• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stephen Perkins

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.
  Perry Farrell, właśc. Simon Bernstein (ur. 29 marca 1959 w Nowym Jorku) – muzyk amerykański, znany jako wokalista i autor tekstów zespołu rockowego Jane’s Addiction – uważany za jednego z pionierów alternatywnego rocka, zajmuje się również tworzeniem muzyki filmowej.

  Stephen Andrew Perkins (ur. 13 września 1967 w Los Angeles) – amerykański perkusista i autor tekstów, najlepiej znany jako członek założyciel zespołu Jane’s Addiction.

  Po rozpadzie Jane’s Addiction, Perkins grywał z Perrym Farrellem w rockowym zespole Banyan, natomiast w latach '90 grywał w Lil' Pit wraz z Mikiem Wattem. W 1992 zagrał na perkusji na pierwszym albumie zespołu Rage Against the Machine. W tym samym roku zagrał na perkusji w utworze zespołu Red Hot Chili Peppers „One Big Mob” na albumie One Hot Minute (w tamtym czasie Dave Navarro był gitarzystą zespołu). Perkins zagrał również w utworze „I Do Not Want This” na płycie The Downward Spiral zespołu Nine Inch Nails.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Oprócz gry w Banyan, Perkins pracuje obecnie z Dave'em Navarro, Chrisem Chaneyem i Steve'em Isaacsem nad nowym projektem o nazwie The Panic Channel.

  Perkins grywał również z muzykami Suicidal Tendencies w ich projekcie o nazwie Infectious Grooves, a także w zespole Hellride z Los Angeles, grającym covery Stooges.

  Jego styl grania często określany jest jako egzotyczny, z powodu wykorzystania elementów afrykańskich i polirytmicznych.

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Suicidal Tendencies – amerykański zespół założony w 1981 w Venice, Kalifornia, wykonujący muzykę określaną jako hardcore punk i crossover thrash.

  Informacje osobiste[ | edytuj kod]

  Stephen ożenił się z Cindy Juarez Perkins – artystką z Chicago w roku 1995. Cindy pojawiła się w utworze „Keep The Change” na płycie „Anytime At All”, a także zaprojektowała okładkę do dwóch pierwszych albumów Banyana.

  Dyskografia[ | edytuj kod]

   Zobacz więcej w artykule Jane’s Addiction, w sekcji Dyskografia.
   Zobacz więcej w artykule Porno for Pyros, w sekcji Dyskografia.
   Zobacz więcej w artykule Banyan, w sekcji Dyskografia.
 • Infectious Grooves - The Plague That Makes Your Booty Move...It's the Infectious Grooves (1991, Epic Records)
 • The Panic Channel - (ONe) (2006, Capitol Records)
 • Stephen Perkins - A Drummer's Life (2007, DVD, Alfred Music)
 • Stephen Perkins - Behind the Player: Stephen Perkins (2008, DVD, Alfred Music)
 • Stephen Perkins - Hands Feet Mind Soul (2010, DVD, Drum Channel)
 • Filmografia[ | edytuj kod]

 • "Bob and the Monster" (2011, film dokumentalny, reżyseria: Keirda Bahruth)
 • "Sunset Strip" (2012, film dokumentalny, reżyseria: Hans Fjellestad)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Stephen Perkins Biography (ang.). www.imdb.com. [dostęp 2016-08-12].
  2. William Ruhlmann: Jane's Addiction Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-08-12].
  3. Corey Apar: The Panic Channel Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-08-12].
  4. Bob and the Monster (2011) (ang.). www.imdb.com. [dostęp 2016-08-12].
  5. Sunset Strip (2012) (ang.). www.imdb.com. [dostęp 2016-08-12].
  13 września jest 256. (w latach przestępnych 257.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 109 dni.Afryka – drugi pod względem wielkości kontynent na Ziemi. Ma 30,37 mln km² powierzchni, czyli ponad 20,3% ogólnej powierzchni lądowej naszego globu. Przechodzi przez niego południk 0°, obydwa zwrotniki i równik.
  Warto wiedzieć że... beta

  One Hot Minute – szósty album studyjny Red Hot Chili Peppers wydany 12 września 1995 za pośrednictwem Warner Bros. Records. Sukces poprzedniego albumu zespołu, Blood Sugar Sex Magik stał się powodem odejścia z formacji Johna Frusciante (1992).
  Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.
  David Michael Navarro, lepiej znany jako Dave Navarro (ur. 7 czerwca 1967 w Santa Monica) – amerykański gitarzysta, wokalista, aktor i model, najbardziej znany jako członek i współzałożyciel formacji alternatywnego rocka Jane’s Addiction, z którą nagrał cztery albumy studyjne, a także jako były muzyk Red Hot Chili Peppers.
  Mike Watt, właśc. Michael David Watt (ur. 20 grudnia 1957, Portsmouth) – amerykański gitarzysta basowy, wokalista i kompozytor. Współzałożyciel i autor wielu utworów zespołów tj.: The Reactionaries, Minutemen, Firehose, Banyan i Dos. Od 2003 członek grupy The Stooges.
  Red Hot Chili Peppers (w skrócie: RHCP) – kalifornijska grupa muzyczna grająca głównie funk rock, powstała w Los Angeles w 1983. Obecny skład grupy tworzą wokalista Anthony Kiedis, gitarzysta Josh Klinghoffer, basista Michael "Flea" Balzary i perkusista Chad Smith. Zróżnicowany styl muzyczny zespołu połączył tradycyjny funk z elementami innych stylów, w tym rocka alternatywnego, punk rocka, i rocka psychodelicznego.
  The Stooges – amerykański zespół rockowy działający w latach 1967-1974 i ponownie od 2003. W pierwszym okresie działalności nie zdobył wielkiej popularności – płyty sprzedawały się słabo, a na koncertach spotykał się z obojętną lub wrogą reakcją publiczności. Niemniej, dokonania zespołu wywarły olbrzymi wpływ na rozwijający się w późniejszych latach rock alternatywny, heavy metal, a w szczególności punkrock. Wokalista Iggy Pop (właśc. James Osterberg) i jego dzikie, prowokacyjne zachowania na scenie często stawały się centralnym punktem uwagi. W 2003 po 29-letniej przerwie The Stooges wznowili działalność, która trwa do dziś.
  Infectious Grooves - amerykański zespół funkmetalowy powstały w 1989 roku; stworzony przez wokalistę Mike’a Muira znanego z występów w grupie Suicidal Tendencies oraz Stephena Perkinsa perkusistę zespołu Jane’s Addiction.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.