• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stephen J. Cannell  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Magnum (ang. Magnum, P.I.) – amerykański serial telewizyjny, opowiadający o przygodach Thomasa Magnuma (Tom Selleck), prywatnego detektywa mieszkającego na Hawajach. Serial był emitowany przez osiem sezonów w sieci CBS w latach 1980-88.Kobra (Cobra, 1993-1994) – amerykański serial sensacyjny. Oficer amerykańskiej marynarki wojennej Scandal Jackson ulega poważnemu wypadkowi na skutek której zostaje zmasakrowana jego twarz. Firma Cobra zajmująca się własnym śledztwem dotyczącym wykrywaniem przestępstw za jego niewiedzą finansuje operację zmiany twarzy, licząc że Jackson wstąpi w ich szeregi. Scandal jednak podchodzi do tego obojętnie, za namową szefa Dallasa Cassela staje się jednym z nich.

  Stephen Joseph Cannell (ur. 5 lutego 1941 w Los Angeles, zm. 30 września 2010 w Pasadenie) – amerykański aktor, producent telewizyjny i scenarzysta takich seriali jak Największy amerykański bohater, Hardcastle i McCormick czy Drużyna A. Posiada swoją gwiazdę na Hollywoodzkiej Alei Gwiazd

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodził się w Los Angeles w Kalifornii jako syn Carolyn (z domu Baker) i Josepha Knappa Cannella, właściciela cieszącej się dużym powodzeniem firmy dekoratorskiej Cannell & Chaffin. Dorastał nieopodal Pasadeny. Podczas nauki w szkole borykał się z dysleksją, ale w 1964 ukończył studia na Uniwersytecie Oregonu z tytułem licencjata na wydziale dziennikarstwa. Podczas studiów wstąpił do bractwa Sigma Chi.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Czarne kapelusze (ang. The Hat Squad, 1992-1993) – amerykański serial kryminalny wyprodukowany przez Stephen J. Cannell Productions.

  Po ukończeniu college’u, Cannell spędził cztery lata pracując z rodzinnym biznesem, zanim w 1968 sprzedał swój pierwszy scenariusz do serialu Universal It It a Thief. Szybko został zatrudniony w wytwórni telewizyjnej Universal Studios i wkrótce zaczął pisać do innych seriali o tematyce przestępczej jako Ironside i Columbo.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.The Hollywood Reporter - amerykańskie czasopismo poświęcone życiu i karierze gwiazd Hollywood. Ukazuje się od 1930 roku.

  8 sierpnia 1964 poślubił Marcię Clifford Finch, z którą miał czworo dzieci: dwie córki - Tawnię i Chelseę (ur. 15 grudnia 1981) oraz dwóch synów - Cody’ego i Dereka (zm. 4 lipca 1982 w wieku 15 lat).

  Zmarł 30 września 2010 w swoim domu w Pasadenie w wieku 69 lat na czerniaka.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Największy amerykański bohater (tytuł oryg. The Greatest American Hero) – amerykański serial telewizyjny, oryginalnie emitowany w stacji ABC od marca 1981 do lutego 1983 roku. W rolach głównych występowali William Katt, Michael Paré, Robert Culp, Connie Sellecca i Faye Grant. W Stanach Zjednoczonych serial uchodzi za kultowy.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Dysleksja rozwojowa (gr. dys – nie + lexis – wyraz, czytanie) czyli specyficzne trudności w nauce czytania i pisania (ICD-10 R48.0 oraz w DSM IV "315.0" ) – według Światowej Federacji Neurologów, definicja utworzona w 1968r - zaburzenie manifestujące się trudnościami w nauce czytania i pisania przy stosowaniu standardowych metod nauczania i inteligencji na poziomie co najmniej przeciętnym oraz sprzyjających warunkach społeczno-kulturowych. Dysleksja została opisana pierwszy raz na przełomie XIX i XX wieku. Jest spowodowana zaburzeniami podstawowych funkcji poznawczych, co często uwarunkowane jest konstytucjonalnie. Zaburzenia te mogą dotyczyć percepcji wzrokowej - objawiającej się widzeniem, ale niedostrzeganiem, percepcji fonologicznej - objawiającej się słyszeniem, ale nieusłyszeniem oraz integracji powyższych procesów. Dysleksja jest jedną z najbardziej uznanych przyczyn zaburzenia czytania, jednak nie wszystkie zaburzenia czytania są związane z dysleksją. W Polsce obowiązujące przepisy prawne nakładają na poradnie psychologiczno-pedagogiczne, przedszkola, szkoły i placówki opiekuńczo-wychowawcze obowiązki związane z pomocą dzieciom z grupy ryzyka dysleksji oraz dzieciom dyslektycznym. Placówki te powinny rozpoznawać, diagnozować i opiniować trudności w nauce oraz organizować różne formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom i ich rodzicom.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Aleja Gwiazd (ang. Hollywood Walk of Fame, pol. także: Hollywoodzka Aleja Sławy, Hollywoodzka Aleja Gwiazd) – chodnik wzdłuż Hollywood Boulevard oraz Vine Street w Los Angeles, w dzielnicy Hollywood, zawierający ponad 2600 pięcioramiennych gwiazd, upamiętniających znane osobistości świata show-biznesu. Swoje gwiazdy ma również kilkanaście fikcyjnych postaci oraz Disneyland.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Uniwersytet Oregonu, Uniwersytet Oregoński (ang. University of Oregon) – amerykańska uczelnia publiczna znajdująca się w Eugene w stanie Oregon.
  Riptide (Riptide, 1983-1986) - amerykański serial sensacyjno-przygodowy, zrealizowany przez stację NBC. W Polsce pokazywany w pierwszej połowie lat 90. przez stację Polonia 1.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.04 sek.