• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stolpe - Szlezwik-Holsztyn

  Przeczytaj także...
  Powiat Plön (niem. Kreis Plön) - powiat w niemieckim kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn. Siedzibą powiatu jest miasto Plön.Szlezwik-Holsztyn (niem. Schleswig-Holstein, dolnoniem. Sleswig-Holsteen, fryz. Slaswik-Holstiinj, duń. Slesvig-Holsten) – najbardziej na północ wysunięty kraj związkowy Niemiec. Dawna nazwa w języku angielskim to Sleswick-Holsatia (obecnie używa się nazwy niemieckiej). Stolicą jest Kilonia (Kiel). Obecny premier Szlezwika-Holsztynu to Torsten Albig.
  Wspólnoty administracyjne i związki gmin w Niemczech – organizacje, które tworzą plany zagospodarowania, administrują cmentarzami, organizują ochronę przeciwpożarową itp. Zrzeszają one gminy leżące w jednym powiecie.

  Stolpegmina w Niemczech w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn, w powiecie Plön, wchodzi w skład Związku Gmin Bokhorst-Wankendorf..

  Kraje związkowe Niemiec – Niemcy składają się obecnie z 16 krajów związkowych, w tym trzech miast na prawach kraju związkowego.Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.

  Toponimia[ | edytuj kod]

  Nazwa pochodzenia słowiańskiego, od stolp „słup, pal”.

  Urząd Bokhorst-Wankendorf (niem. Amt Bokhorst-Wankendorf) - urząd w Niemczech w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn, w powiecie Plön. Siedziba urzędu znajduje się w miejscowości Wankendorf.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Statistisches Amt für Hamburg und Schleswig-Holstein, Hamburg, 2009
  2. Karl Pisarczyk, Slawische Ortsnamen > Deutsche Ortsnamen, Personennamen, Uelzen 1986, s. 69.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.929 sek.