• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Super Baloo  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Kacze opowieści (ang. DuckTales) – serial animowany wytwórni The Walt Disney Company, emitowany od 18 września 1987 do 28 listopada 1990 roku. W Polsce wyświetlany był po raz pierwszy od 17 września 1989 do 19 czerwca 1993 w TVP1 (początkowo pod tytułem Siostrzeńcy Kaczora Donalda).Film animowany – rodzaj filmu, w którym obrazy nie są uzyskiwane na drodze rejestrowania zjawisk (w sposób ciągły) przy pomocy kamery. Źródłem danych jest często ręcznie rysowana grafika przedstawiająca na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu (stąd też film animowany określany jest zazwyczaj mianem filmu rysunkowego lub kreskówki). Mogą być również wykorzystywane techniki animacji poklatkowej zdjęć poklatkowych. Obecnie coraz czesciej stosowana jest grafika i animacja wspomagana komputerowo.

  Super Baloo (ang. TaleSpin) – amerykański serial animowany, w którym wykorzystano m.in. drugoplanowe postaci Księgi dżungli Disneya: Są to Baloo, Shere Kahn, Luis oraz małpy ze stada Luisa. Skopiowano te postaci wiernie po czym dodano im ubrania.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Akcja odbywa się w latach trzydziestych XX wieku, choć niektóre wynalazki przeczą temu. W zamożnym, nadmorskim mieście Port Monet, (ang. Cape Suzette), mieszka niedźwiedź Baloo, prowadzący własną firmę transportową. Ale bez sukcesów, bo brakuje mu podejścia do klienta, a jego biuro jest śmietnikiem. Przez co nie spłacił kredytu za swój samolot Kaczuchę. Kaczucha jest samolotem fikcyjnej serii Conwing L-16, nawiązującym do C-119 (lub C-82), G-21 i PBY-3. Bank sprzedał należącą do Baloo firmę i jej aktywa Rebece Inkasso (ang. Rebecca Cunningham), samotnie wychowującej córkę, Molly. Zaprzyjaźnił się z nią, zwłaszcza że niedługo później uratował życie jej i dziewczynki. Pozwala mu w wolnych chwilach traktować Kaczuchę jak swoją, a nawet mówić innym że jest jego. Byle nie nadużywał tego i przykładał się do pracy. Jest to jednak trudna przyjaźń, bo Baloo nie lubi pracować. Perspektywa utraty samolotu, który kocha jest jedynym co go trzyma przy Rebece. Zawarł z nią układ, że może go wykupić, jeśli uzbiera 50 tys. dolarów. Próbuje wszelkich sposobów by to uzyskać. Najlepszymi przyjaciółmi Baloo są: Kit Chmurołap, 12-letni sierota, którego przygarnął po jednej z bitew z Powietrznymi Piratami (został jego nawigatorem); Louis – orangutan, właściciel ulubionej knajpy (warto nadmienić, że we wspomnianym wyżej filmie, z którego obaj pochodzą są wrogami); Ciapata (ang. Wildcat) – lew, genialny mechanik, lecz w sprawach prywatnych mocno nierozgarnięty i naiwny. Pracownicy Luisa to skopiowani członkowie jego stada z Księgi Dżungli.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Do najczęstszych negatywnych postaci zalicza się:

 • Shere Kahntygrys, główna negatywna postać w „Księdze Dżungli” Disneya. Bogacz i przemysłowiec. Właściciel wielobranżowych Zakładów Kahna. Ma nawet własny pancernik i siły powietrzne. Bardzo rzadko okazuje emocje. Nikt nie widział go przestraszonego, nawet przy bezpośrednim zagrożeniu. Gniew wyraża drapaniem mebli zachowując jednak stoicki spokój. Niemal nigdy się nie uśmiecha. Głos zawsze bardzo spokojny. Sprzyja on głównym bohaterom, jeśli ci zwalczają przestępczość szkodzącą jego interesom. W innych odcinkach jest ich wrogiem, jeśli tym razem neutralizują przestępczość, w której bierze udział. Członkowie jego sił powietrznych, marynarki i większość pracowników biura są bardzo podobni do disneyowskiej Bagheery z Księgi Dżungli.
 • Don Karnage – rudy wilk (mylony często z lisem) szef gangu Powietrznych Piratów. Bardzo napuszony. Lubi przedstawiać się długo i efektownie.
 • Pułkownik Szpunt – niebieski dzik, dowódca sił powietrznych zamarzniętego kraju, Dzywerii (aluzja do ZSRR lat trzydziestych). Ilekroć się przedstawia dodaje: Pewnie słyszeliście o mnie.
 • Powstało 65 odcinków (+4 specjalne) w latach 1990-1994.

  Disney Channel Polska – polskojęzyczna satelitarno–kablowa stacja telewizyjna o profilu familijnym, polski oddział międzynarodowego Disney Channel. Specjalizuje się w emisji programów Disneya, w tym seriali fabularnych dla młodzieży i animowanych dla dzieci, klasycznych i nowszych filmów z tej wytwórni oraz produkcji własnych – Disney Channel Original. Disney Channel Polska wystartował 2 grudnia 2006 i obecnie jest dostępny poprzez sześć polskich platform cyfrowych – Cyfrę+, Cyfrowy Polsat, n, Telewizję na kartę, TnK HD i Orange TV – oraz niektóre sieci kablowe. Disney Channel zajmuje drugie miejsce (po MiniMini +) na rynku młodzieżowym pod względem oglądalnościKsięga dżungli (ang. The Jungle Book) – amerykański film animowany oparty na powieści Rudyarda Kiplinga Księga dżungli, a wyprodukowany przez Walta Disneya. Z książki zapożyczono jednak głównie bohaterów, a fabuła filmu nie ma prawie nic wspólnego z książkową.

  Po raz pierwszy serial pojawił się 5 września 1992 w TVP1 w sobotnim bloku Walt Disney przedstawia i był emitowany do 6 marca 1993. Serial powrócił po trzech miesiącach przerwy 19 czerwca 1993 i był nadawany do 16 kwietnia 1994. Po niespełna 22 latach nieobecności serial pojawił się 4 stycznia 2016 na antenie polskiego Disney Channel, emisja zakończyła się 31 stycznia 2016.

  Księga dżungli 2 (ang. The Jungle Book 2, 2003) – amerykańsko-australijski film animowany oparty na powieści Rudyarda Kiplinga, a wyprodukowany przez Walta Disneya.Dzik euroazjatycki, dzik (Sus scrofa) – gatunek dużego, lądowego ssaka łożyskowego z rodziny świniowatych (Suidae). Sus scrofa jest jedynym przedstawicielem dziko żyjących świniowatych w Europie. Jest przodkiem świni domowej.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Fairchild C-119 Flying Boxcar - amerykański samolot transportowy skonstruowany w 1947 roku. W latach 1949-1955 wyprodukowano 1112 szt. C-119. Mógł transportować do 78 żołnierzy z wyposażeniem lub 35 rannych. Używany przez US Air Force (jako C-119), US Navy i US Marine Corps (jako R4Q). Eksportowany do Brazylii, Belgii, Kanady, Etiopii, Indii, Włoch, Norwegii, Maroka, Republiki Chińskiej i Republiki Wietnamu.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Pancernik – klasa dużych, silnie opancerzonych i uzbrojonych pełnomorskich okrętów, stanowiących trzon największych flot wojennych od czasu powstania klasy pancerników w drugiej połowie XIX wieku, do okresu II wojny światowej. Przeznaczeniem pancerników było zapewnienie panowania na morzach poprzez wygrywanie bitew artyleryjskich i niszczenie wrogich jednostek nawodnych wszystkich klas. Pierwsze pancerniki pojawiły się w latach 60. XIX wieku i z miejsca zastąpiły drewniane okręty liniowe w roli najpotężniejszych jednostek floty, przejmując także ich nazwę w niektórych językach (zobacz niżej). Szczyt znaczenia pancerniki miały podczas wojny rosyjsko-japońskiej (1904-1905) i I wojny światowej, istotną rolę odgrywały także podczas II wojny światowej, aczkolwiek utraciły wtedy swój prymat na rzecz lotniskowców. Po tej wojnie klasa ta stopniowo zanikła, jedynie nieliczne pozostające w służbie okręty używane były w bardzo ograniczonym zakresie do lat 90. XX wieku. Polska nie posiadała w swojej marynarce okrętów tej klasy.
  Lew afrykański, lew (Panthera leo) – duży, mięsożerny gatunek ssaka lądowego z rodziny kotowatych, drugi po tygrysie – co do wielkości – wśród czterech ryczących wielkich kotów. Jedyny kot żyjący w zorganizowanych grupach socjalnych, zaliczany do tzw. wielkiej piątki Afryki – pięciu najbardziej niebezpiecznych zwierząt afrykańskich (słoń, nosorożec, bawół, lew i lampart). Samiec lwa, łatwo rozpoznawalny po grzywie, może ważyć 150–250 kg. Największy znany samiec ważył 375 kg, był to lew o imieniu Simba, żył on do 1970 roku w Colchester Zoo. Samice są znacznie mniejsze, ważą 110–160 kg (największe 185 kg) i nie mają grzywy. Samce zajmują się zdobywaniem i obroną terytorium oraz ochroną stada i zapładnianiem samic. Samice polują i opiekują się lwiątkami. Lwy zamieszkiwały niegdyś Afrykę, Azję i Europę, a jeśli uznać lwy amerykańskie za podgatunek Panthera leo – to również Amerykę Północną i Południową. Współcześnie występują tylko w Afryce, gdzie są narażone na wyginięcie i szczątkowo w Indiach, gdzie ich stan liczebny określony został jako krytyczny.
  Mała księga dżungli (ang. Jungle Cubs) – amerykański serial animowany, opowiadający o dzieciństwie zwierząt występujących w Księdze dżungli. Serial był emitowany w sobotnim bloku Walt Disney przedstawia od 10 sierpnia 2002 roku na kanale TVP1. Od 25 marca 2013 roku serial jest emitowany na kanale Disney Channel.
  Sequel ([ˈsiːkwəl]; ang. kontynuacja, dalszy ciąg, następstwo) – kontynuacja jakiegoś dzieła, najczęściej filmu, książki lub gry komputerowej, przedstawiająca dalsze losy poznanych bohaterów lub kontynuująca wątek ukazany w poprzednim dziele.
  Walt Disney Animation Studios – amerykańskie studio animacyjne, najstarsze na świecie, założone w 1934 przez Walta Disneya.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.933 sek.