• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sweet Noise  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Korupcja (łac. corruptio – zepsucie) – nadużycie stanowiska publicznego w celu uzyskania prywatnych korzyści. Korupcja może w praktyce powstawać niezależnie od formy rządów. Poziom korupcji może być bardzo różny, od drobnych przypadków wykorzystania wpływu lub faworyzowania w celu wyświadczenia lub oddania przysługi, do kleptokracji (rządów złodziei), gdzie porzucone zostają nawet zewnętrzne pozory uczciwości.Machine Head – amerykańska grupa muzyczna założona 12 października 1991 roku w Oakland w Kalifornii. Wykonywana przez zespół muzyka określana jest jako groove metal, thrash metal, heavy metal, nu metal oraz metal alternatywny.

  Sweet Noise – polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową i heavymetalową. Powstała w 1990 roku w Swarzędzu pod Poznaniem. Formacji przewodzi wokalista sudańskiego pochodzenia – Piotr „Glaca” Mohamed, który pozostaje jedynym członkiem oryginalnego składu. W latach 1990–2007 grupa wydała pięć albumów polskojęzycznych oraz trzy anglojęzyczne. Pomimo licznych zmian składu Sweet Noise utrzymał charakterystyczne brzmienie oparte na wokalizach Mohameda oraz riffach wieloletniego gitarzysty Tomasza „Magica” Osińskiego, który opuścił zespół w 2007 roku.

  Natalia Maria Kukulska (ur. 3 marca 1976 w Warszawie) – polska piosenkarka, autorka tekstów i producent muzyczny. Córka piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.Republika Południowej Afryki (RPA, afr. Republiek van Suid-Afrika, ang. Republic of South Africa) – państwo na południowym krańcu Afryki.

  Na przestrzeni lat zespół został wielokrotnie wyróżniony w plebiscytach muzyki rockowej i heavymetalowej. Występował także na licznych festiwalach w tym: na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie, Le Printemps de Bourges we Francji czy Wacken Open Air w Niemczech. Grupa dwukrotnie otrzymała także nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Z zespołem związane jest stowarzyszenie wspierające młodych artystów – Noisenation.

  Basowiszcza (biał. Басо́вішча, Basovišča) – Festiwal Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza organizowany przez Białoruskie Zrzeszenie Studentów, odbywający się rokrocznie od 1990 w drugiej połowie lipca na leśnej polanie Boryk w pobliżu miejscowości Gródek.Nagroda Muzyczna Fryderyk – nagrody muzyczne przyznawane w Polsce od roku 1995. Od 1999 przyznaje je powołana przez Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna. W jej skład wchodzi ponad 1000 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej. Nazwa nagrody nawiązuje do imienia polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Muzyka i teksty
 • 3 Muzycy
 • 3.1 Obecny skład zespołu
 • 3.2 Byli członkowie zespołu
 • 4 Dyskografia
 • 4.1 Albumy
 • 4.2 Single
 • 4.3 Inne
 • 5 Wideografia
 • 6 Teledyski
 • 7 Nagrody i wyróżnienia
 • 8 Przypisy
 • 9 Linki zewnętrzne
 • Historia[]

  Grupa powstała w 1990 roku w Swarzędzu pod Poznaniem z inicjatywy wokalisty Piotra „Glacy” Mohameda i perkusisty Tomasza „Balbiny” Maćkowiaka. Skład formacji uzupełnili gitarzysta Robert „Waluś” Walczak i basista Maciej „Żuk” Żebrowski. Pierwszy koncert młodego zespołu odbył się rok później w poznańskiej Malcie w klubie Rejtan. Wkrótce w wyniku nieporozumień zespół został rozwiązany. Jednakże Mohamed i Maćkowiak postanowili kontynuować działalność jako Sweet Noise. Muzycy do współpracy zaprosili gitarzystę Tomasza „Magica” Osińskiego i basistę Macieja Szymańskiego. Stanowisko drugiego gitarzysty objął Robert „Waluś” Walczak, który współpracował z Żebrowskim w zespole Road House Blue. Grupa w odnowionym składzie koncertowała głównie w poznańskich klubach studenckich. Jeszcze w 1991 roku do składu powrócił Maciej Żebrowski, który zastąpił Szymańskiego. Pod koniec roku Sweet Noise opuścili Walczak i Żebrowski. Skład został uzupełniony dopiero na początku 1992 roku. Do grupy dołączyli gitarzysta Jan „Yach” Wróblewicz i basista Tomasz „Letki” Letkiewicz. Pod koniec roku w swarzędzkim Studio Czad muzycy zarejestrowali demo. Dzięki nagraniom formacja zaistniała w lokalnych stacjach radiowych.

  DJ Kostek właściwie Tomasz Kościelny (ur. 1981) - polski DJ i producent muzyczny. Wicemistrz International Turntablism Federation 2003 oraz laureat Mistrzostw Polski DMC 2001/2002.Skierniewice – miasto na prawach powiatu, położone na Równinie Łowicko-Błońskiej, w połowie drogi między Warszawą a Łodzią, w województwie łódzkim. Miasto było stolicą województwa skierniewickiego w latach 1975–1998. Miasto położone jest w dorzeczu Wisły, na Nizinie Środkowomazowieckiej, w południowej części Równiny Łowicko-Błońskiej. Były miastem duchownym.

  Latem 1993 roku w Modern Sound Studio w Gdyni grupa zarejestrowała trzy kompozycje. Wśród nich był utwór „Dignity” który zaistniał na poznańskiej scenie muzycznej. Pod koniec roku grupa wystąpiła na festiwalu Mokotowska Jesień. Koncert przyciągnął zainteresowanie wytwórni muzycznych, w tym Koch International i M&M. Mimo to muzycy nie zdecydowali się na podpisanie umowy. W 1994 roku grupa przeżyła kryzys związany z kierunkiem działalności oraz uzależnieniem od alkoholu. Tego samego roku grupa wystąpiła w poznańskim klubie Stary Browar. Koncert pozytywnie przyczynił się do dalszej działalności formacji oraz zainspirował pierwsze sukcesy. Wśród nich było zwycięstwo na Festiwalu Grup Rockowych w Węgorzewie. Zespół wygrał również eliminacje do festiwalu Le Printemps de Bourges ’95. Następnie grupa otrzymała Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. Występ przyczynił się także do podpisania kontraktu płytowego z wytwórnią Izabelin Studio. Efektem umowy był debiutancki album zatytułowany Respect, który ukazał się 30 stycznia 1995 roku. Płyta była promowana teledyskiem do utworu „Godność”. W kwietniu grupa wyjechała do Francji, gdzie dała koncert w ramach Le Printemps de Bourges, poprzedzając m.in. Megadeth, Machine Head i Therapy?.

  Miksowanie muzyki - mieszanie, połączenie w jeden strumień kilku sygnałów dzwiękowych, z których każdy jest nośnikiem informacji muzycznej.Rasizm, dyskryminacja rasowa (z fr. le racisme od la race – ród, rasa, grupa spokrewnionych) – zespół poglądów głoszących tezę o nierówności ludzi, a wynikająca z nich ideologia przyjmuje wyższość jednych ras nad innymi. Przetrwanie tych "wyższych" ras staje się wartością nadrzędną i z racji swej wyższości dążą do dominowania nad rasami "niższymi". Rasizm opiera się na przekonaniu, że różnice w wyglądzie ludzi niosą za sobą niezbywalne różnice osobowościowe i intelektualne (ten pogląd znany jest w jęz. ang. jako racialism).

  Po powrocie z Francji zespół zrealizował teledysk do utworu „Cisza”. Obraz uzyskał nominację na festiwalu Yach Film w kategorii teledysk roku. Kompozycja spotkała się także z zainteresowaniem telewizji MTV, która wielokrotnie wyemitowała teledysk w programie Headbangers Ball. Również w 1995 roku grupa zagrała na festiwalach Prince Rocks Węgorzewo Poland, Rock Sopot Festival oraz Odjazdy. W grudniu Sweet Noise wziął udział w trasie koncertowej zespołów Vader i Proletaryat. W tym samym czasie zespół opuścił Wróblewicz, którego zastąpił Grzegorz „Bigozz” Bigosiński. Wkrótce potem menedżerką zespołu została pracowniczka PolyGram Polska – Sylwia Lato, późniejsza żona Piotra Mohameda. 13 maja 1996 roku ukazał się drugi album formacji pt. Getto. Gościnnie w nagraniach wzięły udział wokalistki Natalia Kukulska i Anja Orthodox oraz zespół Vader w składzie: Piotr Wiwczarek, Krzysztof Raczkowski, Jarosław Łabieniec i Leszek Rakowski. Drugi album Sweet Noise był promowany teledyskiem do utworu „Wyżej”, który wyreżyserował Yach Paszkiewicz. Kolejny obraz promujący został zrealizowany do kompozycji „Bruk”. Klip został wyróżniony Grand Prix oraz nagrodami w kategoriach najlepsza reżyseria i najlepszy montaż na festiwalu Yach Film. W 1997 roku formację opuścił jej współzałożyciel Tomasz „Balbina” Maćkowiak, którego zastąpił Bartłomiej „Fido” Czerniachowski. 24 marca tego samego roku ukazała się anglojęzyczna edycja drugiej płyty Sweet Noise pod tytułem Ghetto.

  Olecko (dawniej także Margrabowa, niem. Marggrabowa lub Oletzko, od 1928 Treuburg) – miasto w północno-wschodniej części Polski w województwie warmińsko-mazurskim, powiecie oleckim, nad rzeką Legą (dawniej Oleg) i Jeziorem Oleckim Wielkim. Siedziba gminy Olecko. Stolica "Mazur Garbatych".Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).

  Na rynku międzynarodowym album był promowany teledyskiem do utworu „Ghetto”. Muzycy dali także szereg koncertów za granicą, w tym na festiwalach: Rock Pop Bratislava w stolicy Słowacji i Headbangers Heaven w Holandii. Grupa koncertowała również w Polsce, poprzedzając m.in. występ Biohazard w warszawskim klubie Proxima. Mohamed nawiązał współpracę z redakcją emitowanego na antenie TVP1 programu Mur, wraz z którą zorganizował akcję „Mur przeciwko przemocy”. W tym samym czasie grupę opuścił Tomasz „Letki” Letkiewicz, którego zastąpił Maciej „Żuk” Żebrowski znany z pierwszego składu Sweet Noise. Rok później płyta Getto została wyróżniona 1. miejscem w kategorii heavy metal w podsumowaniu magazynu Gitara i Bas. Pismo wyróżniło także Osińskiego, Letkiewicza i Bigosińskiego, którzy zajęli miejsca w dziesiątce wyróżnionych muzyków. Następnie w kwietniu grupa otrzymała nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii album roku metal. Kolejne miesiące 1998 roku grupa spędziła na koncertowaniu oraz pracy nad kolejnym albumem. Formacja wystąpiła m.in. w katowickim Spodku, poprzedzając występ Black Sabbath oraz na festiwalach Radegast Open Air w Czechach i Wacken Open Air w Niemczech. 13 listopada ukazał się trzeci album grupy, zatytułowany Koniec wieku.

  Revolta – siódmy, studyjny album polskiej grupy muzycznej Sweet Noise, wydany 8 listopada 2003. Gościnnie na płycie wystąpili tacy muzycy jak: Edyta Górniak, Peja, O.S.T.R. oraz Anna Maria Jopek. Album promowany był singlem "Jeden taki dzień". Płyta dotarła do 10. miejsca listy OLiS w Polsce.Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” – polskie stowarzyszenie antyfaszystowskie założone w 1996. Zgodnie z jego deklaracją za cele stawia sobie przeciwdziałanie szowinizmowi, neofaszyzmowi i nienawiści wobec cudzoziemców.

  W 1999 roku lider Sweet Noise – Piotr „Glaca” Mohamed wraz ze swoją córką Sarą wziął udział w kampanii antynarkotykowej „Narkotyki – nie biorę”. W tym samym roku grupa wsparła antyrasistowską kampanię Muzyka Przeciwko Rasizmowi, firmowanej przez Stowarzyszenie Nigdy Więcej. Wkrótce potem Sweet Noise opuścił Bigosiński, którego zastąpił Robert „Cipis” Gasperowicz, znany z występów w formacji Slashing Death. W odnowionym składzie grupa dała szereg koncertów w Polsce, m.in. w Olecku, Skierniewicach i Knurowie. Ponadto formacja wystąpiła na festiwalu EB Rock w Węgorzewie, Festiwalu Muzyki Młodej Białorusi – Basowiszcza, Noc Plna Hvezd w Czechach. Pod koniec roku ukazała się anglojęzyczna wersja trzeciej płyty Sweet Noise pt. The End of Century. Wydawnictwo wyprodukowane przez Mohameda i Osińskiego zostało ponownie zmiksowane i zmasterowane. Następnie zespół opuścił Czerniachowski, którego zastąpił Maciej „Ślepy” Głuchowski. W 2000 roku doszło do nieporozumień z wytwórnią muzyczną Universal Music Polska, która odrzuciła materiał na czwarty album studyjny. W konsekwencji grupa zerwała kontrakt z wydawcą. Tego samego roku z zespołu odszedł Żebrowski, którego zastąpił Henry Tod. W odnowionym składzie grupa odbyła krótką trasę koncertową. Muzycy wystąpili także na 3. Międzynarodowym Festiwalu Tatuażu Artystycznego Megatattoo w Warszawie.

  The End of Century – piąty album studyjny metalowego zespołu Sweet Noise, będący anglojęzyczną wersją płyty pt. Koniec Wieku, wydany w roku 1999 przez wytwórnię Universal Music Polska.Hardcore, hard core, akronim HC, Hc punk lub hardcore punk – określenie stylu muzycznego, powstałego pod koniec lat 70. XX w. w Stanach Zjednocznych. Na przestrzeni lat hardcore punk rozwinął się na szereg stylów, wymieszany z innymi podgatunkami do powstania nowych podgatunków.

  Jeszcze w 2000 roku formację opuścił Robert „Cipis” Gasperowicz. Natomiast pozostali członkowie skoncentrowali się na pracy nad nagraniami kolejnego albumu roboczo zatytułowanego N.U.E.R.H.A. – System, porządek, ład – pierdolę. W 2001 roku grupę opuścił Głuchowski, którego zastąpił Karol „Toy” Skrzyński. Koncertowy skład uzupełnili perkusista Miss, obsługujący samplery Paweł Gizgier oraz gitarzyści znani jako X1 i X2. W ośmioosobowym składzie formacja wystąpiła na festiwalu Przystanek Woodstock. Oprawę wizualną koncertu opracował Teatr Pławna 9. W 2002 roku został ustalony ostateczny tytuł nowej płyty – Czas ludzi cienia. Wydawnictwo ukazało się 3 sierpnia tego samego roku nakładem należącej do Sweet Noise wytwórni Noise Inc. oraz Jazz’N’Java. Płyta była promowana teledyskiem do utworu „Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz” z gościnnym udziałem wokalistki Anny Marii Jopek. Również w 2002 roku zespół wystąpił ponownie na festiwalu Przystanek Woodstock. Występ odbył się w nowym składzie. Drugim perkusistą w zastępstwie Miss został Tomasz „Dem” Molka, stanowisko wokalisty wspierającego objął Mikołaj „Emef” Fajfer, a obsługą samplerów i gramofonów zajął się Tomasz „DJ Kostek” Kościelny. Oprawę wizualną występu przygotował ormiański artysta Vahan Bego, później związany z zespołem na stałe. We wrześniu Sweet Noise powołał stowarzyszenie młodych artystów Noisenation.

  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.Hip-hop – miejska kultura i gatunek muzyczny, powstały w afroamerykańskich społecznościach w Nowym Jorku w latach siedemdziesiątych XX wieku.

  Na początku 2003 roku formacja dała szereg koncertów w Polsce. W kwietniu zespół po raz drugi został nagrodzony Fryderykiem w kategorii album roku metal za płytę Czas ludzi cienia. Formacja, chcąc wyrazić swój sprzeciw wobec praktyk w polskim przemyśle muzycznym, nie odebrała wyróżnienia. Następnie Sweet Noise wystąpił na festiwalu Metalmania w katowickim Spodku. Wkrótce potem grupa otrzymała Nagrodę Złotego Bączka, która umożliwiła Sweet Noise występ na kolejnym Przystanku Woodstock. 8 listopada tego samego roku ukazał się piąty album grupy, zatytułowany Revolta. Na albumie gościnnie wystąpili wokalistka Edyta Górniak, raper Ryszard „Peja” Andrzejewski, wokalista Adam „Nergal” Darski i perkusista Krzysztof „Docent” Raczkowski. Wydawnictwo było promowane teledyskiem do utworu „Jeden taki dzień” w reżyserii Mikołaja Góreckiego i Piotra Mohameda. W 2004 roku ukazało się pierwsze DVD zespołu pt. Przystanek Woodstock - Live z zapisem koncertu na festiwalu Przystanek Woodstock. Latem 2005 roku do grupy dołączył perkusista Krzysztof „Docent” Raczkowski, który zmarł nagle w sierpniu tego samego roku. 3 sierpnia 2007 roku ukazał się album grupy pt. The Triptic. W części utworów na płycie zostały wykorzystane ślady perkusji zarejestrowane przez Raczkowskiego. W nagraniach wzięli udział także afrykańscy artyści: Zukile Malahlana, Lipuo Tsira Titi czy Teba Shumba. Płyta została objęta honorowym patronatem Ambasady Republiki Południowej Afryki. Wydawnictwo było promowane teledyskiem do utworu „Sympathy For The Devil Part 666” będący interpretacją z repertuaru The Rolling Stones. Pod koniec roku został opublikowany drugi teledysk promujący płytę – „Give It All Away”. W utworze wystąpił gościnnie Zukile Malahlana. Płyta The Triptic była ostatnią zrealizowaną z udziałem gitarzysty Tomasza Osińskiego, który opuścił zespół z niewyjaśnionych przyczyn. Promocji ostatniego albumu Sweet Noise nie towarzyszyły koncerty. Nastąpiła także destabilizacja składu formacji, która od 2007 roku stanowi trio.

  Przemoc – wywieranie wpływu na proces myślowy, zachowanie lub stan fizyczny osoby pomimo braku przyzwolenia tej osoby na taki wpływ, przy czym wyróżnia się dwa zjawiska: przemoc fizyczną i przemoc psychiczną.Leszek Rakowski (ur. 18 kwietnia 1972 w Lidzbarku Warmińskim) pseud. Shambo – polski basista. Rakowski działalność artystyczną rozpoczął na początku lat 90. XX w. w formacji Slashing Death. W 1993 roku dołączył do zespołu Vader. Wystąpił na trzech koncertowych wydawnictwach grupy: Vision and Voice (1998), Live in Japan (1998) i More Vision and the Voice (2002). Nie brał natomiast udziału w nagraniach żadnego albumu studyjnego, jednakże nazwisko Rakowskiego widniało na wszystkich albumach z okresu w którym był członkiem Vader. W 2001 roku Rakowski został zwolniony z zespołu w związku z uzależnieniem od narkotyków. Następnie na krótko związał się z zespołem Roberta Gasperowicza - Samo. W 1996 roku wystąpił gościnnie na albumie Getto formacji Sweet Noise.

  W 2007 roku Mohamed napisał muzykę na potrzeby filmu We Are the Strange w reżyserii M dot Strange. Ścieżka dźwiękowa została wydana na płycie DVD wraz z obrazem. W 2008 roku wokalista podjął współpracę z japońskim producentem i multiinstrumentalistą, Toshim Kasaim. Efektem był projekt pod nazwą Serce, w ramach którego powstały trzy utwory opublikowane na profilu Myspace duetu. Również w 2008 roku pod nazwą Noise Inc. Mohamed wydał album The Clean Cut Blade zawierający nagrania z gatunku noise. Płyta została udostępniona bezpłatnie w formie digital download. Rok później wokalista nawiązał współpracę z basistą Justinem Chancellorem z zespołu Tool. Muzycy utworzyli projekt pod nazwą M.T.void oraz nagrali album zatytułowany Nothing’s Matter. Wszystkie kompozycje zostały napisane, wyprodukowane i zmiksowane przez Chancellora i Mohameda. Mastering wykonał Bob Ludwig, znany m.in. ze współpracy z takimi zespołami jak: AC/DC, Pink Floyd, Nirvana oraz Rage Against the Machine. Zapowiadana płyta ostatecznie nie została wydana. Część nagrań M.T.void została udostępniona w serwisie Myspace.

  Industrial metal – nurt muzyczny wywodzący się z połączenia elementów muzyki industrialnej oraz metalu. Jest to graniczny gatunek muzyczny, co sprawia iż jest on dość trudny do zdefiniowania. Najogólniej rzecz biorąc można powiedzieć, iż ten rodzaj muzyki wyróżnia połączenie ostrych, metalowych riffów, którym towarzyszy specyficzny podkład klawiszowy, sample oraz (zwykle) elektronicznie zniekształcony wokal.Soul (ang.dusza) – gatunek muzyki rozrywkowej wywodzący się z rhythm and bluesa, początkowo będąc jego częścią.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Getto – drugi album zespołu Sweet Noise wydany 13 maja 1996 roku. Utwór "Vision Thing" jest to cover zespołu The Sisters of Mercy pochodzący z płyty Vision Thing wydanej w roku 1990. Na ostatniej stronie wkładki do płyty znajduje się cytat z powieści Hermanna Hessego zatytuowanej Wilk stepowy: "... wszyscy samobójcy dobrze znają walkę z pokusą samobójstwa. Każdy w jakimś zakątku swojej duszy wie aż nadto dobrze, że samobójstwo jest wprawdzie wyjściem, ale przecież tylko jakimś wyjściem nędznym, nielegalnym, zapasowym, i że w zasadzie szlachetniej i piękniej jest dać się pokonac przez samo życie, niż ginąć z własnej ręki.". Album został nagrodzony w kategorii najlepszy album w plebiscycie magazynu Gitara i Bas.
  Jarocin – miasto w województwie wielkopolskim, siedziba powiatu jarocińskiego i gminy Jarocin. Położone w Kaliskiem, na Wysoczyźnie Kaliskiej.
  Therapy? to grupa muzyczna wykonująca nowoczesny heavy metal z wpływami indie rocka. Powstała 1989 roku w Irlandii Północnej z inicjatywy pochodzącego z Ballyclare gitarzysty i wokalisty Andyego Cairnsa oraz perkusisty Fyfe Ewinga pochodzącego z Larne, skład grupy uzupełnił ponadto basista Michael McKeegan z którym grupa w dwa lata od powstania zrealizowała debiutancki album pt. Babyteeth. Zespół występuje nieprzerwanie do dnia dzisiejszego, na przestrzeni 20 lat istnienia zespół wydał piętnaście albumów studyjnych oraz wiele singli.
  Wyzysk to występek polegający na wykorzystaniu przymusowego położenia innej osoby i zawarciu z nią umowy, nakładając na nią obowiązek świadczenia niewspółmiernego z świadczeniem własnym.
  Piotr "Peter" Paweł Wiwczarek (ur. 22 października 1965 w Olsztynie), niegdyś znany również jako Behemoth – polski wokalista, gitarzysta i producent muzyczny. Absolwent Wydziału Biologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Współzałożyciel, główny kompozytor, autor tekstów i lider deathmetalowej grupy muzycznej Vader. W 2004 roku Wiwczarek założył heavymetalową grupę Panzer X. Jako producent muzyczny współpracował z grupą Decapitated. Gościnnie wziął udział w nagraniu albumów takich grup jak: Kingdom of the Lie, Slashing Death, Sweet Noise, Ceti czy Para Wino Band.
  Na mapach: 52°36′41″N 14°40′05″E/52,611389 14,668056 Przystanek Woodstock – festiwal muzyczny organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z pieniędzy uzyskanych od sponsorów.
  Edyta Anna Górniak (ur. 14 listopada 1972 w Ziębicach) – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, producent, reżyser, aktorka musicalowa. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Honorowa obywatelka Ziębic oraz Honorowy Ambasador Stolicy Polskiej Piosenki Opole.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.109 sek.