• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sune Almkvist

  Przeczytaj także...
  Reprezentacja Szwecji w piłce nożnej – drużyna reprezentująca Szwecję podczas meczów piłki nożnej mężczyzn. Została założona w 1904 roku.Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.
  Uppsala – miasto we wschodniej części Szwecji położone ok. 70 km na północ od Sztokholmu. Jest czwartym co do wielkości miastem Szwecji i centrum administracyjnym regionu Uppsala (Uppsala län).

  Sune Lison Almkvist (ur. 4 lutego 1886 w Uppsali, zm. 8 sierpnia 1975 w Sztokholmie) – szwedzki hokeista i piłkarz, reprezentant kraju grający na pozycji napastnika. Był również zawodnikiem bandy.

  Kariera klubowa[]

  Podczas swojej kariery piłkarskiej Almkvist występował w IFK Uppsala.

  Reprezentacja Belgii w piłce nożnej jedenastokrotnie startowała w finałach mistrzostw świata, najlepszy wynik osiągając w roku 1986, kiedy po przegranych z Argentyną (0:2) w półfinale i z Francją (2:4, po dogrywce) w meczu o trzecie miejsce zajęła ostatecznie czwartą lokatę. Znacznie lepiej powodziło jej się w rozgrywkach o Puchar Europy – Belgowie dwukrotnie kończyli swój udział w mistrzostwach Starego Kontynentu w najlepszej trójce (1972 i 1980).Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.

  Kariera reprezentacyjna[]

  W reprezentacji Szwecji Almkvist zadebiutował 8 września 1908 w przegranym 1-6 towarzyskim meczu z amatorską reprezentacją Wielkiej Brytanii. W tym samym roku był w kadrze Szwecji na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Na turnieju w Anglii wystąpił w przegranym 1-12 spotkaniu z amatorską reprezentacją Wielkiej Brytanii. Ostatni raz w reprezentacji wystąpił 26 października 1908 w przegranym 1-2 towarzyskim spotkaniu z Belgią. W sumie wystąpił w 4 spotkaniach.

  Reprezentacja Wielkiej Brytanii w piłce nożnej – zespół piłkarski, reprezentujący Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Obecnie istnieją oddzielne zespoły piłkarskie reprezentujące Anglię, Walię, Szkocję i Irlandię Północną, zaś drużyna Wielkiej Brytanii w latach 1908, 1972 oraz 2012 uczestniczyła w letnich igrzyskach olimpijskich. Nie są członkiem Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) ani Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA).Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.

  Kariera hokejowa i bandy[]

  W hokeja na lodzie i bandy Almkvist grał w klubie IFK Uppsala. W 1907 i 1920 zdobył z nim mistrzostwo Szwecji w bandy. W latach 1925-1950 był prezesem Szwedzkiej Federacji Bandy.

  Linki zewnętrzne[]

 • Profil na stronie national-football-teams.com (ang.)
 • Profil na stronie eu-football.info
 • Profil na stronie sports-reference.com • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Napastnik – zawodnik w piłce nożnej, który gra na pozycji najbliższej do przeciwnej bramki i dlatego w drużynie głównie to on jest odpowiedzialny za zdobywanie bramek.
  26 października jest 299. (w latach przestępnych 300.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 66 dni.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.