• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Subaru  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Subaru SVX - zaprezentowane zostało w czerwcu 1991 roku w USA oraz we wrześniu tego samego roku w Japonii (pod nazwą Aclyone SVX). Samochód ten był następcą modelu XT z 1985 roku, a jest on 2-drzwiowym, 4-osobowym coupe wystylizowanym przez Giugiaro. SVX sprzedawany był głównie w Japonii i USA, lecz Subaru oferowało go także w Europie (najwięcej egzemplarzy sprzedano w Niemczech).Subaru Rex, znany także jako Ace lub SX700 to samochód osobowy należący do segmentu kei-car produkowany w latach 1972 – 1992 w Japonii przez Subaru. Sprzedawany był również na obcych rynkach, np. w Chile. Rex miał zastąpić model R-2, który opierał się na dość wiekowym i wysłużonym modelu 360. Początkowo Rex produkowany był jako pojazd tylnonapędowy, napędzany był przez montowany z tyłu nadwozia, dwucylindrowy, czterosuwowy chłodzony cieczą silnik o pojemności 358 cm³ będący rozwinięciem konstrukcji dwusuwowej stosowanej w modelach 360 i R-2. Późniejsze modele posiadały już napęd na oś przednią.

  Subaru (jap. スバル) – japońska marka produkująca samochody osobowe należąca w 16,5 % do koncernu Toyota Motor Corporation założona 7 lipca 1953 roku. Nazwa Subaru oznacza w języku japońskim plejady, które zostały umieszczone w logo firmy.

  Lotnictwo – ogół zagadnień związanych z wszelkiego rodzaju statkami powietrznymi, pojazdami zdolnymi do samodzielnego lotu w powietrzu.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 1.1 Po II wojnie światowej
 • 1.2 Współcześnie
 • 2 Modele samochodów
 • 2.1 Obecnie produkowane
 • 2.2 Wycofane z produkcji
 • 2.3 Koncepcyjne
 • 3 Fabryki
 • 4 Linki zewnętrzne
 • 5 Przypisy


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Malezja (malajski Malaysia) – państwo w Azji Południowo-Wschodniej, na Półwyspie Malajskim i wyspie Borneo; obszar 329 847 km², ludność 28 300 000 (wg stanu na 2010 r.), stolica Kuala Lumpur (ok. 1 500 000 mieszkańców), siedziba rządu w Putrajaya.
  Reflektor – zwierciadło optyczne wklęsłe, służące do ograniczenia padającej na nie wiązki energii o charakterze falowym (np. promieniowanie elektromagnetyczne, fala akustyczna) do wiązki równoległej lub wąskiego kąta bryłowego.
  Subaru R2 - samochód należący do segmentu kei-car produkowany w Japonii przez Subaru. Został wprowadzony na rynek 8 grudnia 2003. Jest to kolejny model Subaru przeznaczony na rynek kei-carów. Nazwą nawiązuje do Subaru R-2, samochodu produkowanego w latach 1969-1972. Produkcję zakończono w marcu 2010.
  Zawieszenie pojazdu – zespół elementów łączących koła z resztą pojazdu. Zawieszenie przenosi siły powstające na styku koła z jezdnią na nadwozie. Zapewnia komfort jazdy oraz stateczność i sterowność pojazdu. Zawieszenie jest częścią podwozia, a w jego skład wchodzą:
  Subaru XV – samochód osobowy typu crossover produkowany przez koncern Subaru od 2012 roku. Pojazd po raz pierwszy zaprezentowano jako koncept podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju w 2011 roku, a w wersji produkcyjnej w tym samym roku we Frankfurcie. Pojazd na rynku amerykańskim występuje pod nazwą XV Crosstrek.
  Subaru G - subkompaktowy samochód osobowy produkowany przez japońską firmę Subaru w latach 1971-1973. Dostępny jako: 2-drzwiowe coupé, 4-drzwiowy sedan oraz 5-drzwiowe kombi. Do napędu używano silników B4 o pojemności 1,1 lub 1,3 litra. Moc przenoszona była na oś przednią poprzez 4-biegową manualną skrzynię biegów. Samochód został zastąpiony przez model Leone.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.109 sek.