• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Storm Hawks  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Jerzy Dominik (ur. 7 listopada 1955 roku w Węgorzewie), polski aktor teatralny, filmowy i głosowy. A także reżyser dubbingu. W 1980 roku, ukończył PWST w Krakowie. Debiut teatralny 26 października tegoż samego roku. Dyplom otrzymał rok później.Adam Bauman (ur. 10 czerwca 1957 w Warszawie) – polski lektor, aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, także scenarzysta. Mąż Agaty Gawrońskiej.

  Storm Hawks – fantastyczno-przygodowy serial animowany, produkcji amerykańsko-kanadyjskiej (Asaph „Ace” Fipke i YTV).

  W Polsce serial był emitowany na kanale Cartoon Network od 10 listopada 2007 roku.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Było to 10 lat temu niemal co do dnia. Bitwa mająca zakończyć wszystkie bitwy. Dobro kontra zło. Podniebni Rycerze kontra Cykloniści. Piorunujący Błysk - wspaniały Rycerz będący liderem Storm Hawks - dowodził atakiem. Mając całą Atmosię za plecami wiedział, że nie może przegrać. Lecz jego drugi pilot zdradził go. Storm Hawks i ich Kondor zostali zniszczeni, a alianci szybko rozbici. Cyklonia wygrała. Zdrajca został nagrodzony. Wkrótce Atmosia poznała go jako Ciemnego Asa. Wraz ze Storm Hawks i ich Kondorem nadzieja na zwycięstwo umarła. Do dzisiaj... Tylko ostatni potomek Piorunującego Błyska - Strzała - może zjednoczyć krainy i sprowadzić pokój na Atmosie. Strażnicy stawiają mu cel: odnaleźć statek, odbudować drużynę i tym samym wypełnić swoje przeznaczenie. Zostanie on bowiem Podniebnym Rycerzem, a jego przyjaciółka - Faja - będzie w stanie pokonać kiedyś Panią Cyklonis. Od tej pory młodzi Storm Hawks muszą przeszkodzić Cyklonistom w podboju Atmosii i postarać się dorównać legendzie swoich poprzedników.

  Film animowany – rodzaj filmu, w którym obrazy nie są uzyskiwane na drodze rejestrowania zjawisk (w sposób ciągły) przy pomocy kamery. Źródłem danych jest często ręcznie rysowana grafika przedstawiająca na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu (stąd też film animowany określany jest zazwyczaj mianem filmu rysunkowego lub kreskówki). Mogą być również wykorzystywane techniki animacji poklatkowej zdjęć poklatkowych. Obecnie coraz czesciej stosowana jest grafika i animacja wspomagana komputerowo.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Grzegorz Pawlak (ur. 19 lutego 1961 w Kutnie) – polski aktor teatralny i głosowy, bardzo rzadko występujący przed kamerami. Jest też lektorem.
  Jarosław Boberek (ur. 14 czerwca 1963 w Szczecinku) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, reżyser polskiego dubbingu.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Lenore Zann (ur. 22 listopada 1959 r. w Sydney) − australijsko-kanadyjska polityk, także aktorka filmowa, telewizyjna, sceniczna i głosowa.
  Tomasz Jarosz (ur. 13 lutego 1962) – polski aktor teatralny, dubbingowy i filmowy. W 1987 roku zdał Egzamin Eksternistyczny dla Aktorów Dramatu w ZASP-ie.
  Andrzej Hausner (ur. 18 maja 1981 r. w Katowicach) - polski aktor. Jeden z członków fikcyjnego zespołu "The Czasoumilacze" występującego w popularnych reklamach sieci komórkowej Plus GSM.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.