• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stromae  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Columbia Records – najstarsza na świecie wciąż działająca firma fonograficzna, założona w 1888 roku w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest częścią koncernu Sony Music – jednak płyty pod szyldem Columbia Records nadal są wydawane.Anggun Cipta Sasmi (ur. 29 kwietnia 1974 w Dżakarcie, Indonezja) – indonezyjska piosenkarka i autorka tekstów o francuskim pochodzeniu.

  Stromae, dawniej Opmaestro, właśc. Paul van Haver (ur. 12 marca 1985 w Brukseli) – belgijski piosenkarz pochodzenia belgijsko–rwandyjskiego, producent muzyczny, autor tekstów i przedsiębiorca.

  Jeden z jego pierwszych singli, „Alors on danse”, wydany w 2009 roku, osiągnął pierwsze miejsca list przebojów w ośmiu krajach europejskich oraz trafił na pierwszą pozycję listy European Hot 100 Singles. Nagrał dwa albumy studyjne. Wydany w 2010 roku album pt. Cheese został sprzedany w ponad 260 000 egzemplarzy we Francji, a artysta zdobył nagrodę European Border Breakers Award, przyznawaną za debiutancki album – sprzedaż albumu w krajach Unii Europejskiej, poza krajem pochodzenia, wyniki sprzedaży w ostatnim roku i liczbę koncertów poza krajem pochodzenia.

  Ultratop 200 Albums (wcześniej Ultratop 50 Albums i Ultratop 100 Albums) – cotygodniowa lista przebojów najlepiej sprzedających się albumów we Flandrii (Belgia). Publikowana w każdy piątek obejmuje sprzedaż w formacie CD i digital download.The Notorious B.I.G., właściwie Christopher George Latore Wallace (ur. 21 maja 1972 w Nowym Jorku, zm. 9 marca 1997 w Los Angeles) – amerykański muzyk, raper.

  Drugi studyjny album artysty pt. Racine carrée z 2013 roku uplasował się na pierwszych miejscach narodowych list przebojów w pięciu krajach Europy. Trzy pierwsze single z albumu „Papaoutai”, „Formidable” oraz „Tous les mêmes” były notowane na pierwszej pozycji listy we Francji.

  Stromae współpracował z takimi artystami jak Kanye West, Angel Haze, Lorde, Pusha T, Q-Tip oraz Haim. Wraz z raperem J.E.D.I. utworzył zespół muzyczny Suspicion (SPN). Pracował także dla takich artystów jak Kery James, Mélissa M czy Anggun produkując i pisząc teksty ich utworów.

  Salsa — rodzaj muzyki opartej na metrum 4/4 charakteryzującej się bardzo rozbudowaną sekcją rytmiczną. Wyróżnia ją clave (rytm wystukiwany na drewnianych pałeczkach zwanych klawesami), bogata sekcja dęta oraz melodia wygrywana najczęściej na pianinie w zapętlonych frazach.Racine carrée (stylizowany na √) – drugi studyjny album Stromae’a, wydany 16 sierpnia 2013 roku przez Universal Music Group, B1 Recordings.

  Jako przedsiębiorca utworzył wytwórnię Mosaert, która jest aktywna w dziedzinie muzyki, fotografii, wideo i projektowania grafiki.

  Artysta jest laureatem nagród takich jak: NRJ Music Award, Music Industry Award, Victoires de la musique, MTV Europe Music Award czy World Music Award, był ponadto nominowany między innymi do Elle Style Award i Urban Music Award.

  Angel Haze lub Alaska Young, właść. Raykeea Wilson (ur. 10 lipca 1991 w Detroit) – amerykańska raperka i autorka tekstów, aktywna od 2010 roku. Współpracuje z wytwórniami Republic oraz Island. Była nominowana do plebiscytu BBC Sound of… za rok 2013. Na początku 2013 roku zaangażowała się w beef z inną nowojorską raperką, Azealią Banks i nagrała dwa dissy pt. „On the Edge” i „Shut the F*ck Up”.Belgowie – grupa ludzi zamieszkująca Belgię, których jest ok. 10 milionów. Składają się na dwie grupy etniczne posługujące się belgijskimi odmianami języków niderlandzkiego (55%) i francuskiego (45%). Belgowie niderlandojęzyczni mieszkają przeważnie w północnej Belgii, mówią flamandzkim dialektem języka niderlandzkiego. Belgowie francuskojęzyczni zamieszkują głownie w południowej Belgii, mówią walońskim dialektem języka francuskiego.

  Spis treści

 • 1 Życiorys
 • 1.1 Dzieciństwo i edukacja
 • 1.2 2000–09: Początki kariery muzycznej
 • 1.3 2009–12: Cheese
 • 1.4 Od 2013: Racine carrée
 • 1.5 Kariera producenta muzycznego i autora tekstów
 • 1.6 Kariera przedsiębiorcy
 • 2 Muzyka
 • 3 Występy na żywo
 • 4 Nagrody i nominacje
 • 5 Życie prywatne
 • 6 Dyskografia
 • 6.1 Albumy studyjne
 • 6.2 EP
 • 6.3 Mixtape’y
 • 6.4 Albumy wideo
 • 7 Filmografia
 • 8 Przypisy
 • 9 Linki zewnętrzne
 • Electro – gatunek muzyki elektronicznej powstały w latach 80., kształtowany przez producentów funkowych i hip-hopowych.World Music Award – nagroda muzyczna przyznawana od 1989 roku artystom muzycznym z całego świata, za największą liczbę sprzedanych płyt. Nagrody przyznawane są przez International Federation of the Phonographic Industry (IFPI).

  Życiorys[]

  Dzieciństwo i edukacja[]

  Stromae

  Między siódmym a osiemnastym rokiem życia uprawiał koszykówkę, był zawodnikiem Club Excelsior de l’école de Bockstael. W wieku jedenastu lat rozpoczął naukę w l’Académie musicale de Jette i zaczął śpiewać oraz grać na bębnach. Chciał być perkusistą w zespole Hanson. Uczył się muzyki poważnej.

  Bruksela (fr. Bruxelles, nid. Brussel, niem. Brüssel) – miasto i stolica Belgii oraz Unii Europejskiej, położone w środkowej części kraju nad rzeką Senne.„Tous les mêmes” – szesnasty singel belgijskiego muzyka Stromae’a, trzeci singel z jego drugiego albumu studyjnego Racine carrée.

  2000–09: Początki kariery muzycznej[]

  W 2000 roku pod pseudonimem Opmaestro przez krótki czas zajmował się rapem. W 2002 roku zmienił pseudonim na Stromae (po zmianie sylab), ponieważ poprzedni pseudonim był zbyt podobny do pseudonimu innego artysty. W wieku osiemnastu lat wraz z raperem o pseudonimie J.E.D.I. utworzył zespół Suspicion (SPN). W 2005 roku został wydany debiutancki singel zespołu „Faut qu’t’arrêtes le rap...”, który był jednak promowany pod pseudonimem Stromae’a. Zespół rozpadł się w 2007 roku.

  „Je cours” – singel Stromae’a wyprodukowany przez Mosaert i wydany przez wytwórnie Universal Music Group i Mercury Records 13 grudnia 2010 roku.Bęben – instrument muzyczny z grupy membranofonów. Składa się z walcowatego korpusu rezonansowego i 1 lub 2 membran. Dźwięk wydobywa się uderzając w membranę bębna pałkami, specjalnymi szczoteczkami, dłonią lub palcami, a także w wyniku jej pocierania. Bęben pochodzi z epoki neolitycznej i należy do najstarszych instrumentów świata.

  W 2006 wystąpił podczas muzycznej bitwy organizowanej przez Hip-Hop Family. Wraz z udziałem Gandhiego i K–Deeja został wydany jego pierwszy mixtape Freestyle Finest.

  W 2007 roku wystąpił podczas Juste debout. W tym samym roku podjął pracę w barze szybkiej obsługi, aby sfinansować naukę w prywatnej szkole, jednak zebrane fundusze okazały się niewystarczające. Następnie zaczął studiować w Institut national de radioélectricité et cinématographie. Postanowił zainwestować zebrane pieniądze na wydanie mini albumu Juste un cerveau, un flow, un fond et un mic… (2007). W 2008 roku podpisał czteroletni kontrakt z wytwórnią Because Music i Kilomaître.

  Eurodance – gatunek elektronicznej muzyki tanecznej (klubowej) popularny w latach 90. XX wieku bedący podgatunkiem muzyki dance.„House’llelujah” – singiel belgijskiego piosenkarza Stromae’a, wydany w 2010 roku przez wytwórnię płytową Mercury. Singiel osiągnął 3. miejsce na Niemieckiej liście Deutsche-DJ-Playlist w Top 50 oraz 6. na Deutsche-DJ-Playlist w Top 100. Singel osiągnął 22. miejsce na Belgijskiej liście Ultratop Charts. Singiel znalazł się w albumie Cheese. 15 września 2010 roku do utworu ukazał się teledysk.

  W styczniu 2009 roku zaczął publikować serię filmów Les leçons de Stromae, w których pokazywał jak nagrał poszczególne utwory. 9 marca z udziałem Shadow Loowee i Ekili został wydany jego drugi singel „Enfants de l’an 2000”. 31 października z udziałem DJ–a Psara został wydany jego drugi mixtape. W 2009 roku ukazał się także kolejny singel, „Up saw liz”. Pracował w stacji radiowej NRJ.

  Singles Top 75 (do 2004 Top 100 Singles, w latach 2004–2009 Singles Top 100) – cotygodniowa lista przebojów najlepiej sprzedających się singli w Szwajcarii publikowana przez Hitparade.ch. Lista obejmuje 75 pozycji.Europejskie nagrody muzyczne EBBA European Border Breakers Awards – przyznawane są co roku dziesięciu artystom lub zespołom, których debiutanckie albumy wydane poza ich własnym krajem odniosły największy sukces. Laureatami tej nagrody zostali już m.in. Adele, Tokio Hotel, The Baseballs, Zaz, Lykke Li, Milow, Katie Melua, Damien Rice, Caro Emerald, Stromae i Mumford & Sons oraz polski zespół wykonujący muzyke Rap: Hemp Gru .

  2009–12: Cheese[]

  Czwarty singel Stromae’a „Alors on danse” został wydany 21 września 2009 roku. Singel osiągnął pierwsze miejsca list przebojów w Belgii (Walonia i Flandria), Francji, Niemczech, Austrii, Danii, Holandii, Włoszech oraz Szwajcarii. Zajął także pierwszą pozycję na liście European Hot 100 Singles. W Belgii pokrył się potrójną platyną, a w Szwajcarii podwójną. Singel uzyskał status platynowej płyty w Niemczech (sprzedano ponad 300 000 egzemplarzy), Danii i Włoszech, w Szwecji i Hiszpanii uzyskał status złota. We Francji sprzedano ponad 334 000 egzemplarzy. W sumie sprzedano ponad 3 000 000 egzemplarzy. W 2010 roku został wydany remiks singel „Alors on danse” z gościnnym udziałem Kanye’ego Westa, który został odnotowany na australijskiej liście Top 100 Singles.

  Alben Top 100 (wcześniej Top 100 Alben) – cotygodniowa lista przebojów najlepiej sprzedających się albumów w Szwajcarii publikowana przez Hitparade.ch. Lista obejmuje sto pozycji.Mélissa M lub Mélissa, właść. Mélissa Merchiche (ur. 21 sierpnia 1985 w Marsylii) – francuska piosenkarka. Karierę muzyczną rozpoczęła w 2006 roku.
  Stromae podczas Brussels Summer Festival (2011)

  Piąty singel muzyka to „Bienvenue chez moi”. Kolejny singiel „Te quiero” wydany 10 maja 2010 roku, zajął czwarte miejsce na liście walońskiej oraz siedemnaste na liście flamandzkiej w Belgii (osiągnął status złotej płyty). Znalazł się na liście także w Szwajcarii, Holandii i Francji. Siódmy singel artysty, „House’llelujah”, uplasował się na 22. miejscu listy walońskiej w Belgii. Kolejny singel to „Rail de musique”. Dziewiąty singel „Peace or Violence” dotarł do dwunastego miejsca walońskiej listy (Belgia). Był także notowany na liście austriackiej.

  Hanson – amerykański zespół muzyczny pochodzący z Tulsy w Oklahomie, złożony z braci Isaaca, Taylora oraz Zaca Hansonów. Stali się popularni w 1997 roku dzięki hitowi MMMBop ze swojego debiutanckiego albumu Middle of Nowhere, który przyniósł im trzy nominacje do nagrody Grammy.Lista nagród i nominacji Stromae’a – belgijskiego muzyka. Artysta zdobył 37 nagród w różnych kategoriach, oraz otrzymał 74 nominacji.

  W celu wydania jego debiutanckiego albumu studyjnego, Stromae podpisał kontrakt z wytwórnią Mercury Records, a album zatytułowany Cheese został wydany 11 czerwca. Album zajął pierwsze miejsce na liście walońskiej w Belgii, a na liście flamandzkiej siódme (porył się potrójną platyną). W Grecji album zajął czwarte miejsce, a we Francji album dotarł do szóstej pozycji, cztery lata po premierze (uzyskał status złota, sprzedano ponad 260 000 egzemplarzy). Był notowany także w Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Kanadzie i Holandii.

  Associação Fonográfica Portuguesa (AFP) – portugalski oddział International Federation of the Phonographic Industry, nazwa zestawienia najpopularniejszych albumów i singli w Portugalii. Notowanie Top+ jest podawane do wiadomości publicznej na kanale telewizyjnym RTP1 wraz z cotygodniowym programem podsumowującym wyniki zestawienia.Język szwedzki (szw. svenska språket, svenska) – język północnogermański wschodni (wschodnioskandynawski), używany głównie w Szwecji i częściach Finlandii, przez ok. 9 mln ludzi. W Finlandii język szwedzki jest, obok fińskiego, językiem urzędowym, z uwagi na 5% szwedzkojęzycznych obywateli Finlandii zamieszkałych głównie na wybrzeżach tego kraju. Szwedzki jest dość dobrze zrozumiały dla Norwegów i w mniejszym stopniu także dla Duńczyków. Język standardowy w Szwecji, tzw. rikssvenska (szwedzki państwowy) oparty jest na dialektach regionu sztokholmskiego.

  Muzyk wystąpił w filmie Jamela Debbouze’a Made in Jamel, gdzie w skeczu ukazano, jak komponuje utwór „Alors on danse”.

  Singel „Je cours”, który miał premierę 13 grudnia, był notowany w Belgii, na szesnastej pozycji listy walońskiej i piętnastej listy flamandzkiej.

  Od 2013: Racine carrée[]

  Jedenasty singel „Papaoutai” został wydany 13 maja 2013 roku, dotarł do pierwszego miejsca listy walońskiej w Belgii (uzyskał status potrójnej platyny) oraz listy we Francji (sprzedano ponad 250 000 egzemplarzy). Zajął drugie miejsce w Holandii (osiągnął status platynowej płyty) oraz trzecie na liście flamandzkiej w Belgii i Austrii (uzyskał status złotej płyty). Był notowany w pierwszej dziesiątce na liście szwajcarskiej (sprzedano ponad 60 000 egzemplarzy, pokrył się dwukrotną platyną), fińskiej, niemieckiej oraz włoskiej (uzyskał status podwójnej platyny). Singel wszedł także na listy w Portugalii, Hiszpanii i Kanadzie. Podobnie jak z „Alors on danse”, piosenka w 2014 roku została wydana jako remiks z gościnnym udziałem Angel Haze na albumie Racine carrée.

  IFPI Greece, właśc. International Federation of the Phonographic Industry Greece (oficjalnie Association of Greek Producers of Phonograms, gre. Ένωση Ελλήνων Παραγωγών Ηχογραφημάτων – ΕΕΠΗ) – greckie stowarzyszenie producentów fonogramów. Jego główne zadanie to reprezentowanie producentów oraz zwalczanie praktyk piractwa fonograficznego. Organizacja zajmuje się również przyznawaniem certyfikatów sprzedaży, tj. złotych i platynowych płyt.Przedsiębiorca – w polskim systemie prawa podmiot, który prowadzi we własnym imieniu działalność gospodarczą (art. 43 k.c.; art. 4 ust. 1 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej). Uważa się także za niego wspólników spółki cywilnej w zakresie wykonywanej przez nich działalności gospodarczej.

  27 maja swoją premierę miał kolejny singel artysty „Formidable”. Dotarł on do pierwszych miejsc w Belgii (Walonia i Flandria, uzyskał status trzykrotnej platyny) oraz we Francji (sprzedano ponad 219 000 egzemplarzy). Singel dotarł do drugiej pozycji listy holenderskiej. Singel zajął pozycję w pierwszej dwudziestce na liście w Szwajcarii (pokrył się dwukrotną platyną, sprzedano ponad 30 000 egzemplarzy), Włoszech (uzyskał status złota) i Danii (osiągnął status złotej płyty). Był także notowany w Austrii i Niemczech.

  Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.Muzyka ludowa – jeden z najstarszych przejawów kultury duchowej każdej grupy etnicznej. Miała związek z codziennym i religijnym życiem ludzi. Przetrwała na wsi. W miastach funkcjonują profesjonalne zespoły specjalizujące się uprawianiem muzyki ludowej (śpiew, akompaniament instrumentów ludowych, taniec). Ich występy nadal cieszą się popularnością podczas większych miejskich (lokalnych) imprez masowych i uroczystości.

  Po dwóch latach przerwy od tworzenia muzyki, 16 sierpnia roku został wydany drugi studyjny album Stromae’a Racine carrée. Album został odnotowany na pierwszej pozycji w Belgii (Walonia i Flandria), Francji, Szwajcarii, Holandii i Włoszech. Na liście kanadyjskiej singel zajął dziesiąte miejsce. W Niemczech i Danii został odnotowany w pierwszej 30. Album osiągał status potrójnego diamentu we Francji, gdzie sprzedano 2 000 000 egzemplarzy. W Belgii album pokrył się dwunastokrotną platyną (sprzedano ponad 240 000 egzemplarzy), a Szwajcarii dziesięciokrotną. Osiągnął status podwójnej platyny w Holandii i Rosji. Album pokrył się także platyną we Włoszech i Kanadzie oraz złotem w Austrii. Racine carrée pokrył się także podwójną platyną europejską. Sprzedanych zostało ponad 3 500 000 egzemplarzy albumu.

  Hip-hop – miejska kultura i gatunek muzyczny, powstały w afroamerykańskich społecznościach w Nowym Jorku w latach siedemdziesiątych XX wieku.Wideo (z łaciny "widzę") – technika elektroniczna bazująca na sekwencji nieruchomych obrazów, które mogą być nagrywane, przetwarzane, transmitowane, a następnie odtwarzane dając złudzenie ruchu. Terminem tym określa się również sekwencję obrazów zarejestrowaną na nośniku danych.

  23 września został wydany trzynasty singel muzyka „Tous les mêmes”. Singel dotarł do pierwszego miejsca listy walońskiej oraz czwartego listy flamandzkiej w Belgii (pokrył się platyną i złotem), był także numerem jeden we Francji (sprzedano około 252 000 egzemplarzy). Na liście włoskiej zajął piątą pozycję (pokrył się podwójną platyną), a na duńskiej dziesiątą. Był notowany także na Węgrzech, Szwajcarii i Holandii.

  Dyskografia Stromae’a – belgijskiego muzyka – obejmuje dwa albumy studyjne i mixtape’y, minialbum i czternaście singli, remiks singel i singel wykonany gościnnie oraz szesnaście teledysków.Język francuski (fr. langue française lub français) – język pochodzenia indoeuropejskiego z grupy języków romańskich. Jako językiem ojczystym posługuje się nim ok. 80 mln ludzi: ok. 65 mln Francuzów, ok. 4,5 mln Belgów (czyli 42%), ok. 1,5 mln Szwajcarów (czyli 20%), a także ok. 8 mln mieszkańców kanadyjskich prowincji Québec, Ontario i Nowy Brunszwik. Ok. 201 milionów osób na całym świecie używa francuskiego jako języka głównego (oszacowanie z 2009 r. według Organisation mondiale de la Francophonie), a 72 miliony jako drugiego języka codziennego (w tym krajach Maghrebu). Wiele z tych osób mieszka w krajach, w których francuski jest jednym z języków urzędowych, bądź powszechnie używanych (54 kraje). Paradoksalnie, w Algierii, Maroku, i Tunezji, gdzie nie ma statusu języka urzędowego, jest bardziej rozpowszechniony niż w wielu krajach Czarnej Afryki, w których jest jedynym językiem urzędowym.

  15 grudnia został wydany remiks singel „Racine carrée: Remixes”, zawierający remiksy singli „Papaoutai” oraz „Tous les mêmes”. Czternasty singel Stromae’a „Ta fête” ukazał się 3 lutego 2014 roku. Singel dotarł do drugiego miejsca w Walonii oraz szóstego we Flandrii (Belgia), a także pokrył się platyną i złotem. Został odnotowany również na listach we Francji i Holandii.

  Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.Track Top–40 (także Tracklisten Top 40, do 2006 roku Single Top 20, od 2006 Single Top–20) – duńska lista przebojów, publikowana w każdy czwartek o północy na stronie internetowej hitlisten.nu. Przedstawia 40 najlepiej sprzedających się utworów w formacie digital download oraz sprzedaż singli na płytach CD lub płytach winylowych. Listę sporządza Nielsen Music Control w imieniu International Federation of the Phonographic Industry.

  21 lipca został wydany singel „Ave Cesaria”. Był notowany na liście walońskiej (Belgia) oraz francuskiej. 17 listopada wydany został singel „Meltdown”, który został zrealizowany z gościnnym udziałem Lorde, Pushy T, Q-Tipa oraz Haima. Podkład pochodzi z utworu „Merci”, a utwór znalazł się na ścieżce dźwiękowej The Hunger Games: Mockingjay - Part 1 (Original Motion Picture Soundtrack) do filmu Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1. Singel został odnotowany na piątej pozycji listy walońskiej oraz siódmej listy flamandzkiej (Belgia). Trafił także na listę we Francji.

  Billboard Canadian Hot 100 (dawniej Canadian Hot 100) – publikowana od 6 czerwca 2007 roku, jedna z wielu list przebojów regularnie opracowywanych przez amerykański magazyn muzyczny Billboard. Przedstawia ona najpopularniejsze piosenki w Kanadzie; jest kanadyjskim odpowiednikiem Hot 100.Język duński (duń. dansk, det danske sprog) - język z grupy skandynawskiej języków germańskich. Posługuje się nim około 5,2 mln mówiących, głównie w Danii i Szlezwiku-Holsztynie w północnych Niemczech (ok. 50 tys. osób). Duński w charakterze języka urzędowego używany jest w Danii a także na Wyspach Owczych. W Islandii, która aż do 1944 r. była posiadłością Danii, duński jest nauczany jako jeden z głównych języków obcych, obok angielskiego, norweskiego i szwedzkiego.

  Wydany 30 marca 2015 roku singel „Carmen” uplasował się na liście walońskiej oraz flamandzkiej (Belgia), a także francuskiej. Kolejny singel „Quand c’est?” wydany 14 września także był notowany na liście flamandzkiej oraz francuskiej.

  W listopadzie przed wydaniem albumu wideo Racine carrée Live, odszedł z wytwórni Mercury Records. Sony Music zaproponowało mu jego dystrybucję w Columbia Records, a został on wydany 11 grudnia.

  Kariera producenta muzycznego i autora tekstów[]

  W 2007 roku wyprodukował „La signature” i „Mic Check” na album Proses d’Assassin 13Hor. W 2008 roku wyprodukował utwór „Gandhi” dla Gandhiego na album Les préliminaires. Wyprodukował i napisał także kilka utworów na album À l’ombre du show business Kery’ego Jamesa oraz napisał kompozycję „Cette fois” dla Mélissy M. Był współautorem kilku utworów dla Anggun na jej albumie Élévation.

  Proses d’Assassin – debiutancki album studyjny belgijskiego rapera 13Hor, wydany 12 listopada 2007 roku przez Da Hype Music.Ultratop 50 Singles (dawniej Ultratop 40 Singles) – cotygodniowa lista przebojów pięćdziesięciu najlepiej sprzedających się singli w Walonii w Belgii. Odpowiednikiem dla Regionu Flamandzkiego również jest Ultratop 50 Singles. Obie listy są sporządzane i publikowane przez organizację Ultratop. Ultratop tworzy rankingi bazujące na sprzedaży w około 500 wybranych sklepach sieci detalicznej oraz legalnych digital download. Pierwsza lista została opublikowana 8 kwietnia 1995.

  Kariera przedsiębiorcy[]

  Stromae utworzył przedsiębiorstwo Mosaert, która działa w dziedzinie muzyki, fotografii, wideo i projektowania grafiki. Jej nazwa jest anagramem od pseudonimu artysty. Stromae jest A&R w przedsiębiorstwie. Kolekcja ubrań Capsule º 1 powstała we współpracy z Boldatwork. Jej wygląd został oparty na albumie Racine carrée. Kolekcja została wyprzedana w niespełna trzy dni.

  NRJ Music Award – nagroda muzyczna przyznawana od 2000 roku przez francuskie radio NRJ wspólnie ze stacją telewizyjną TF1. Wręczenie nagród odbywa się w styczniu w Cannes.Les préliminaires – debiutancki album studyjny belgijskiego muzyka Gandhiego, wydany 1 kwietnia 2008 roku przez KBG i PAFFF Music.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  „Meltdown” – szesnasty singel belgijskiego muzyka Stromae’a, pochodzi z ścieżki dźwiękowej The Hunger Games: Mockingjay - Part 1 (Original Motion Picture Soundtrack) do filmu Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1. Gościnnie udział wzięli Lorde, Pusha T, Q-Tip oraz zespół Haim.
  Architekt (gr. architéktōn – kierownik budowy, majster budowniczy) – interdyscyplinarny zawód trudny do jednoznacznego zdefiniowania i w zależności od kraju, w różnym czasie, przedstawiciele tego zawodu spełniali nieco odmienne funkcje. Jest to zawód interdyscyplinarny (łączący wiele dziedzin nauki i techniki). Architektami nazywa się:
  Koszykówka – dyscyplina sportu drużynowego, w której dwie pięcioosobowe drużyny grają przeciwko sobie próbując zdobyć punkty umieszczając piłkę w koszu. Jest jedną z najpopularniejszych i najchętniej oglądanych dyscyplin na świecie. Za datę powstania koszykówki uznaje się 21 grudnia 1891 roku, a za jej twórcę - Jamesa Naismitha.
  Yleisradio (Yle) – fiński publiczny nadawca radiowo-telewizyjny istniejący od 1926 roku. Nadaje 5 kanałów telewizyjnych oraz 38 radiowych (w tym 25 regionalnych) w pięciu językach: fińskim, szwedzkim, lapońskim, angielskim i łacińskim. Zwłaszcza ten ostatni język wyróżnia ofertę Yle na tle innych europejskich mediów. Yle było organizatorem Konkursu Piosenki Eurowizji 2007.
  Ultratop 200 Albums (wcześniej Ultratop 50 Albums i Ultratop 100 Albums) – cotygodniowa lista przebojów najlepiej sprzedających się albumów w Walonii (Belgia). Publikowana w każdy piątek obejmuje sprzedaż w formacie CD i digital download.
  Złota płyta jest powszechnie stosowaną na świecie nazwą wyróżnienia przyznawanego wydawnictwom muzycznym. Warunkiem uzyskania przez płytę statusu złotej jest osiągnięcie przez nią określonego progu sprzedaży.
  Certyfikaty sprzedaży w przemyśle muzycznym stanowią powszechnie stosowany na świecie system nagród za sprzedaż nagrań muzycznych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.206 sek.