Stephen Thrower

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Stephen Thrower (ur. 9 grudnia 1963 w Ashton-Under-Lyne, Manchester) jest angielskim muzykiem i pisarzem.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

Jako muzyk działał w projektach Coil, Possession, Satin Chickens, Put Put, Identical i Skullflower. Obecnie nagrywa razem z Ossianem Brownem (również byłym muzykiem Coila) pod nazwą Cyclobe. Pierwsze dwa albumy duetu, Luminous Darkness i The Visitors zostały wydane w Wielkiej Brytanii przez label Phantomcode, natomiast split Cyclobe i Nurse With Wound, Paraparaparallelogrammatica wydała amerykańska wytwórnia Beta Lactam.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Thrower zajmuje się również kinem niezależnym i horrorami. Opublikował m.in. książki "Beyond Terror: The Films of Lucio Fulci", "The Eyeball Compendium", i "Nightmare USA: The Untold Story of the Exploitation Independents". Cyclobe nagrali temat przewodni do filmu George'a Barry'ego Death Bed: The Bed That Eats i muzykę do pierwszego pakistańskiego horroru, Zibarkhana.

Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.Peter Martin „Sleazy” Christopherson (ur. 27 lutego 1955 w Leeds, zm. 25 listopada 2010 w Bangkoku) – brytyjski muzyk, reżyser teledysków, grafik, fotograf, projektant, artysta wideo, producent i współzałożyciel m.in. Throbbing Gristle, Coil i Psychic TV. W latach 70. założył wraz z Genesisem P-Orridgem industrialną formację Throbbing Gristle. W 1981 roku wspólnie z Geoffreyem Rushtonem powołał do życia Psychic TV. W 1982 roku z Johnem Goslingiem i Johnem Balance tworzył trio Zos Kia. Jednak największe uznanie przyniosła mu współpraca z Johnem Balancem w projekcie Coil. Od roku 1983, przez 23 lata, tworzył jako muzyk Coil, aż do rozwiązania grupy po tragicznej śmierci Balance’a.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.Lucio Fulci (ur. 17 czerwca 1927 roku w Rzymie, zm. 13 marca 1996 roku tamże) – włoski reżyser, scenarzysta, aktor i producent filmowy.
Warto wiedzieć że... beta

Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

Reklama