• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stuck in a Moment You Can't Get Out Of

  Przeczytaj także...
  Beautiful Day – piosenka rockowej grupy U2, pochodzącą z ich wydanego w 2000 roku albumu All That You Can’t Leave Behind. Utwór został wydany jako singel i odniósł niespodziewanie duży sukces, osiągając status złotej płyty. Piosenka przyniosła zespołowi trzy nagrody Grammy w 2001. Elevation – piosenka rockowej grupy U2, pochodząca z jej wydanego w 2000 roku albumu, All That You Can’t Leave Behind. Została wydana jako trzeci singel promujący tę płytę. Utwór szybko stał się hitem w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Był zawsze utworem otwierającym każdy koncert zespołu, będący częścią trasy Elevation Tour oraz jednym z pierwszych granych podczas trasy Vertigo Tour.
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.

  Stuck in a Moment You Can't Get Out Of” – ballada rockowa grupy U2, pochodząca z jej wydanego w 2000 roku albumu, All That You Can’t Leave Behind. Została wydana jako singel promujący tę płytę.

  Bono śpiewa w tej piosence o swoim przyjacielu Michaelu Hutchence, wokaliście INXS, który popełnił samobójstwo.

  Nakręcono dwie wersje teledysków do utworu. Autorem pierwszej był Joseph Kahn, a drugiej Kevin Godley.

  Ballada – jeden z wielu gatunków muzycznych. Początki ballady sięgają średniowiecza i muzyki dworskiej. Ballady śpiewane były przez trubadurów przy akompaniamencie instrumentu lub zespołu. Często były bardzo rozbudowane i zawierały setki wersów. Najczęściej snuły epicką opowieść o miłości lub wielkich czynach.Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.

  W 2002 roku utwór wygrał nagrodę Grammy.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  Wersja 1[ | edytuj kod]

  1. „Stuck in a Moment You Can't Get Out Of” (wersja albumowa) (4:33)
  2. „Big Girls are Best” (3:37)
  3. Beautiful Day” (Agnelli & Nelson Mix) (7:55)

  Wydanie australijskie, zawierające „Beautiful Day” (The Perfecto Mix).

  U2 – irlandzki zespół rockowy, powstały w Dublinie w roku 1976, pod nazwą U2 występujący od 1978. W jego skład wchodzą: Bono, The Edge, Adam Clayton i Larry Mullen Jr..Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.

  Wersja 2[ | edytuj kod]

  1. „Stuck in a Moment You Can't Get Out Of” (wersja albumowa) (4:33)
  2. Beautiful Day” (na żywo z Farmclub.com) (4:48)
  3. Nowy Jork” (na żywo z Farmclub.com) (6:01)

  Wydanie australijskie, zawierające „Beautiful Day” (David Holmes Remix).

  Wersja 3[ | edytuj kod]

  1. „Stuck in a Moment You Can't Get Out Of” (wersja albumowa) (4:33)
  2. „Big Girls Are Best” (3:37)
  3. All I Want Is You” (na żywo z Manray) (5:26)
  4. Even Better Than the Real Thing” (na żywo z Manray) (3:55)

  Wydanie dostępne wyłącznie we Francji.

  Michael Kelland John Hutchence (ur. 22 stycznia 1960 w Sydney, zm. 22 listopada 1997 w Sydney) – wokalista i autor tekstów australijskiej grupy INXS."All I Want Is You" – piosenka rockowej grupy U2, pochodząca z jej wydanego w 1988 roku albumu, Rattle and Hum. W 1989 roku została wydana jako czwarty singel promujący tę płytę. Utwór pojawia się także pod koniec filmu Rattle and Hum. Bono powiedział, że piosenka jest bardziej rozbudowaną wersją jednego z najpopularniejszych utworów zespołu, "With or Without You", pochodzącego z poprzedniej płyty grupy, The Joshua Tree.

  Wersja 4[ | edytuj kod]

  1. „Stuck in a Moment You Can't Get Out Of” (Album Version) (4:33)
  2. Beautiful Day” (na żywo z Farmclub.com) (4:48)
  3. Nowy Jork” (na żywo z Farmclub.com) (6:01)
  4. „Big Girls Are Best” (3:37)
  5. Beautiful Day” (Quincey and Sonance Mix) (7:55)

  Wydanie dostępne wyłącznie w Japonii.

  Paul van Dyk właściwie Matthias Paul (ur. 16 grudnia 1971 w Eisenhüttenstadt) – niemiecki DJ i Producent muzyczny działający od 1991 roku.Paul Oakenfold (ur. 30 sierpnia 1963 w Londynie) – brytyjski DJ i producent muzyczny. Z wykształcenia jest kucharzem. Uznawany za ikonę muzyki klubowej, jako jeden z pierwszych spopularyzował ten typ muzyki. Mimo ukończenia 50 lat - po ponad 30 latach kariery nadal jest aktywnym producentem i didżejem. Oakenfold uznawany jest za jednego, z najdroższych DJ-ów świata (średnio 25 000 funtów za występ).

  Wersja 5[ | edytuj kod]

  1. „Stuck in a Moment You Can't Get Out Of” (edycja radiowa) (3:42)
  2. „Stuck in a Moment You Can't Get Out Of” (wersja akustyczna) (3:42)
  3. Stay (Faraway, So Close!)” (na żywo z Toronto) (5:39)
  4. Elevation” (Paul van Dyk Club Remix) (8:54)

  Wydanie dostępne wyłącznie w Kanadzie.

  Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.

  Pozycje na listach[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Brent DiCrescenzo: U2 All That You Can’t Leave Behind (ang.). pitchfork.com, 2000-10-31. [dostęp 2014-09-03].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Stay (Faraway, So Close!) – piosenka rockowej grupy U2, pochodząca z jej wydanego w 1993 roku albumu, Zooropa. 22 listopada 1993 roku utwór został wydany jako trzeci singel promujący tę płytę.
  Bono, właśc. Paul David Hewson, KBE (ur. 10 maja 1960 w Dublinie) – irlandzki muzyk, filantrop, lider grupy rockowej U2.
  Even Better Than the Real Thing to piosenka rockowej grupy U2, pochodząca z jej wydanego w 1991 roku albumu, Achtung Baby. W 1992 roku utwór został wydany jako czwarty singel promujący tę płytę.
  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.
  Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.
  INXS (In Excess) – australijski zespół rockowy, utworzony w Sydney (Australia) w roku 1977. Powstał z inicjatywy braci Farriss (Tim, Andrew, Jon) oraz Michaela Hutchence’a, Kirka Pengilly i Gary Garry Beersa. Początkowo zespół działał pod nazwą „The Farriss Brothers”, ale w roku 1979 dokonano ostatecznej zmiany nazwy zespołu na INXS – co jest zapisem zwrotu In Excess (ang. przesada; w nadmiarze).
  Kevin Godley (ur. 7 października 1945 w Prestwich) – brytyjski kompozytor, perkusista, producent muzyczny, reżyser teledysków. W latach 1972–1976 i 1991–1992 był członkiem zespołu 10cc. Współautor takich przebojów jak: „Donna” (1972), Rubber „Bullets” (1973) „The Dean and I” (1973) „Clockwork Creep” (1974) i „Une Nuit A Paris” (1975). Po odejściu z zespołu wspólnie Lolem Creme’em utworzył duet Godley & Creme, który największe sukcesy odniósł w latach 80. produkując teledyski znanych artystów i zapoczątkowując technikę morfingu. Po rozpadzie duetu w 1988 roku rozpoczął działalność solową.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.