Super Polsat

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Super Polsatkanał telewizyjny Telewizji Polsat, uruchomiony 2 stycznia 2017 drogą naziemnej telewizji cyfrowej (w drugim multipleksie), zastępując na nim Polsat Sport News.

Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (dawniej w TVN: Taniec z gwiazdami, ang. Strictly Come Dancing) – program rozrywkowy nadawany przez TVN od 2005 do 2011 roku, a od 2014 roku w Telewizji Polsat. Program produkowany jest na podstawie formatu Dancing with the Stars na licencji BBC Worldwide.DVB-S (ang. Digital Video Broadcasting – Satellite) – jest standardem cyfrowej telewizji DVB, nadawanej przez satelity. Do kodowania sygnału używa się MCPC oraz SCPC. Do kompresji audio/wideo przyjęto standard MPEG-2, MPEG-4 część 2 oraz niedawno H.264/MPEG-4 AVC.

15 maja 2017 rozpoczął nadawanie w standardzie HDTV drogą satelitarną.

6 kwietnia 2020 zmieniono logotypy oraz oprawy graficzne kilku kanałów grupy Polsat, w tym Super Polsatu.

30 sierpnia 2021 ponownie zmieniono logotyp i oprawę graficzną wraz z sąsiednimi kanałami Grupy Polsat.

Charakterystyka[ | edytuj kod]

Głównym założeniem kanału było nadawanie programów znanych z anteny głównej Polsatu z napisami (dla osób niesłyszących), audiodeskrypcją (dla osób niewidzących) oraz lektorem języka migowego. W ramówce stacji w ciągu tygodnia roboczego pojawiają się przede wszystkim programy rozrywkowe, publicystyczne i magazyny telewizyjne (m.in. Celebrity Splash!, Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia, The Brain. Genialny umysł, Top Chef, Kabaret na żywo, Must Be the Music. Tylko muzyka, Twoja twarz brzmi znajomo, Śpiewajmy razem. All Together Now, The Story of My Life – Historia naszego życia, World of Dance Polska), seriale produkowane dla Telewizji Polsat (m.in. Przyjaciółki, Hotel 52, Powiedz TAK!, Skazane, Niania w wielkim mieście, W rytmie serca, To nie koniec świata, Ślad) oraz amerykańskie: Chirurdzy, Jednostka 19, CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku, CSI: Cyber. Od 10 czerwca 2019 stacja powtarza serial telewizji TVN pt. Niania.

World of Dance Polska – polski program telewizyjny typu talent show prowadzony przez Olgę Kalicką i Karola Niecikowskiego oraz nadawany na antenie telewizji Polsat od 14 września do 16 listopada 2018, oparty na amerykańskim formacie World of Dance na licencji NBC. Multipleks telewizyjny, multipleks telewizji cyfrowej, multipleks cyfrowy, multipleks naziemnej telewizji cyfrowej, multipleks DVB-T (w skrócie MUX lub MX z ang. multiplex) to pakiet kanałów telewizyjnych, radiowych i dodatkowych usług jednocześnie transmitowanych cyfrowo do odbiorcy w jednym kanale częstotliwości.

Do oferty stacji zaplanowano też sport na żywo (m.in. mecze piłki nożnej oraz siatkówki) i informacje nadawane z językiem migowym w ramach codziennej powtórki o godz. 6.00 „Wydarzeń 21.50” nadawanych na kanale Polsat News poprzedniego dnia.

W weekendy na kanale pokazywane są filmy, m.in. klasyki polskiego kina powojennego z napisami dla niesłyszących.

Napisy dialogowe – jedna z technik tłumaczenia filmów. Polega ona na pokazywaniu tłumaczeń dialogów lub piosenek na ekranie w formie pisemnej. Innym zastosowaniem napisów jest udogodnienie dla osób niesłyszących.Jednostka 19 (ang. Station 19) – amerykański serial telewizyjny (dramat akcji) wyprodukowany przez Shondaland oraz ABC Studios, który jest spin-offem serialu Chirurdzy. Pomysłodawcą jest Stacy McKee. Serial jest emitowany od 22 marca 2018 roku na ABC oraz od 20 września 2018, najpierw przez Super Polsat, a później przez Polsat.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Cyfrowy Polsat (WIG30: CYFRPLSAT, GPW: CPS) – polska telewizyjno-radiowa satelitarna platforma cyfrowa, której właścicielem jest Cyfrowy Polsat SA. Jest największą platformą satelitarną w Europie Środkowo-Wschodniej i czwartą pod względem ilości abonentów w całej Europie. W listopadzie 2009 roku będąc 10 lat na rynku platforma posiadała 3 mln abonentów (+600 tys. użytkowników prepaid). Obecnie Cyfrowy Polsat jest największą platformą w Polsce pod względem liczby kanałów, ma 3.558.000 abonentów (listopad 2012), co daje piąte miejsce w Europie wśród platform cyfrowych.
Chirurdzy (ang. Grey’s Anatomy) – amerykański serial telewizyjny o tematyce medycznej, emitowany od 27 marca 2005 roku na antenie ABC, wymyślony przez Shondę Rhimes.
Hotel 52 – polski serial obyczajowy emitowany w telewizji Polsat i Polsat HD od 25 lutego 2010 roku. Reżyserem pierwszego odcinka jest Michał Kwieciński, a pozostałych Grzegorz Kuczeriszka. Serial został zdjęty z anteny jesienią 2012 roku, jednak 16 kwietnia 2013 roku telewizja Polsat poinformowała o przedłużeniu go o siódmą serię, której emisję zaplanowano na jesień 2013 roku.
Must Be the Music. Tylko muzyka – program typu talent show emitowany na kanale Polsat na licencji telewizji Sky One. Premiera miała miejsce 5 marca 2011 roku.
Polsat Sport News – polska stacja telewizyjna o profilu informacyjno-sportowym, należąca do grupy kanałów telewizji Polsat. W ramówce Polsat Sport News znajdują się m.in. serwisy informacyjne oraz programy publicystyczne. Stacja korzysta z oferty programowej sportowych anten Polsatu. Dzięki naziemnej telewizji cyfrowej Polsat Sport News jako jedyna stacja sportowa w Polsce ma zasięg ogólnopolski.
Niania – polski serial komediowy w reżyserii Jerzego Bogajewicza, emitowany na antenie telewizji TVN od 10 września 2005 do 24 października 2009, oparty na amerykańskim oryginale The Nanny na licencji CBS, który emitowany był w latach 90.
Powiedz tak! – polski serial telewizyjny w reżyserii Patricka Yoki i Roberta Wichrowskiego, emitowany przez telewizję Polsat od 1 marca do 24 maja 2016. Zdjęcia do serialu realizowane były w Warszawie.

Reklama