• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sunnyvale - Kalifornia

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu. Zatoka San Francisco − płytkie, rozległe estuarium łączące się z oceanem przez cieśninę Golden Gate (Złota Brama) z Pacyfikiem. Zatokę otaczają miasta: San Francisco, Oakland i San José oraz szereg mniejszych miejscowości tworzących aglomerację San Francisco. Zlewisko zatoki obejmuje około 40% powierzchni stanu Kalifornia w USA. Rzeki Sacramento i San Joaquin, wypływające z gór Sierra Nevada, wpadają do zatoki Suisun, przepływają przez cieśninę Carquinez i razem z rzeką Napa uchodzą do zatoki San Pablo. Łączy się ona na południu z zatoką San Francisco. Nazwa ta obejmuje często cały system zatok o łącznej powierzchni 4 200 km². Główna część zatoki ma od 5 do 20 km ze wschodu na zachód i od 77 do 100 km, w zależności od źródła, z północy na południe.
  Lockheed Martin Corporation (NYSE: LMT) – amerykański koncern zbrojeniowy powstały w 1995 z połączenia korporacji Lockheed i Martin Marietta. Jeden z „wielkiej piątki” amerykańskiego przemysłu obronnego. Zatrudnia ponad 140 tysięcy osób na całym świecie. Siedziba koncernu znajduje się w Bethesda w stanie Maryland.

  Sunnyvale – miasto w USA, w stanie Kalifornia, na południowym brzegu zatoki San Francisco. Jedno z głównych miast tworzących Dolinę Krzemową. Według spisu powszechnego z 2000 roku miasto miało 131 760 mieszkańców.

  Advanced Micro Devices, Inc., AMD (NYSE; AMD) – amerykańskie przedsiębiorstwo produkujące procesory wraz z technologią towarzyszącą dla użytkowników domowych i firm. Do głównych produktów firmy należą mikroprocesory, chipsety do płyt głównych, systemy wbudowane oraz procesory graficzne dla serwerów, stacji roboczych i komputerów PC.Maxim Integrated Products - firma półprzewodnikowa. Została założona przez Johna "Jacka" Gifforda w 1983 roku. Jej siedzibą główną jest Sunnyvale w stanie Kalifornia.

  W Sunnyvale znajdują się główne siedziby takich firm jak: Maxim IC, AMD, Lockheed Martin, NetApp, Palm, Yahoo! i Juniper Networks.

  Dolina Krzemowa (ang. Silicon Valley) – nazwa nadana północnej części Doliny Santa Clara, która znajduje się w północnej części amerykańskiego stanu Kalifornia. Zgodnie z nazwą tereny te stanowią od lat 50. XX wieku centrum amerykańskiego przemysłu tzw. "nowych technologii" (technopolis), głównie przemysłu komputerowego.NetApp Inc. NASDAQ: NTAP amerykańska firma, zajmująca się przechowywaniem, zarządzaniem i ochroną danych. Główna siedziba znajduje się w Sunnyvale w stanie Kalifornia. Wchodzi w skład indeksu giełdowego NASDAQ-100. W rankingu Fortune "100 best companies to work for" za rok 2009 zajęła pierwsze miejsce.
  Juniper Networks – jeden z największych na świecie producentów sprzętu sieciowego. Siedziba firmy mieści się w Sunnyvale w stanie Kalifornia, USA. W chwili obecnej firma jest jednym z czołowych producentów sprzętu sieciowego. Jej portfolio obejmuje niemal wszystkie obszary rynku produktów przewodowej transmisji danych. Produkty firmy przeznaczone są zarówno dla operatorów telekomunikacyjnych, jak i przedsiębiorstw. Stosunkowo duża część budżetu firmy przeznaczana jest na badania i rozwój produktów. W okresie 2005–2010 było to średnio 22%.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.