• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stilon Gorzów Wielkopolski - piłka nożna  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]
  Przeczytaj także...
  Zwariowane melodie (oryginalny tytuł angielski: Looney Tunes lub Merrie Melodies, 1929-1969) – seria krótkich, animowanych filmów, produkowana przez wytwórnię Warner Bros. Kreskówki te opowiadają o przygodach królika Bugsa, kaczora Daffy’ego, kota Sylwestra, ptaszka Tweety’ego, myśliwego Elmera, Diabła Tasmańskiego Taza, Kojota i Strusia Pędziwiatra, Pirata Sama, Babci i innych postaci.Chrobry Głogów – polski klub piłkarski z siedzibą w Głogowie, powstały w 1946 roku. Występuje w rozgrywkach II ligi zachodniej. Od 2011 roku klub występuje pod nazwą Chrobry Głogów S.A.. Wcześniej funkcjonował jako MZKS (Międzyzakładowy Klub Sportowy) Chrobry Głogów.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Stilon Gorzów Wielkopolskipolski klub piłkarski z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim. Założony w 1947 roku, a w 1996 roku ZKS Stilon rozwiązał sekcje piłkarską i zaczął funkcjonować jako Gorzowski Klub Piłkarski. Dnia 30 kwietnia z powodu problemów finansowych wycofano z I ligi i rozwiązano Gorzowski Klub Piłkarski. Po sezonie 2010/2011 reaktywowano Klub Sportowy Stilon, który przejął tradycję poprzednich klubów i rozpoczął rozgrywki od IV ligi.

  Ultras – określenie zorganizowanych i najbardziej zaangażowanych kibicowsko grup uczestników meczów i zawodów sportowych. Pojęcie Ultra dotyczy zagorzałych kibiców; dla osób których priorytetem jest klub sportowy, któremu kibicują i wszystko co jest z nim związane. Osoby te tworzą grupy, których łączy kibicowanie drużynie, a także szeroka działalność na rzecz klubu sportowego i środowiska kibicowskiego. Podczas meczów ultrasi manifestują swoje przywiązanie do klubu głównie chóralnymi, melodyjnymi śpiewami i widowiskowymi oprawami meczowymi wzbogaconymi często efektami pirotechnicznymi.Międzyrzecz (łac. Meserici, Mederecensis, niem. Meseritz) – miasto w woj. lubuskim, w powiecie międzyrzeckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Międzyrzecz. Położone na Pojezierzu Lubuskim, między rzekami Obrą i Paklicą.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 1.1 Zmiany nazw
 • 1.2 Zarys historii
 • 2 Sukcesy
 • 3 Stadion
 • 4 Poszczególne sezony
 • 5 Władze klubu
 • 6 Kadra
 • 6.1 Zawodnicy
 • 6.2 Sztab szkoleniowy
 • 7 Kibice
 • 7.1 Stowarzyszenie kibiców
 • 8 Reprezentanci kraju grający w klubie
 • 9 Szkoleniowcy
 • 10 Prezesi klubu
 • 11 Przypisy
 • 12 Bibliografia
 • 13 Linki zewnętrzne
 • Klub piłkarski – klub sportowy, którego głównym - i najczęściej jedynym - celem jest udział w rozgrywkach piłkarskich, organizowanych pod egidą konkretnej federacji (krajowej, bądź kontynentalnej - rzadziej światowej) w stosownej kategorii wiekowej, płci i statusie zrzeszonych w nim osób. Obecnie, kluby piłkarskie są najczęściej klubami jednosekcyjnymi (typowo piłkarskimi), choć mogą również stanowić jedną z sekcji klubu wielosekcyjnego (sekcję piłkarską). Systematyka klubów piłkarskich ze względu na status zrzeszonych w nim osób:Nomi – sieć supermarketów budowlanych z potocznie zwanej branży budowlanej, będących własnością firmy Nomi S.A. z siedzibą w Kielcach i biurem handlowym w Warszawie. Obecnie Nomi posiada 30 sklepów, w których pracuje około 1800 osób. Od 2007 roku Nomi S.A. wchodzi w skład polskiej grupy kapitałowej zarządzanej przez i4ventures.

  Historia[]

  Zmiany nazw[]

  (1947) Koło Sportowe Jedwabnik Gorzów Wielkopolski (kwiecień 1949) Koło Sportowe Włókniarz Gorzów Wielkopolski (grudzień 1951) Klub Sportowy Unia Gorzów Wielkopolski (styczeń 1961) Zakładowy Klub Sportowy Stilon Gorzów Wielkopolski (styczeń 1996) Autonomiczna Sekcja Piłki Nożnej Stilon Gorzów Wielkopolski (18 kwietnia 1996) Gorzowski Klub Piłkarski Gorzów Wielkopolski (25 czerwca 2011): Klub Sportowy Stilon Gorzów Wielkopolski

  Zarys historii[]

  Grupa działaczy powołała Gorzowski Klub Piłkarski, przejmując tradycje Stilonu, jednak kłopoty finansowe klubu znacząco przełożyły się na jego kondycję. Załamanie przyszło w 1997 roku, gdy drużyna spadła do III ligi. Potem na rok wycofano zespół z rozgrywek. Nie przystąpiono do rozgrywek w sezonie 2001/2002. W tamtych czasach sukces GKP to zdobycie Pucharu Polski na szczeblu okręgowym w 2000 roku. W 2001 drużyna nie została zgłoszona do żadnych rozgrywek. Po roku GKP znów grał w lidze okręgowej.

  Mariusz Czesław Kuras ps. "Mario", (ur. 21 sierpnia 1965, Częstochowa) – polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika, trener piłkarski.Lubniewice (niem. Königswalde) – miasto w woj. lubuskim, w powiecie sulęcińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Lubniewice, położone nad jeziorami Lubiąż i Krajnik. W pobliżu największego jeziora w okolicy Lubniewsko. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. gorzowskiego.

  W roku 2003 dotychczasowi działacze postanowili oddać władze w inne ręce. Dochodziło do reform, reorganizacji. Przez cztery lata drużyna awansowała do III ligi. W sezonie 2007/2008 wywalczyła awans do I ligi.

  W 2009 roku GKP fuzją przejął KS Galakticę Dzierżów, w celu utworzenia drużyny rezerwowej pierwszego gorzowskiego zespołu GKP. Galaktica został założony w 2004 roku przez obecnego prezesa rezerw Zbigniewa Króla. Przyjęła nazwę GKP II Galaktica Dzierżów, drużyna występowała na boisku w Dzierżowie. W 2010 roku z funkcji wiceprezesa do dymisji podał się Tadeusz Babij, również członek zarządu Adam Pazurkiewicz. W sezonie 2010/11 nie wystartowała drużyna rezerw.

  Skwierzyna (niem. Schwerin an der Warthe) – miasto w zachodniej Polsce, w woj. lubuskim, w powiecie międzyrzeckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Skwierzyna. Miasto jest położone na pograniczu Pojezierza Wielkopolskiego i Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej, przy ujściu rzeki Obry do Warty.Poligon wojskowy - zamknięty teren wojskowy używany do ćwiczeń i manewrów wojskowych, przeprowadzania testów broni oraz opracowywania i testowania taktyki wojskowej. Nazwa wywodzi się od zamkniętego na potrzeby wojska obszaru, najczęściej w kształcie wielokąta (ang. polygon). Pierwsze poligony wojskowe zaczęto tworzyć na potrzeby armii pruskiej pod koniec XVIII w.

  W sezonie 2010/2011 klub występował w I lidze. Dnia 30 kwietnia rozwiązano klub, ostatni mecz GKP został przegrany z KSZO Ostrowiec 1:2, decyzja zapadła już przed meczem. Powodem były kłopoty finansowe. Z klubu wycofał się prezes Sylwester Komisarek wraz z resztą zarządu.

  Po sezonie 2010/11 reaktywowany KS Stilon, który przejął licencję piłkarską KS Nowiny Wielkie przystąpił do rozgrywek IV ligi lubuskiej. Prezesem nowego zarządu został Mariusz Stanisławski, oprócz niego w zarządzie pojawili się Leszek Sokołowski, Jacek Ziemecki i Jerzy Krzyżanowski. A trenerem nowej drużyny został Paweł Wójcik, który poprzednio trenował Różę Różanki. Stilon również podpisał umowę o współpracy z MKP Gorzów, w którym grają juniorzy GKP. W dniu 11 sierpnia 2011 Stilon zaczął wspierać Fundację DKMS Polska. Na oficjalnych koszulkach piłkarskich znajdzie się logo Fundacji DKMS Polska. Pierwszy mecz piłkarze gorzowskiego Stilonu wygrali u siebie ze skwierzyńską Pogonią 1:0 a bramkę zdobył Robert Kozioła. W 2011 roku również KS Stilon założył swoją profesjonalną szkółkę piłkarską. Koordynatorem grupy został były piłkarz Artur Andruszczak. Szkółka współpracuje z holenderską szkółką FC Groningen.

  Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  I liga polska w piłce nożnej (w latach 1949–2008 II liga polska) – druga w hierarchii klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce. Nazywana zwyczajowo „zapleczem ekstraklasy”, stanowi pośredni szczebel rozgrywkowy między Ekstraklasą a II ligą polską (dawną III ligą polską), będąc jednocześnie drugim szczeblem centralnym (II poziom ligowy). Zmagania w jej ramach toczą się cyklicznie (co sezon) systemem kołowym i przeznaczone są dla 18 polskich klubów piłkarskich. Czołowe drużyny I ligi polskiej uzyskują awans do Ekstraklasy, zaś najsłabsze zespoły relegowane są do II ligi polskiej. Od samego początku do dziś zarządzana przez Polski Związek Piłki Nożnej. Od 2002 do udziału w jej rozgrywkach zostają dopuszczone wyłącznie kluby posiadające status profesjonalny (tj. działające w formie spółki akcyjnej), które – po spełnieniu wszelkich niezbędnych kryteriów – otrzymały roczną licencję na występy na tym szczeblu. W sezonie 2009/2010 przez kilka miesięcy sponsorem tytularnym ligi została szwedzka firma bukmacherska Unibet, jednakże z powodu uchwalenia przez polski rząd ustawy antyhazardowej, współpracę zakończono.
  Kibic – osoba zainteresowana konkretną dyscypliną sportu i wyrażająca to m.in. poprzez uczestnictwo w charakterze widza w turniejach, zawodach, treningach i innych występach sportowych. Kibice często wspierają konkretny sportowy klub, drużynę lub sportowca, śledząc postępy kariery, wyniki zawodów, zmiany osobowe w składach drużyn itp., i wyrażając swoje wsparcie obecnością na meczach i zawodach, dopingiem, radością ze zwycięstw i zdobytych punktów. Kibice często wykazują się dobrą znajomością historii danego zespołu lub historii kariery sportowca, składu osobowego zespołu itp.
  David Topolski (ur. 1 maja 1984 w Pittsburghu) – polski piłkarz grający zarówno na pozycji obrońcy, a także pomocnika. Posiada dwa obywatelstwa: polskie i amerykańskie.
  Tadeusz Babij (ur. 31 marca 1951 w Szprotawie) – polski były piłkarz występujący na pozycji pomocnika, trener i działacz sportowy. W Ekstraklasie rozegrał 35 meczów.
  Fundacja DKMS – Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska - fundacja założona 28 listopada 2008, zajmująca się przeszczepami szpiku kostnego i komórek krwiotwórczych. Nazwa pochodzi od zarejestrowanej w Niemczech Deutsche Knochenmarkspenderdatei - Niemieckiej Bazy Dawców Szpiku, która jest jej fundatorem i instytucją wspierającą, tzw. firma matka
  Mouhamadou Traoré (ur. 16 kwietnia 1982 lub 1986 w Thiès) – senegalski piłkarz występujący na pozycji napastnika w Pogoni Szczecin, tymczasowo wypożyczony do GKS Bełchatów.
  Czesław Jakołcewicz (ur. 18 sierpnia 1961 w Cedyni) – polski piłkarz występujący na pozycji obrońcy, wychowanek Czcibora Cedynia, siedemnastokrotny reprezentant Polski; trener piłkarski.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.065 sek.