• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Suchowola - gmina

  Przeczytaj także...
  Gmina Sztabin – gmina wiejska w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie suwalskim.Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.
  Województwo białostockie – jedno z 49 województw istniejących w latach 1975–1998, położone w północno-wschodniej Polsce.

  Suchowolagmina miejsko-wiejska w województwie podlaskim, w powiecie sokólskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie białostockim.

  Siedziba gminy to Suchowola.

  Według danych z 30 czerwca 2008 gminę zamieszkiwało 7247 osób.

  Karpowicze (białorus. Карпавічы) – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie sokólskim, w gminie Suchowola.Jatwieź Duża (białorus. Ятвезь Вялікая) – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie sokólskim, w gminie Suchowola.

  Struktura powierzchni[]

  Według danych z roku 2002 gmina Suchowola ma obszar 255,89 km², w tym:

 • użytki rolne: 76%
 • użytki leśne: 11%
 • Gmina stanowi 12,46% powierzchni powiatu.

  Demografia[]

  Dane z 30 czerwca 2008:

  Gmina Dąbrowa Białostocka (dawn. gmina Dąbrowa Grodzieńska, gmina Dąbrowa) – gmina miejsko-wiejska w województwie podlaskim, w powiecie sokólskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie białostockim.Gmina Jaświły (1945-54 gmina Dolistowo) – gmina wiejska w województwie podlaskim, w powiecie monieckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie białostockim.
 • Piramida wieku mieszkańców gminy Suchowola w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Suchowola.png

  Miejscowości[]

  Bachmackie Kolonie, Brukowo, Chlewisk Dolny, Chlewisk Górny, Chmielniki, Chmielówka, Chodorówka Nowa, Chodorówka Stara, Chodorówka Stara-Kolonia, Ciemne-Żakle, Czerwonka, Domuraty, Dryga, Dryga-Kolonia, Dubasiewskie Kolonie, Dubasiewszczyzna, Głęboczyzna, Grodzisk, Grymiaczki, Hołodolina, Horodnianka, Jatwieź Duża, Jatwieź Mała, Karpowicze, Kiersnówka, Kopciówka, Krzywa-Poświętne, Laudańszczyzna, Leszczany, Leśniki, Morgi, Nowe Stojło, Okopy, Olszanka, Ostrówek, Piątak-Tablewo, Podgrodzisk, Podhorodnianka, Podostrówek, Połomin, Połomin-Kolonia, Pokośno, Rutkowszczyzna, Sucha Góra, Trzyrzecze, Wólka, Zgierszczańskie.

  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.Podział administracyjny Polski 1975–1998 – podział administracyjny obowiązujący od 1 czerwca 1975 do 31 grudnia 1998 (od reformy w 1975 do reformy w 1999). Został wprowadzony ustawą z dnia 28 maja 1975 o dwustopniowym podziale administracyjnym Państwa oraz o zmianie ustawy o radach narodowych.

  Sąsiednie gminy[]

  Dąbrowa Białostocka, Janów, Jaświły, Korycin, Sztabin

  Przypisy

  Województwo podlaskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw. Położone jest w północno-wschodniej części kraju, w geograficznym środku Europy. Przez jego środek przepływa Narew. Stolicą jest Białystok.Dubasiewskie Kolonie – kolonia w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie sokólskim, w gminie Suchowola.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Chodorówka Stara-Kolonia – kolonia w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie sokólskim, w gminie Suchowola.
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Suchowola – miasto w woj. podlaskim, w powiecie sokólskim, położone nad rzeką Olszanką. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Suchowola. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do woj. białostockiego. Zgodnie z obliczeniami Szymona Antoniego Sobiekrajskiego z roku 1775 uznawane jest za geometryczny środek Europy.
  Gmina Korycin – gmina wiejska w województwie podlaskim, w powiecie sokólskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie białostockim.
  Powiat sokólski - powiat w Polsce (województwo podlaskie), utworzony w 1807 roku, reaktywowany w ramach reformy administracyjnej w roku 1999. Jego siedzibą jest miasto Sokółka.
  Gmina Janów – gmina wiejska w województwie podlaskim, w powiecie sokólskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie białostockim.
  Główny Urząd Statystyczny, GUS – centralny organ administracji państwowej podległy Prezesowi Rady Ministrów zajmujący się zbieraniem i udostępnianiem informacji statystycznych na temat większości dziedzin życia publicznego i niektórych stron życia prywatnego. Do przekazywania danych obligują odpowiednie przepisy prawa (ustawa o statystyce publicznej oraz ogłaszany corocznie Program Badań Statystycznych). Dane mogą być udostępniane tylko w formie zagregowanej (opracowanej), która uniemożliwia identyfikację pojedynczych respondentów (tajemnica statystyczna).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.055 sek.