• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Steve Olfers

  Przeczytaj także...
  Aalborg Boldspilklub, duński klub sportowy, z siedzibą w mieście Aalborg w Jutlandii, największą sekcją jest sekcja piłki nożnej, założona jako zespół amatorski w 1902 roku. W sezonie 2009/2010 zespół występuje w rozgrywkach Superligaen.Stichting Betaald Voetbal Excelsior Rotterdam, holenderski klub piłkarski z siedzibą w Rotterdamie (dzielnica Kralingen-Crooswijk), założony w 23 lipca 1902 roku jako Rotterdamse Voetbal en Atletiek Vereniging Excelsior. Obecnie jest to satelicki klub Feyenoordu, otrzymujący z Feyenoordu pieniądze i często wymieniający się z nim zawodnikami (na zasadzie wypożyczenia lub wolnego transferu). Obecnie zespół występuje w rozgrywkach Eerstedivisie.
  Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).

  Steve Olfers (ur. 25 lutego 1982 w Haarlem) – holenderski piłkarz występujący na pozycji obrońcy lub pomocnika.

  Obrońca – w piłce nożnej zawodnik, który ma za zadanie zapobiegać atakom napastników przeciwnika na bramkę. W dzisiejszym futbolu zadania obrońców wychodzą znacznie poza zwykłe bronienie własnego pola karnego.Sparta Rotterdam, holenderski klub piłkarski, założony w Rotterdamie w 1888 roku, 6-krotny mistrz Holandii, 3-krotny zdobywca Pucharu Holandii. W sezonie 2008/2009 zajął trzynaste miejsce w rozgrywkach Eredivisie. W sezonie 2010/2011 zespół grał w II lidze holenderskiej Eerste divisie.

  Zawodową karierę rozpoczynał w 1999 w Feyenoordzie Rotterdam. Następnie grał kolejno w takich klubach jak Excelsior Rotterdam, RKC Waalwijk, ponownie Excelsior Rotterdam, FC Den Bosch oraz Sparta Rotterdam. W latach 2007-2010 był zawodnikiem AaB Aalborg. W 2010 powrócił do rodzinnej Holandii i podpisał kontrakt z drużyną PSV Eindhoven. W lipcu tego samego roku przeniósł się do Azerbejdżanu i został piłkarzem klubu FK Qəbələ. 1 lipca 2014 został piłkarzem holenderskiego zespołu Telstar.

  Pomocnik (ang. midfielder) – zawodnik w piłce nożnej, który gra w środku pola między atakującymi napastnikami a broniącymi obrońcami. Rozróżnia się pomocników: defensywnych, środkowych, ofensywnych, bocznych oraz cofniętych skrzydłowych.Telstar Velsen-IJmuiden – holenderski klub piłkarski z siedzibą w Velsen-IJmuiden, założony 17 lipca 1963 roku, występujący obecnie w Eerste divisie.

  Bibliografia[]

 • Profil na oficjalnej stronie Aalborg BK
 • Profil w serwisie World Football
 • Statystyki na stronie DR sporten
 • Profil na soccerway.com
 • FK Qəbələ (azer. Qəbələ Peşəkar Futbol Klubu) – azerski klub piłkarski, z siedzibą w mieście Qəbələ, grający w rozgrywkach pierwszoligowych.Haarlem (IPA: [ˈɦaːr.lɛm]) – zabytkowe miasto w płn.-zach. Holandii na zachód od Amsterdamu, położone nad rzeką Spaarne. Jego historia sięga ponad 750 lat. Dawna stolica hrabstwa Holandii; Stolica prowincji Noord-Holland (Holandia Północna). Liczba mieszkańców ok. 154 tys. (2012).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.067 sek.