarii i Liechtensteinie po raz pierwszy zorganizowana w 1897 roku (jako Serie A). W rozgrywkach bierze udział 10 drużyn. W przeciwieństwie do innych lig piłkarskich, w tej lidze każda drużyna gra z każdą inną w sezonie po 4 mecze - 10 drużyn, 36 kolejek.

  FC Biel-Bienne – szwajcarski klub piłkarski, mający siedzibę w mieście Biel/Bienne. Klub został założony w 1896 roku. Największymi sukcesami klubu było zwycięstwo w Pucharze Szwajcarii w 1961 i zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej w 1947 roku oraz zajęcie w niej drugiego miejsca w 1948 roku i ponownie w 1960.FC Lausanne-Sport - szwajcarski klub piłkarski, mający siedzibę w mieście Lozanna, obecnie grający w Axpo Super League. Lausanne posiada także sekcję lekkiej atletyki, wioślarstwa oraz hokeja na wrotkach. Został założony w 1896 roku jako Montriond Lausanne. W 1920 roku przemianowano go na obecną nazwę po fuzji z Club Hygiénique de Lausanne. W 2011 roku awansował do Super League wygrywając drugoligowe rozgrywki.

  Spis treści

 • 1 Poprzednie nazwy
 • 2 Skład ligi w sezonie 2015/16
 • 3 Mistrzowie według sezonu
 • 3.1 Serie A
 • 3.2 1. Liga
 • 3.3 Liga Nationale (Nationalliga)
 • 3.4 Liga Nationale A (Nationalliga A)
 • 3.5 Super League
 • 4 Statystyka
 • 5 Zobacz też
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Poprzednie nazwy[]

  Fussballclub Zürich – szwajcarski klub piłkarski z Zurychu, założony w 1896 przez Hansa Gampera. W 2016 roku klub zajął ostatnie, 10. miejsce w tabeli i spadł do drugiej ligi (Challenge League).Servette FC - szwajcarski klub piłkarski z siedzibą w Genewie. Jest najbardziej utytułowanym zespołem we francuskojęzycznej części Szwajcarii i jedynym w kraju, który przez cały XX wiek grał w najwyższej lidze. W Swiss Super League występował nieprzerwanie od jej powstania w 1897, aż do momentu ogłoszenia bankructwa w 2005(łącznie 108 sezonów). W sezonie 2010/2011 występuje w drugiej lidze.W 2011 roku wygrywając dwumecz barażowy z Bellinzoną, Servette Genewa powróciła do Super League. W 2013 roku zespół zakończył rozgrywki na ostatnim 10. miejscu w tabeli i spadł do Challenge League.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Fussballclub Winterthur - szwajcarski klub piłkarski, grający obecnie w Challenge League, mający siedzibę w mieście Winterthur, leżącym w kantonie Zurych.
  Associazione Calcio Bellinzona - szwajcarski klub piłkarski, grający obecnie w Swiss Super League, mający siedzibę w mieście Bellinzona, leżącym we włoskojęzycznym kantonie Ticino.
  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.
  Fussballclub Sankt Gallen 1879 jest szwajcarskim klubem piłkarskim z miasta Sankt Gallen. W 2009 i 2011 roku klub spadał do Challenge League. Od sezonu 2012/13 ponownie występuje w Axpo Super League.
  Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska (Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft) – państwo federacyjne w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego w 1815 roku jest państwem neutralnym. Do Organizacji Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum minimalną większością 52% głosów.
  Football Club de Sion – szwajcarski klub piłkarski, założony w 1909 roku, mający siedzibę w Sionie. Obecnie występuje w Axpo Super League.
  Neuchâtel Xamax Football Club – szwajcarski klub piłkarski, mający siedzibę w mieście Neuchâtel. Został założony w 1970 roku jako fuzja klubów FC Cantonal (1906) i FC Xamax (1912). W maju 2011 roku czeczeński biznesmen Bułat Czagajew kupił Neuchâtel Xamax. 25 stycznia 2012 roku właściciel klubu ogłosił jego rozwiązanie z powodu nie otrzymania licencji oraz dał zawodnikom i pracownikom klubu wolną rękę w poszukiwaniu zatrudnienia.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.