• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Swift Current

  Przeczytaj także...
  Mistrzostwa Świata Kobiet w Curlingu 2010, odbyły się w dniach 20-28 marca 2010 w kanadyjskim Swift Current, na lodowisku Credit Union iPlex.Patrick Denis Marleau - (ur. 15 września 1979 w Swift Current, Saskatchewan) kanadyjski hokeista występujący na pozycji środkowego w zespole NHL - San Jose Sharks. Od sezonu 2003/2004 do 2008/2009 był kapitanem tego zespołu. Jest również najlepszym zawodnikiem w historii klubu pod względem zdobytych punktów. Podczas swojej całej kariery w NHL zagrał tylko w drużynie Rekinów. Razem z reprezentacją Kanady zdobył złoty medal mistrzostw świata w 2003 roku, Puchar Świata w 2004 roku oraz złoty medal podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver.
  Swift Current Broncos – juniorska drużyna hokejowa grająca w WHL w dywizji wschodniej, konferencji wschodniej. Drużyna ma swoją siedzibę w Swift Current w Kanadzie.

  Swift Current - miasto w Kanadzie w południowo-zachodniej części prowincji Saskatchewan. Zostało założone w 1882 roku. Jest szóstym pod względem liczby mieszkańców miastem w prowincji.

  Mistrzostwa Świata Kobiet w Curlingu 2016 rozegrane zostały między 19 a 27 marca 2016 w kanadyjskim Swift Current w prowincji Saskatchewan.Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.

  Liczba mieszkańców Swift Current wynosi 14 946. Język angielski jest językiem ojczystym dla 88,1%, francuski dla 1,6% mieszkańców (2006).

  Saskatchewan – prowincja Kanady leżąca w środkowej części kraju. Od wschodu graniczy z Manitobą, od zachodu z Albertą, od północy z Terytoriami Północno-Zachodnimi oraz na południu ze stanami USA Montana i Dakota Północna. Saskatchewan posiadając prostoliniowe granice ma kształt niemal idealnego trapezu. Największym miastem prowincji jest Saskatoon. Drugim co do wielkości i zarazem stolicą prowincji jest Regina. Do innych znaczniejszych miast należą Prince Albert, Moose Jaw, North Battleford, Yorkton i Swift Current. Zobacz też pełną listę jednostek samorządowych Saskatchewanu

  Sport[]

 • Swift Current Broncos – klub hokejowy
 • W 2010 roku w mieście odbyły się Mistrzostwa Świata Kobiet w Curlingu. W 2016 odbędą się kolejne
 • W mieście urodził się tutaj mistrz olimpijski z Vancouver w hokeju na lodzie - Patrick Marleau.
 • Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.