• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stuart Clark

  Przeczytaj także...
  Krykiet – sport drużynowy, w którym mecze rozgrywane są między dwiema drużynami po jedenastu zawodników. Pochodzi z Anglii, gdzie podobna gra była znana już na przełomie XIII i XIV wieku.Fast bowling, w krykiecie styl rzucania piłki w którym bowler rzuca piłkę krykietową z prędkością zazwyczaj ponad 90 km/h. Dwie główne odmiany rzucania w stylu fast to swing bowling w którym piłka porusza się po linii krzywej od momentu opuszczenia ręki bowlera (rzucający w tym stylu starają się wykorzystywać fakt, że piłka krykietowa jest zazwyczaj z jednej strony bardzo gładka - przepływ laminarny, a z drugiej bardziej chropowata - przepływ turbulencyjny) oraz seam bowling (piłka rzucana jest prosto ale w taki sposób aby odbiła się od pitcha na swoim szwie zmieniając w ten sposób kierunek lotu).
  Reprezentacja Australii w krykiecie, obok reprezentacji Anglii, najstarsza drużyna narodowa w krykiecie (pierwszy międzynarodowy test rozegrano między Australią a Anglią w 1877, wygrała go Australia różnicą 45 runów). Statystycznie reprezentacja Australii jest najlepszą drużyną świata. W kategorii meczów testowych Australia wygrała 320 z 687 rozegranych przez nią testów (stan na kwiecień 2007) i od 2001, kiedy International Cricket Council zaczął prowadzić oficjalne rankingi reprezentacji krajów, nieprzerwanie znajduje się na pierwszym miejscu tego rankingu. Australia zajmuje także pierwsze miejsce w kategorii meczów międzynarodowych, choć w 2007, tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata, na krótko spadła na drugie miejsce. Australia to jedyny kraj, który do tej pory trzykrotnie wygrał mistrzostwa świata.
  Stuart clark lords.jpg

  Stuart Rupert Clark (ur. 28 września 1975 w Sutherland) – australijskie krykiecista, praworęczny rzucający w stylu fast, od 2005 w ścisłej reprezentacji Australii. Znany z bardzo dokładnego i precyzyjnego stylu rzucania podobnego do Glenna McGratha.

  Glenn Donald McGrath (ur. 9 lutego 1970 w Dubbo) - australijski krykiecista, reprezentant kraju. Najbardziej skuteczny medium/fast bowler w krykiecie, rekordzista pod względem wicketów zdobytych przez szybkich rzucających w meczach testowych, jest także rekordzistą pod względem wicketów zdobytych w czasie mistrzostw świata.Bowler (pol. rzucający) - nazwa pozycji w krykiecie odnosząca się do zawodnika, którego zadaniem jest rzucanie piłki. Zasadniczo wyróżnia się trzy typy bowlerów:

  Linki zewnętrzne[]

 • Statystyki i profil Clarka
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.