• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Susan Strasberg

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Susan Strasberg (ur. 22 maja 1938 zm. 21 stycznia 1999) — amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna.

  Filmografia[edytuj kod]

  seriale

 • 1947: Kraft Television Theatre
 • 1954: The Marriage jako Emily Marriott
 • 1963: Prawo Burke'a jako Tawny Hastings
 • 1972: Ulice San Francisco jako Pani Helen Graves
 • 1984: Opowieści z ciemnej strony jako Kate
 • film

 • 1955: Piknik jako Millie Owens
 • 1958: Zostać gwiazdą jako Eva Lovelace
 • 1962: Przygody młodego człowieka jako Rosanna
 • 1986: Oddział Delta jako Debra Levine
 • 1994: Marilyn Monroe: Life After Death
 • Nagrody i nominacje[edytuj kod]

  Została nominowana do nagrody BAFTA i nagrody Złotego Globu.

  Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej (oryg. British Academy Film Awards) to corocznie przyznawane nagrody w dziedzinie filmu, przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Nagroda jest brytyjskim odpowiednikiem amerykańskich Oscarów.Ulice San Francisco (org. The Streets of San Francisco) – amerykański serial kryminalny zrealizowany w latach 1972-77. Głównymi bohaterami jest para policjantów z San Francisco; doświadczony detektyw Mike Stone i młody inspektor Steve Keller.

  Przypisy

  Bibliografia[edytuj kod]

 • Susan Strasberg w bazie filmweb.pl
 • Susan Strasberg w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Oddział Delta (ang. The Delta Force) – amerykański film akcji z 1986 w reżyserii Menahema Golana. Główne role zagrali Chuck Norris i Lee Marvin; obok nich na ekranie pojawiają się także takie gwiazdy kina jak m. in.: Robert Vaughn, Martin Balsam, George Kennedy czy Shelley Winters. Film doczekał się dwóch kontynuacji: Oddział Delta 2 (1990; reż. Aaron Norris) oraz Oddział Delta 3 (1991; reż. Sam Firstenberg).
  Film – utwór audiowizualny, składający się ze scen, które z kolei składają się z jednego lub więcej (do kilkudziesięciu) ujęć. Pierwotnie filmy wyświetlano w kinach, współcześnie również w telewizji i za pomocą innych urządzeń, takich jak magnetowidy, odtwarzacz DVD, Blu-ray i komputery.
  Telewizja (TV) – dziedzina telekomunikacji przekazująca ruchomy obraz oraz dźwięk na odległość. W jednym miejscu za pomocą kamery telewizyjnej i mikrofonu rejestruje się sygnał, który następnie jest transmitowany do dowolnego miejsca w zasięgu transmisji. Sygnał odbierany jest przez odbiornik telewizyjny i przetwarzany na obraz oraz dźwięk.
  Aktor (łac. agere – działać) – osoba odgrywająca za pomocą szczególnego zachowania, technik cielesnych i głosowych rolę w teatrze lub w filmie. Od zwykłego człowieka odróżnia go ze strony samego aktora świadomość gry, ze strony widzów – szczególny sposób traktowania osoby jako aktora. Wobec widza istnieje na sposób dwoisty, jako odtwarzana postać, w którą się tymczasowo wciela, i zarazem jako żywy człowiek, posiadający własną rzeczywistą tożsamość i biografię.
  Piknik (ang. Picnic) – amerykański film na podstawie sztuki Williama Inge, którego akcja toczy się w scenerii małego miasteczka. Przybywa tam młody mężczyzna. Przyjazd ten w czasie corocznego pikniku powoduje zamieszanie.
  Złoty Glob (ang. Golden Globe Awards) – nagroda filmowa przyznawana corocznie przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, HSPZ (Hollywood Foreign Press Association, HFPA) w dziedzinie filmu i telewizji. Punktem kulminacyjnym uroczystej kolacji jest ceremonia rozdania nagród za filmy i seriale, których premiera nastąpiła w roku kalendarzowym poprzedzającym przyznanie nagrody.
  Opowieści z ciemnej strony (org. Tales from Darkside) – amerykański serial z gatunku horror, w reżyserii George A. Romero. Każdy odcinek opowiada indywidualną, zupełnie inną historię z nieprzewidywalnymi wydarzeniami i zaskakującym zakończeniem. Odcinki serialu zawierają elementy horroru, science fiction, fantasy i czarnej komedii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.