• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Studio Filmowe Tor

  Przeczytaj także...
  Google Inc. NASDAQ: GOOG – amerykańskie przedsiębiorstwo z branży internetowej. Jego flagowym produktem jest wyszukiwarka Google, a deklarowaną misją - skatalogowanie światowych zasobów informacji i uczynienie ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi.YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  Studio Filmowe TOR – polskie studio filmowe powstałe w 1967. Wyprodukowało ponad 90 filmów. Dyrektorem jest obecnie Krzysztof Zanussi.

  Po zawarciu umowy z Google od czerwca 2013 r. studio udostępnia za darmo niektóre swoje produkcje na własnym kanale filmowym w serwisie YouTube.

   Z tym tematem związana jest kategoria: Filmy Studia Filmowego Tor.

  Linki zewnętrzne[]

 • Strona internetowa Studia Filmowego TOR
 • Studio Filmowe TOR w bazie filmpolski.pl
 • Kanał Studia Filmowego TOR w serwisie YouTube
 • Przypisy[]

  1. Vadim Makarenko, Jakub Wątor: YouTube w starym kinie. Przełomowa umowa z polskimi studiami filmowymi (pol.). wyborcza.biz, 2013-06-15. [dostęp 2013-06-24].
  2. Vadim Makarenko, Jakub Wątor: Polskie kino za darmo na YouTubie. Przełomowa umowa (pol.). wyborcza.biz, 2013-06-14. [dostęp 2013-06-24].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.