• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Strategie

  Przeczytaj także...
  Audyt – systematyczna i niezależna ocena danej organizacji, systemu, procesu, projektu lub produktu. Przedmiot audytu jest badany na zgodność z określonym punktem odniesienia – listą kontrolną, przepisami prawa, normami, standardami lub przepisami wewnętrznymi danej organizacji (polityki, procedury).Konfederacja Lewiatan (dawniej Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan) – organizacja pozarządowa utworzona w styczniu 1999, reprezentująca interesy polskich przedsiębiorców prywatnych.
  Deloitte - międzynarodowa sieć spółek handlowych świadczących profesjonalne usługi doradcze i audytorskie. Deloitte należy do tzw. wielkiej czwórki obok PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young i KPMG.

  Strategie – Pismo dyrektorów finansowych jest jedynym pismem na polskim rynku prasy branżowej, którego odbiorcami są menadżerowie ds. finansów i dyrektorzy finansowi. Magazyn wydawany jest przez Nathusius Investments. Nakład pisma wynosi 10.200 egzemplarzy.

  Współpracownicy redakcji[ | edytuj kod]

  Redakcja Strategii współpracuje z czołowymi specjalistami z sektora finansów, gospodarki i konsultingu. Swój wkład w kształt i zawartość merytoryczną pisma mają przedstawiciele Konfederacja Lewiatan (Rada Podatkowa), Stowarzyszenia Polskich Skarbników Korporacyjnych, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, Deloitte, PricewaterhouseCoopers oraz Capgemini. Felietony na łamach magazynu publikują znani ekonomiści: Rafał Antczak i Witold Orłowski.

  Politechnika Warszawska (PW) – państwowa wyższa uczelnia w Warszawie. Jest jedną z największych i najlepszych wyższych uczelni technicznych w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Politechnika Warszawska zajmuje od lat 1. miejsce w Polsce w "Rankingu Szkół Wyższych" wśród uczeni technicznych publikowanym przez miesięcznik edukacyjny "Perspektywy". Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas uczelnia zajmuje 2. miejsce w Polsce wśród uczelni technicznych, a w świecie 374. pośród wszystkich typów uczelni.Witold Maciej Orłowski (ur. 1962 w Łodzi) – polski ekonomista, profesor nauk ekonomicznych, nauczyciel akademicki i publicysta.
  magazine cover, issue December 2010

  Czytelnicy i zawartość pisma[ | edytuj kod]

  Grupą docelową pisma są menadżerowie odpowiedzialni za finanse (wiceprezesi ds. finansów, dyrektorzy finansowi, skarbnicy i główni kontrolerzy) z blisko trzydziestu tysięcy firm działających na terenie Polski, których roczny obrót przekracza dwadzieścia milionów złotych. Artykuły Strategii dotyczą przede wszystkim finansów korporacyjnych (zarządzanie ryzykiem gotówkowym, controlling, audyt, rachunkowość) oraz strategii przedsiębiorstw (IT, ryzyko inwestycyjne, outsourcing).

  Skarbnik – w średniowiecznej Polsce urzędnik opiekujący się skarbem królewskim – kosztownościami, klejnotami i dokumentami.Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (SGH, w latach 1949–1991 Szkoła Główna Planowania i Statystyki, SGPiS) – najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce, a zarazem jeden z wiodących uniwersytetów ekonomicznych w Europie. Jej siedziba mieści się na warszawskim Mokotowie, przy al. Niepodległości, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Pole Mokotowskie.

  Działania towarzyszące[ | edytuj kod]

  Redakcja Strategii prowadzi szereg działań powiązanych z wydawaniem pisma. Na portalu biznesowym LinkedIn działa grupa Strategie – Społeczność Dyrektorów Finansowych. Jej główny cel to integracja środowiska dyrektorów finansowych pracujących w Polsce. W najważniejszych miastach kraju regularnie organizowane są spotkania dyrektorów finansowych, połączone z wystąpieniami prelegentów, specjalistów z dziedziny finansów korporacyjnych. Wydarzeniem związanym z działalnością magazynu Strategie jest ceremonia wręczenia nagród Galerii Chwały Polskiej Ekonomii.

  Capgemini – przedsiębiorstwo świadczące zintegrowane usługi w zakresie: konsultingu, technologii informatycznych i outsourcingu. Grupa Capgemini zatrudnia ponad 125 000 specjalistów w ponad 300 biurach w 30 krajach i odnotowała w roku 2012 przychód w wysokości 10,3 mld euro.Galeria Chwały Polskiej Ekonomii – stała ekspozycja popiersi ustawionych na metalowych kolumnach znajdująca się w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Członkostwo w tej galerii uważane jest za wielkie wyróżnienie dla polskich ekonomistów.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Ruszył magazyn "Strategie" na Medianews.pl
  2. Ukazał się pierwszy numer Strategii naMedialink.pl (in Polish)

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona internetowa pisma
 • Warto wiedzieć że... beta

  PwC (wcześniej PricewaterhouseCoopers) – globalne przedsiębiorstwo świadczące usługi audytorskie i doradcze, powstałe w 1998 w wyniku połączenia Price Waterhouse oraz Coopers & Lybrand.
  Nathusius Investments Sp. z o.o (wcześniej Tęcza Dom Wydawniczy i Handlowy) – firma z branży mediowej, zajmująca się wydawaniem specjalistycznych magazynów B2B oraz organizowaniem eventów. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie.
  Chief Financial Officer, CFO (dyrektor finansowy) – w przedsiębiorstwie osoba odpowiedzialna za zarządzenie ryzykiem finansowym przedsiębiorstwa. Zwykle osoba zatrudniona na tym stanowisku jest również odpowiedzialna za planowanie i ewidencję finansową, a także sprawozdawczość do wyższego szczebla w przedsiębiorstwie. Dyrektorzy finansowi często zasiadają w zarządach spółek.
  Controlling – proces planowania, koordynowania i kontroli przebiegu procesów ekonomicznych dla utrzymania organizacji na drodze do osiągnięcia wyznaczonych celów.
  Rachunkowość – system ewidencji gospodarczej ujmujący w mierniku pieniężnym i przekroju poszczególnych podmiotów gospodarczych wraz z procesami produkcji, dystrybucji, konsumpcji i akumulacji. Rachunkowość jest sformalizowanym systemem, odzwierciedlającym proces prowadzonej działalności gospodarczej i służy jej ocenie. Podstawowym celem rachunkowości jest dostarczenie prawdziwego i rzetelnego obrazu sytuacji majątkowej i finansowej podmiotu gospodarczego. Przedmiotem rachunkowości jest każde zdarzenie gospodarcze wyrażone w mierniku pieniężnym i wpływające na zmianę sytuacji podmiotu gospodarczego, jego zasoby i wyniki.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.037 sek.