• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stone Cold Steve Austin



  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  World Tag-Team Championship to pasy drużynowe federacji WWE. Prawo walki o ten pas mają tylko zawodnicy z rostera RAW. Rekordzistą w ilości wygranych jest Edge - pas zdobywał 12 razy m.in. 7 razy z Christianem, 2 razy z Chrisem Benoit, raz z Hulkiem Hoganem, Randym Ortonem i Chrisem Jericho.Amy Christine Dumas, znana jako Lita (ur. 14 kwietnia 1975) – była amerykańska wrestlerka oraz wokalistka zespołu The Luchagors. Występowała w amerykańskiej federacji wrestlingu WWE (World Wrestling Entertainment). Czterokrotna mistrzyni WWE Divas Championship.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH



  Steve Austin (ur. 18 grudnia 1964 jako Steven James Anderson, później Steven James Williams) – amerykański wrestler znany głównie z występów w World Championship Wrestling w latach 1991 – 1995 i World Wrestling Federation / Entertainment od 1996.

  W WCW był znany jako „Stunning” Steve Austin i był heelem. Razem z Brianem Pillmanem tworzył drużynę The Hollywood Blondes. Potem krótko występował w ECW, gdzie jak sam przyznaje, nauczył się odgrywać postać. Debiutował w WWF jako The Ringmaster, sługa Teda DiBiase, aby wkrótce się od niego odciąć i stać się niezależnym buntownikiem o pseudonimie Stone Cold. Charakterystyczne dla niego było picie piwa przed wszystkimi i atakowanie przeciwników Stone Cold Stunnerem, nawet poza zaplanowanymi walkami. Mimo charakteru przypisywanego zwykle heelom, jego rywalizacja przeciwko szefowi, Vince'owi McMahonowi, sprawiła, że stał się ulubieńcem publiczności uznawanym za face'a. Wielu analityków uważa go za symbol Attitude Era i przypisuje mu przyczynienie się do zwycięstwa WWF w rywalizacji przeciwko WCW, która powszechnie była nazywana Monday Night Wars.

  Lista gal wrestlingu federacji WWE – poniższa lista przedstawia wszystkie gale zapasów zawodowych zorganizowane przez organizację World Wrestling Entertainment w pozycji chronologicznej.Dallas jest miastem w Stanach Zjednoczonych, w stanie Teksas, Siedziba hrabstwa Dallas. Granice administracyjne Dallas rozciągają się ponadto na terytorium hrabstw Collin, Denton, Kaufman i Rockwall. Powierzchnia miasta wynosi 999,3 km2. Jest 3. w Teksasie i 9. w całym kraju najludniejszym miastem z ludnością liczącą 1 197 816 osób (2010). Dallas stanowi również centrum regionu metropolitarnego Dallas-Forth Worth-Arlington mającego ponad 6 mln mieszkańców.

  Jest dwukrotnym posiadaczem WCW World Television Championship, jednokrotnym posiadaczem NWA / WCW World Tag Team Championship, dwukrotnym posiadaczemWCW United States Heavyweight Championship , dwukrotnym posiadaczem WWF Intercontinental Championship, sześciokrotnym posiadaczem WWF Championship / WWF World Heavyweight Champion, czterokrotnym posiadaczem WWF World Tag Team Championship, trzykrotnym zwycięzcą Royal Rumble i od 2009 roku członkiem WWE Hall of Fame.

  Cynizm – postawa etyczna, charakteryzująca się nieuznawaniem i podważaniem wartości i norm obowiązujących w danym środowisku.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

  Spis treści

 • 1 Dzieciństwo i młodość
 • 2 Kariera wrestlerska
 • 2.1 United States Wrestling Association (1988 – 1991)
 • 2.2 World Championship Wrestling (1991 – 1995)
 • 2.2.1 Mistrz WCW World Television (1991 – 1992)
 • 2.2.2 The Hollywood Blondes (1993)
 • 2.2.3 Walki o WCW United States Heavyweight (1993 -1995)
 • 2.3 Extreme Championship Wrestling (1995)
 • 2.4 World Wrestling Federation / Enterteinment (od 1995)
 • 2.4.1 Pod opieką Teda Dibiase (1995 – 1996)
 • 2.4.2 King of the Ring i seria zwycięstw na kolejnych galach (1996)
 • 2.4.3 Rywalizacja z The Hart Foundation (1996 – 1997)
 • 2.4.4 Rywalizacja z Vincem McMahonem (1998 – 1999)
 • 2.4.5 Rywalizacja z Triple H-em i wątek potrącenia przez samochód (1999 – 2001)
 • 2.4.6 Układ z Vince’em McMahonem (2001)
 • 2.4.7 Lider The Alliance i rywalizacja z Kurtem Angle (2001 – 2002)
 • 2.4.8 Ostatnie wątki, konflikt z WWF i zakończenie kariery (2002 – 2003)
 • 2.4.9 Sporadyczne występy od 2003 roku
 • 3 Inne media
 • 3.1 Filmografia
 • 3.1.1 Filmy
 • 3.1.2 Seriale
 • 3.2 Gry komputerowe
 • 3.2.1 Dubbing
 • 4 Życie prywatne
 • 5 Problemy z prawem
 • 6 Mistrzostwa i osiągnięcia
 • 7 Bibliografia
 • 8 Linki zewnętrzne
 • 9 Przypisy
 • Dzieciństwo i młodość[ | edytuj kod]

  Urodził się 18 grudnia 1964 w Victoria, w stanie Teksas jako Steven James Anderson. Był wychowywany przez matkę Beverly Harrison i ojczyma, Kena Williamsa poślubionego przez Harrison w 1968. Ponieważ Steven Anderson nie znał swojego biologicznego ojca, Jamesa Andersona, zaadoptował Williams jako swoje nazwisko. Miał trzech braci – Scotta, Kevina i Jeffa – oraz młodszą siostrę Jennifer. Dorastał w mieście Edna, gdzie uczęszczał do liceum Edna High School.

  Memphis – miasto w środkowej części Stanów Zjednoczonych, w południowo-zachodniej części hrabstwa Shelby, w stanie Tennessee, nad rzeką Missisipi. Nazwa pochodzi od miasta Memfis w starożytnym Egipcie. Obszar metropolitalny Memphis obejmuje 1,35 mln mieszkańców (2018). Victoria – miasto w USA, w stanie Teksas, stolica hrabstwa Victoria. Nazwane na cześć Guadalupe Victorii, pierwszego prezydenta Meksyku.

  W liceum trenował futbol amerykański, należał do stworzenia National Honor Society i otrzymał stypendium futbolowe, które umożliwiło mu studiowanie wychowania fizycznego w college’u Wharton County Junior College, a potem na uniwersytecie University of North Texas. Z przyczyn finansowych nie ukończył studiów i zaczął pracować na stacji załadunkowej przy Houston.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Randal Keith Orton, znany jako Randy Orton (ur. 1 kwietnia 1980 w Knoxville) – amerykański wrestler. Najbardziej znany z występów w World Wrestling Entertainment w brandzie WWE SmackDown!, którego członkiem był do 2013 roku. Należał do grup: „Evolution”, „Rated RKO” i „The Legacy”. Orton jest najmłodszym w historii zdobywcą tytułu WWE World Heavyweight Championship.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]




  Warto wiedzieć że... beta

  Lista rodzajów walk w wrestlingu – rodzaje walk w wrestlingu mogą być definiowane ze względu na liczbę uczestniczących zawodników, dodatkowe zasady lub specjalne warunki zwycięstwa. Czasem walki mogą się zaliczać do więcej, niż jednej kategorii. Na przykład Tables, Ladders and Chairs match może być dodatkowo singles matchem jeśli biorą w nim udział dwie osoby lub triple threat matchem jeśli biorą w nim udział trzy osoby. W liście nie uwzględniono rodzajów walk, które miały miejsce tylko raz, chyba że w ramach przykładu lub uznania za prekursora innych rodzajów.
  December to Dismember – gala zapasów zawodowych (wrestlingu) federacji Extreme Championship Wrestling, odbywająca się tylko w latach 1995 oraz 2006. Po wykupieniu ECW przez World Wrestling Entertainment gala została zniesiona.
  GameCube – konsola gier wideo szóstej generacji, wyprodukowana i wydana w 2001 przez japońskie przedsiębiorstwo Nintendo. Konsola, zgodnie z nazwą, ma kształt kostki, do której podłączane są kontrolery.
  Piledriver – technika ofensywna w wrestlingu, w której zawodnik wykonujący, odpowiednio chwytając i ustawiając przeciwnika głową do dołu, przy efektywnym "przysiadzie" obala go. Technika jest o tyle niebezpieczna, gdyż często zdarzają się urazy kręgów szyjnych oraz czaszki. W 2000 roku federacja WWF zakazała wykonywania tego chwytu swoim zawodnikom, z wyjątkiem zawodników, którzy otrzymali specjalne pozwolenie na akcje tego rodzaju. Zawodnikami używającymi tego chwytu byli m.in.: The Undertaker, Frankie Kazarian czy Bret Hart. Technika ta została "wynaleziona" i spopularyzowana przez amerykańskiego zawodowego zapaśnika Billa Longsona, zaś sama nazwa ("piledriver") chwytu nawiązuje do maszyny budowlanej – kafaru.
  New World Order (nWo) – stajnia heelów, powstała w 1996 w organizacji World Championship Wrestling (WCW). Przypisuje się jej znaczące przyczynienie do wzrostu popularności WCW. Należało do niej ponad 50 różnych osób.
  Spray (IPA: [sprej] lub [spræj]) także sprej lub spraj – płyn znajdujący się, wraz z gazem nośnym, w pojemniku pod dużym ciśnieniem i przeznaczony do rozpylania. Spray to również potoczna nazwa pojemnika z tym płynem. Spray podczas użycia wytwarza gazozol.
  Yokozuna, właśc. Rodney Agaputu Anoaʻi (ur. 2 października 1966 w San Francisco, zm. 23 października 2000 w Liverpoolu) – amerykański wrestler, walczący w federacji WWF, w której był dwukrotnym WWF Championem i dwa razy Tag Team Championem. Był zwycięzcą Royal Rumble 1993. Został wprowadzony do WWE Hall of Fame w 2012 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.287 sek.