• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Steven Adams - piłkarz

  Przeczytaj także...
  Bramkarz – w grach zespołowych – członek zespołu, którego zadaniem jest uniemożliwienie zdobycia bramki (gola) zawodnikom drużyny przeciwnej.XX Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej – rozgrywane były od 12 czerwca do 13 lipca 2014 roku w Brazylii. Mistrzem Świata zostały Niemcy, które pokonały po dogrywce Argentynę. Gospodarze zajęli 4. lokatę, przegrywając w meczu o 3. miejsce z Holandią.
  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.

  Steven Adams (ur. 28 września 1984 w Kumasi) – ghański piłkarz występujący na pozycji bramkarza w ghańskim klubie Hearts of Oak oraz w reprezentacji Ghany. Znalazł się w kadrze na Mistrzostwa Świata 2014.

  Kumasi - miasto stołeczne regionu Aszanti w Ghanie, zlokalizowane na południu kraju, około 250 km na północny zachód od Akry. Z powodu zróżnicowanej roślinności w obszarze znane jest jako "Miasto-Ogród". Około 32 km na południe od Kumasi leży największe naturalne jezioro w Ghanie, Bosumtwi.Ghana (Republika Ghany, ang. Republic of Ghana) – państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Togo, Burkina Faso i Wybrzeżem Kości Słoniowej. Nazwa kraju w języku Asante oznacza "Król - Wojownik". Pochodzi od przedkolonialnego, średniowiecznego Imperium Ghany, które jednak rozciągało się na terenach dzisiejszego Mali i Mauretanii. Handel z Europejczykami został po raz pierwszy nawiązany już w XV w., natomiast przedkolonialne królestwo Aszanti zachowało niepodległość aż do roku 1870, w którym to zostało skolonizowane przez Wielką Brytanię. Niepodległość odzyskała w roku 1957.

  Przypisy

  1. Appiah selects final 23 for World Cup (ang.). Ghana Football Association, 1 czerwca 2014. [dostęp 1 czerwca 2014].

  Linki zewnętrzne[]

 • Steven Adams w bazie Transfermarkt
 • Profil w bazie National Football Teams (ang.)
 • Accra Hearts of Oak SC – ghański klub piłkarski grający obecnie w Ghana Telecom Premier League. Klub ma siedzibę w stolicy kraju, Akrze. Swoje mecze rozgrywa na stadionie Accra Sports Stadium, który może pomieścić 35.000 widzów.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.033 sek.