• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Studenckie Koło Astronautyczne  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Kapella (Koza, α Aur/Alfa Aurigae) – najjaśniejsza gwiazda w konstelacji Woźnicy i zarazem szósta, pod względem jasności, gwiazda na nocnym niebie.Jaryło, Jaryła, Jaruna – domniemane bóstwo słowiańskie, występujące w folklorze Słowian wschodnich i południowych, gdzie utożsamiany był ze św. Jerzym. Według innej koncepcji imię bóstwa sugeruje jego możliwy związek z zachodniosłowiańskim Jarowitem.

  Studenckie Koło Astronautyczne (SKA) – koło naukowe założone w 1996 r. z inicjatywy studentów oraz prof. dr hab. inż. Piotra Wolańskiego. Działa przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej z siedzibą w Instytucie Techniki Cieplnej.

  PW-Sat2 – projekt polskiego sztucznego satelity typu CubeSat 2U, opracowywany i budowany przez członków Studenckiego Koła Astronautycznego przy Politechnice Warszawskiej. Umieszczenie satelity na orbicie planowane było na sierpień 2015, potem na pierwszy kwartał 2016 roku. Głównym celem misji jest przetestowanie specjalnego "żagla", jako taniego i dostępnego dla każdego satelity sposobu deorbitacji. Projekt znajduje się obecnie w "fazie B" według europejskich norm przemysłu kosmicznego ECSS. Oznacza to, że zakończone zostało już definiowanie założeń misji oraz projekt koncepcyjny. Aktualnie trwają pracę nad projektem wstępnym i badaniem pierwszych prototypów.Fale bardzo długie (fale myriametrowe), (ang. VLF – Very low frequency) – zakres fal radiowych o częstotliwości: 3–30 kHz (długości 10–100 km).

  Spis treści

 • 1 Działalność
 • 2 Najważniejsze projekty
 • 2.1 Program PW-Sat
 • 2.2 Sekcja Rakietowa SKA
 • 2.3 Sekcja Balonowa SKA
 • 2.4 Projekt ERiS
 • 3 Dawne projekty
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej powstał w 1962 r. pod nazwą Wydział Mechaniki Precyzyjnej. W 1996 r. przemianowany na Wydział Mechatroniki. W 1970 r. wydział przeniósł się do nowego gmachu na terenie południowym Politechniki przy ulicy św. Andrzeja Boboli 8, róg Narbutta, gdzie funkcjonuje do dziś.
  Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych (WEiTI) – Największy pod względem liczby studentów wydział Politechniki Warszawskiej. Poprzednie nazwy to: "Wydział Łączności" (do 1966), "Wydział Elektroniki" (do 1994). Wydział mieści się w gmachu im. Janusza Groszkowskiego na ulicy Nowowiejskiej 15/19.
  Koło naukowe - organizacja zrzeszająca studentów, działająca w obrębie szkoły wyższej, której celem jest działalność naukowa i samokształceniowa jej członków.
  Studencka inicjatywa technologii i eksploracji kosmosu (ang. Student Space Exploration & Technology Initiative, SSETI) – stowarzyszenie zrzeszające 32 uczelnie z 12 europejskich krajów (również z Polski). Ma na celu promocję astronautyki i związanych z nią technologii poprzez budowę minisatelitów studenckich. Głównym patronem projektu jest Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), której biuro edukacyjne koordynuje prace wszystkich członków stowarzyszenia.
  European Rover Challenge"", "ERC" – coroczny międzynarodowy konkurs budowy i operowania pojazdami robotycznymi, przeznaczony dla studentów. Odbywa się od 2014 roku w Polsce i jest europejskim odpowiednikiem rozgrywanego w USA University Rover Challenge.
  Politechnika Warszawska (PW) – państwowa wyższa uczelnia w Warszawie. Jest jedną z największych i najlepszych wyższych uczelni technicznych w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Politechnika Warszawska zajmuje od lat 1. miejsce w Polsce w "Rankingu Szkół Wyższych" wśród uczeni technicznych publikowanym przez miesięcznik edukacyjny "Perspektywy". Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas uczelnia zajmuje 2. miejsce w Polsce wśród uczelni technicznych, a w świecie 374. pośród wszystkich typów uczelni.
  Niemiecka Agencja Kosmiczna, DLR (niem. Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt) – to niemieckie centrum badań nad aeronautyką, transportem i energią Niemiec. Założona w roku 1969 na terenie RFN. Jej placówki mieszczą się w wielu miastach Niemiec, jednakże jej siedziba główna znajduje się w Kolonii. Jest zaangażowana w różne projekty zarówno krajowe jak i międzynarodowe (Międzynarodowa Stacja Kosmiczna). Jej budżet na rok 2010 wynosił 2 miliardy euro.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.