• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stephen Marcussen

  Przeczytaj także...
  Barbra Joan Streisand (ur. 24 kwietnia 1942 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka i aktorka pochodzenia żydowskiego, reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa.The Rolling Stones [ðɘ rɘʊlɪŋ stɘʊnz] – brytyjski zespół rockowy, założony 12 lipca 1962 w Londynie. Są czwartym zespołem rockowym z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii. Łącznie sprzedali ok. 250 milionów egzemplarzy albumów na całym świecie.
  Alice in Chains – amerykańska grupa muzyczna utworzona w 1987 roku z inicjatywy wokalisty Layne’a Staleya oraz gitarzysty Jerry’ego Cantrella. Jest kolejnym zespołem wywodzącym się z Seattle, który osiągnął sukces komercyjny. Grupa bardzo często zaliczana jest do tzw. „Wielkiej Czwórki z Seattle”, wraz z takimi wykonawcami jak Pearl Jam oraz Soundgarden. Muzyka stworzona przez zespół jest mroczna i ciężka, lecz bardzo melodyjna. Odznacza się różnorodnością brzmienia, sprawiającą że zespół trudno jest przypisać do konkretnego gatunku. Grupa powszechnie identyfikowana jest z nurtem grunge, lecz czerpiąca inspirację z szeroko pojętej muzyki metalowej lat 70. Zawiera w sobie elementy ciężkich metalowych riffów spod znaku Black Sabbath oraz melodyjnego hard rocka spod znaku Led Zeppelin, przeplatanego łagodniejszymi i utrzymanymi w stylistyce muzyki akustycznej kompozycjami. Charakterystyczną cechą zespołu są rozbudowane aranżacyjnie utwory, oraz odrębny styl wokalny, który często zawiera zharmonizowane linie wokalne.

  Stephen Marcussen – amerykański inżynier dźwięku, założyciel studia Marcussen Mastering w Hollywood. Marcussen jest jednym z najbardziej aktywnych inżynierów dźwiękowych w przemyśle muzycznym w Stanach Zjednoczonych. Jego doświadczenie było wykorzystywane przez wielu znanych artystów na przestrzeni lat. W swojej prawie 30-letniej karierze, Marcussen współpracował z takimi artystami jak The Rolling Stones, Tom Petty, Barbra Streisand, Elton John, Frank Zappa, R.E.M., Stone Temple Pilots, Alice in Chains, 30 Seconds to Mars, Dave Matthews Band, Ben Harper, Dwight Yoakam, Matchbox 20, Korn, Shania Twain, HOPE i japońską wokalistką Ayumi Hamasaki.

  Elton Hercules John (ur. 25 marca 1947 jako Reginald Kenneth Dwight w Londynie w dzielnicy Pinner) – brytyjski piosenkarz, kompozytor, pianista i okazjonalnie aktor. Współpracuje z tekściarzem Bernie Taupinem od 1967r. Do tej pory są autorami 30 albumów.Ben Harper, właśc. Benjamin Chase Harper (ur. 28 października 1969 w Claremont, stan Kalifornia w USA) – amerykański muzyk.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Stephen Marcussen urodził się w Zimbabwe. Swoją młodość spędził w Anglii, gdzie uczęszczał do szkoły z internatem. Po przeprowadzeniu się do Los Angeles, postanowił zająć się pracą w przemyśle muzycznym. Początkowo zatrudnił się jako woźny w jednym z najbardziej znanych studiów nagraniowych na terenie Los Angeles - Studio 55, którego właścicielem jest Richard Perry. W niedługim odstępie czasu, Marcussen został asystentem Perry'ego. W roku 1979 Marcussen zdecydował się na opuszczenie studia 55, aby móc rozwijać się samemu jako inżynier dźwięku. Jako jeden z pierwszych wprowadził do cyfrowego nagrywania rozwiązania gramofonowe.

  Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  W 2000 roku otworzył Marcussen Mastering w Hollywood w stanie Kalifornia. Szybko został doceniony za znajomość nagrywania wszystkich formatów audio. Obecnie wciąż jest aktywny, współpracuje z wieloma artystami, a także wytwórniami fonograficznymi.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Murphy, Stephen (2002-07). “Par Files,” Pro Audio Review.
  2. Stephen Marcussen. “Selected Discography.” www.marcussenmastering.com
  3. Blair Jackson (1999-12). “Studio Spotlight: Precision Mastering Two Decades in Hollywood.” Mix
  4. Christopher Walsh (2001-04-07). “Alice In Chains DVD Inspires Innovative Surround Work,” Billboard Magazine.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona
 • Hope - polski zespół grający rapcore oraz nu metal. Zespół został założony w 2006 roku przez Adiego, Zimę, GJP (były członek) oraz Rojka. Następnie do zespołu dołączyli: Gnievo, Kroto, Hajcek (były członek) oraz Muerte. Nazwę zespołu zaproponował Adi – jak podają członkowie nie znał on języka angielskiego oprócz słów: love, beer, hope - wybrano ostatnią ze względu na pozytywny przekaz. Od samego początku swojego istnienia zespół grał nu metal, inspirując się zespołami: Korn, Limp Bizkit.Ayumi Hamasaki (jap. 浜崎あゆみ lub 濱崎歩, Hamasaki Ayumi, ur. 2 października 1978 r. w Fukuoce) – japońska piosenkarka muzyki J-pop. W swojej dotychczasowej karierze wydała 12 pełnych albumów, 5 kompilacji, 52 singli, 10 wideo albumów, 72 teledyski, 13 B-side, 2 collaborations i 20 DVD z koncertów.
  Warto wiedzieć że... beta

  R.E.M. – amerykańska grupa rockowa powstała w Athens w 1980 roku. 21 września 2011 roku grupa podjęła decyzję o zakończeniu działalności po 31 latach istnienia zespołu.
  Frank Vincent Zappa (ur. 21 grudnia 1940 w Baltimore, zm. 4 grudnia 1993 w Los Angeles) – amerykański muzyk rockowy, jazzowy, wokalista, kompozytor oraz autor tekstów, lider zespołu „The Mothers of Invention”. Także aktor, reżyser, producent i scenarzysta filmowy.
  Shania Twain (właśc. Eilleen Regina Edwards, ur. 28 sierpnia 1965 w Windsor w prowincji Ontario, Kanada) – kanadyjska piosenkarka i autorka piosenek z gatunku muzyki country i pop-rock. Jej trzeci album Come On Over osiągnął najwyższą sprzedaż w historii wśród nagrań z muzyką country. Otrzymała 5 nagród Grammy, 12 nagród Juno, 27 nagród BMI. Łącznie sprzedano około 76 milionów egzemplarzy jej płyt.
  Thomas Earl "Tom" Petty (ur. 20 października 1950 w Gainesville) - amerykański muzyk rockowy, gitarzysta, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Jeden z najpopularniejszych muzyków rockowych lat 80. XX wieku.
  Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.
  Zimbabwe, Republika Zimbabwe (Republic of Zimbabwe), dawniej Rodezja – państwo położone w południowej Afryce. Jego stolicą jest Harare. Prezydentem kraju jest Robert Mugabe. Około 98% ludności stanowią czarnoskórzy, biali zaś 2%.
  30 Seconds to Mars – amerykański zespół rockowy założony w 1998 roku przez aktora i wokalistę Jareda Leto i jego starszego brata Shannona.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.681 sek.