• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sverre Hansen - piłkarz

  Przeczytaj także...
  III Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej rozegrano we Francji w czerwcu 1938, w cieniu nadciągającej II wojny światowej. Kilka miesięcy wcześniej, wskutek Anschlussu, przestała istnieć jako państwo Austria. Większość jej zawodników zagrała w reprezentacji Niemiec, która przez to postrzegana była jako jeden z faworytów, jednak zakończyła swój udział w mistrzostwach na powtórzonym meczu pierwszej rundy ze Szwajcarią.XI Letnie Igrzyska Olimpijskie (oficjalnie Igrzyska XI Olimpiady) odbyły się w dniach 1–16 sierpnia 1936 roku w Berlinie (III Rzesza).
  Kopenhaga (duń. København [kʰøb̥m̩ˈhɑʊ̯ˀn], łac. Hafnia) – stolica i największe miasto Królestwa Danii. W 2014 r. odbył się tu 59 Festiwal Muzyki Europejskiej Eurowizja.

  Sverre Hansen (ur. 23 czerwca 1913 w Larviku, zm. 22 sierpnia 1974) – norweski piłkarz grający na pozycji pomocnika. W swojej karierze rozegrał 15 meczów w reprezentacji Norwegii i strzelił w nich 7 goli.

  Kariera klubowa[]

  W swojej karierze piłkarskiej Hansen grał w klubie IF Fram Larvik.

  Kariera reprezentacyjna[]

  W reprezentacji Norwegii Hansen zadebiutował 11 czerwca 1933 roku w zremisowanym 2:2 meczu mistrzostw nordyckich z Danią, rozegranym w Kopenhadze. W 1936 roku zdobył brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Berlinie. W 1938 roku został powołany do kadry na mistrzostwa świata we Francji, jednak nie rozegrał na nich żadnego meczu. Od 1933 do 1936 roku rozegrał w kadrze narodowej 15 meczów i strzelił w nich 7 goli.

  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.Pomocnik (ang. midfielder) – zawodnik w piłce nożnej, który gra w środku pola między atakującymi napastnikami a broniącymi obrońcami. Rozróżnia się pomocników: defensywnych, środkowych, ofensywnych, bocznych oraz cofniętych skrzydłowych.

  Bibliografia[]

 • Profil na eu-football.info (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Reprezentacja Norwegii w piłce nożnej mężczyzn – zespół piłkarski, biorący udział w imieniu Norwegii w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo norweskie. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Norweski Związek Piłki Nożnej. Reprezentacja Norwegii od 1908 roku jest członkiem FIFA, a od 1954 – UEFA.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.