• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stowarzyszenie "Jeden Świat"

  Przeczytaj także...
  Organizacja pożytku publicznego (OPP) − termin wprowadzony w Polsce 1 stycznia 2004 przepisami ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.Service Civil International (SCI) – międzynarodowa organizacja pozarządowa powstała w 1920 r., aby odbudować wzajemne zaufanie oraz możliwość pokojowej współpracy narodów, które walczyły ze sobą w I wojnie światowej.
  Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.

  Stowarzyszenie 'Jeden Świat' – zarejestrowane w roku 1994 w Poznaniu (nieformalnie działające od 1992). Jest oddziałem międzynarodowej organizacji pozarządowej Service Civil International (SCI).

  Od roku 2002 jest Ośrodkiem Regionalnym Narodowej Agencji Programu "Młodzież" pełniąc rolę przedstawiciela Agencji w Wielkopolsce.

  W 2004 roku stowarzyszenie zyskało prawny status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

  Organizacja pozarządowa – organizacja obywatelska (założona przez obywateli lub ich organizacje) działająca z własnej inicjatywy na rzecz wybranego interesu publicznego i niedziałająca dla osiągnięcia zysku. W prawie międzynarodowym, w odróżnieniu od organizacji międzyrządowych, organizacje pozarządowe grupują nie państwa lecz osoby fizyczne lub prawne, i to z reguły z różnych krajów (najczęściej przyjmuje się, że minimum z trzech). Działają w oparciu o prawo krajowe siedziby organizacji, a powstają w wyniku nie umowy międzynarodowej, ale umowy cywilnoprawnej.Program „Młodzież w Działaniu” (ang. Youth in Action; do 2006 r. Program „Młodzież”) - program Komisji Europejskiej skierowany do młodzieży w wieku 13-30 lat oraz pracowników młodzieżowych, wspierający uczestnictwo w kształceniu pozaszkolnym, czyli edukacji nieformalnej.

  Członkowie SCI koncentrują się głównie na organizowaniu workcampów - wielonarodowych obozów wolontariackich, których uczestnicy stawiają sobie za cel wykonanie określonej pracy na rzecz społeczności lokalnej.

  "Jeden Świat" we współpracy z innymi oddziałami SCI tworzy i realizuje projekty długoterminowego wolontariatu trwające od 3 do 12 miesięcy, odbywające się przeważnie poza krajem pochodzenia wolontariusza i adresowane głównie do osób, które uczestniczyły wcześniej w workcampach.

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona stowarzyszenia 'Jeden Świat'
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.