• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Swale

  Przeczytaj także...
  High Speed 1 – linia kolei dużej prędkości o długości 108 km biegnącej od Londynu, poprzez Kent do Eurotunelu. Celem budowy było uzyskanie szybkiego połączenia pasażerskiego ruchu międzynarodowego z Wielkiej Brytanii do Europy kontynentalnej, dodatkowo służy ruchowi krajowemu do i z miast w Kent. Linia poprowadzona jest przez rzeki Medway i pod Tamizą do stacji kolejowej London St Pancras. Linię otwarto 14 listopada 2007. Linia pozwala na rozwinięcie prędkości do 300 km/h, a jej budowa kosztowała 5,2 mld funtów. Na linii znajdują się stacje pośrednie: Stratford International, Ebbsfleet International i Ashford International.Halfway Houses – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Swale. Leży 24 km na północny wschód od miasta Maidstone i 64 km na wschód od centrum Londynu.
  Leaveland – osada w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Swale. Leży 24 km na wschód od miasta Maidstone i 75 km na wschód od centrum Londynu.
  Sheppey Cliff
  Pomnik w Eastchurch z okazji stulecia lotnictwa w Wielkiej Brytanii

  Swale District – dystrykt w Anglii, w północnej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Sittingbourne.

  Dystrykt ma powierzchnię 373,4 km, od północy graniczy przez estuarium Tamizy z dystryktem Southend-on-Sea w hrabstwie Essex, od zachodu z dystryktem Medway, od południa z dystryktami Ashford i Maidstone, zaś od wschodu z dystryktem Canterbury – wszystkie w hrabstwie Kent. Zamieszkuje go 135 835 osób.

  Throwley – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Swale. Leży 23 km na wschód od miasta Maidstone i 74 km na wschód od centrum Londynu.Hernhill – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Swale. Leży 31 km na wschód od miasta Maidstone i 79 km na wschód od centrum Londynu.

  W 1909 roku Short Brothers zbudowali w Leysdown pierwszą fabrykę samolotów w Wielkiej Brytanii, zaś niedaleko znajdowało się pierwsze lądowisko Royal Aero Club z którego zaczęli korzystać w tym samym roku.

  Podział administracyjny[ | edytuj kod]

  Dystrykt obejmuje miasta Faversham, Queenborough, Sheerness i Sittingbourne oraz 34 civil parish:

  Dystrykt dzieli się na 25 okręgów wyborczych:

  Chestnut Street – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Swale. Leży 14 km na północny wschód od miasta Maidstone i 60 km na wschód od centrum Londynu.Tonge – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Swale. Leży 19 km na północny wschód od miasta Maidstone i 66 km na wschód od centrum Londynu.

  Demografia[ | edytuj kod]

  W 2011 roku dystrykt Swale miał 135 835 mieszkańców. Zgodnie ze spisem powszechnym z 2011 roku dystrykt zamieszkiwało 948 osób urodzonych w Polsce.

  Podział mieszkańców według grup etnicznych na podstawie spisu powszechnego z 2011 roku:

  Podział mieszkańców według wyznania na podstawie spisu powszechnego z 2011 roku:

  Southeastern - brytyjski przewoźnik kolejowy posiadający koncesję na obsługę połączeń pasażerskich w południowo-wschodniej Anglii. Okres koncesyjny rozpoczął się 1 kwietnia 2006 i potrwa do 31 marca 2014. Podobnie jak korzystająca z sąsiedniego obszaru koncesyjnego firma Southern, Southeastern jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch grup transportowych: brytyjskiej Go-Ahead Group i francuskiej Keolis (za pośrednictwem ich spółki Govia). Pociągi przewoźnika zatrzymują się na 203 stacjach, z czego na 182 pełni on rolę administratora.Borden – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Swale. Leży 13 km na północny wschód od miasta Maidstone i 62 km na wschód od centrum Londynu.
 • Chrześcijaństwo - 63,0%
 • Islam – 0,6%
 • Hinduizm – 0,3%
 • Judaizm – 0,1%
 • Buddyzm – 0,2%
 • Sikhizm – 0,1%
 • Pozostałe religie – 0,4%
 • Bez religii – 28,8%
 • Nie podana religia – 6,6/%
 • Transport[ | edytuj kod]

  Sittingbourne and Kemsley Light Railway

  Na terenie dystryktu znajdują się następujące stacje kolejowe:

  Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.Borough of Medway - dystrykt o statusie borough i unitary authority w hrabstwie ceremonialnym Kent w Anglii, nad rzeką Medway. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Chatham.
 • Faversham
 • Kemsley
 • Kemsley Down
 • Newington
 • Queenborough
 • Selling
 • Sheerness-on-Sea
 • Sittingbourne
 • Swale
 • Teynham
 • Stacje Farversham i Sittingbourne obsługują linie kolei dużej prędkości High Speed 1, na której jeżdżą pociągi Southeastern Highspeed, z tą różnicą, że poruszają się tutaj zwykłymi torami i dopiero na stacji Ebbsfleet International w dystrykcie Dartford wjeżdżają na linię High Speed.

  Stalisfield Green – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Swale. Leży 20 km na wschód od miasta Maidstone i 72 km na południowy wschód od centrum Londynu.Perrywood – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Swale. Leży 28 km na wschód od miasta Maidstone i 78 km na wschód od centrum Londynu.

  Na terenie dystryktu kursują dwie kolejki wąskotorowe:

 • między miejscowością Sittingbourne a wybrzeżem The Swale na trasie o długości 3,2 km kursuje Sittingbourne and Kemsley Light Railway,
 • między miejscowościami Bredgar a Wormshill w dystrykcie Maidstone na trasie o długości 600 metrów kursuje Bredgar & Wormshill Light Railway.
 • Przez dystrykt przechodzi autostrada M2, a także droga A2 łącząca Dover z centrum Londynu.

  Newnham – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Swale. Leży 19 km na wschód od miasta Maidstone i 70 km na południowy wschód od centrum Londynu.Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.

  Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Badlesmere, Bapchild, Barrow Green, Bay View, Bobbing, Borden, Boughton Street, Boughton under Blean, Bredgar, Chestnut Street, Conyer, Danaway, Dargate, Davington, Denstroude, Doddington, Dungate, Dunkirk, Eastchurch, Eastling, Elmley, Erriottwood, Goodnestone, Graveney, Halfway Houses, Hartlip, Heart's Delight, Hernhill, Highsted, Iwade, Keycol, Leaveland, Lewson Street, Leysdown-on-Sea, Lower Halstow, Luddenham, Lynsted, Milstead, Milton Regis, Minster, Mockbeggar, Murston, Newington, Newnham, Oad Street, Oare, Ospringe, Painters Forstal, Perrywood, Rodmersham, Rodmersham Green, Rushenden, Selling, Sheldwich, Shellness, Stalisfield Green, Staplestreet, Teynham, Throwley, Tonge, Tunstall, Upchurch, Uplees, Warden, Waterham, Whitehill.

  Tunstall – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Swale. Leży 15 km na północny wschód od miasta Maidstone i 63 km na wschód od centrum Londynu.Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Borough of Maidstone - dystrykt w Anglii, w środkowej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Maidstone.Dungate – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Swale. Leży 16 km na wschód od miasta Maidstone i 65 km na wschód od centrum Londynu.
  Warto wiedzieć że... beta

  Badlesmere – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Swale. Leży 25 km na wschód od miasta Maidstone i 76 km na wschód od centrum Londynu.
  Hartlip – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Swale. Leży 12 km na północny wschód od miasta Maidstone i 57 km na wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 769 mieszkańców.
  Goodnestone – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Swale. Leży 29 km na wschód od miasta Maidstone i 77 km na wschód od centrum Londynu.
  Newington – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Swale. Leży 14 km na północny wschód od miasta Maidstone i 58 km na wschód od centrum Londynu.
  Borough of Dartford - dystrykt w Anglii, w północno-zachodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Dartford.
  Dunkirk – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Swale. Leży 32 km na wschód od miasta Maidstone i 81 km na wschód od centrum Londynu.
  Ospringe – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Swale. Leży 25 km na wschód od miasta Maidstone i 73 km na wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 715 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.063 sek.