• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stephen Collins - aktor  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Westchester – hrabstwo (ang. county) w stanie Nowy Jork w USA. Populacja wynosi 923 459 mieszkańców (stan według spisu z 2000 r.).Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Stephen Weaver Collins (ur. 1 października 1947 w Des Moines w stanie Iowa) – amerykański aktor, scenarzysta i reżyser telewizyjny, teatralny i filmowy.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w Des Moines w Iowa jako syn Madeleine (z domu Robertson) i Cyrusa Stickneya Collinsa. Dorastał w Hastings-on-Hudson, w hrabstwie Westchester, w stanie Nowy Jork. Ukończył Amherst College w Amherst, w stanie Massachusetts. W latach młodzieńczych grał na gitarze basowej i gitarze rytmicznej w rock and rollowych zespołach Tambourine Charlie & The Four Flat Tires, The Naugahyde Revolution i The Flower & Vegetable Show.

  Scarlett - miniserial z roku 1994, ekranizacja powieści Alexandry Ripley, będącej sequelem do słynnego dzieła Margaret Mitchell "Przeminęło z wiatrem".Cable News Network (CNN) – amerykańska telewizja informacyjna, założona w 1980 przez Teda Turnera i Reese Schonfelda.

  Kariera[ | edytuj kod]

  W 1972 roku zadebiutował na scenie broadway'owskiej Royale Theatre w spektaklu Moonchildren, a później wystąpił w sztukach Bez seksu proszę (No Sex Please, We're British, 1973), Hotel Ritz (The Ritz, 1975-76), Ocenzurowane sceny King Konga (Censored Scenes From King Kong, 1980) i Miłości Anatola (The Loves of Anatol, 1985) jako tytułowy bohater. Zagrał także na scenie off-Broadway'u w sztukach: Poza terapią (Beyond Therapy) z Sigourney Weaver oraz jako Macduff w tragedii szekspirowskiej Christophera Walkena Makbet w Lincoln Center.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Christopher Walken, właśc. Ronald Walken (ur. 31 marca 1943 w Nowym Jorku) – amerykański aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, reżyser. Zdobywca Oskara dla najlepszego aktora drugoplanowego w 1978, za rolę w Łowcy jeleni Michaela Cimino.

  Po raz pierwszy trafił na szklany ekran w programie rozrywkowym CBS Michele Lee zaprasza (The Michele Lee Show, 1974). Po swojej debiutanckiej roli kinowej jako skarbnik kampanii prezydenckiej Richarda Nixona – Hugh W. Sloan Jr. w thrillerze Alana J. Pakuli Wszyscy ludzie prezydenta (All the President's Men, 1976) u boku Dustina Hoffmana i Roberta Redforda, występował gościnnie w wielu popularnych serialach, m.in. ABC Aniołki Charliego (Charlie’s Angels, 1978). Za drugoplanową rolę Billy’ego Grenville Jr. w dramacie telewizyjnym Dwie panie Grenville (The Two Mrs. Grenvilles, 1987) z Ann-Margret i Claudette Colbert zdobył nominację do nagrody Emmy.

  American Broadcasting Company (krócej ABC lub ABC Network) − jedna z trzech głównych amerykańskich sieci telewizyjnych w USA, powstała w 1932 jako radio NBC Blue Network. Obecnie należy ona do The Walt Disney Company.1 października jest 274. (w latach przestępnych 275.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 91 dni.

  Zagrał autentyczną postać prezydenta Johna F. Kennedy’ego w telewizyjnym dramacie biograficznym NBC Kobieta o imieniu Jackie (A Woman Named Jackie, 1991) z Romą Downey w roli tytułowej. W 1994 roku pojawił się w produkcji Scarlett, ekranizacji powieści Alexandry Ripley, będącej sequelem do słynnego dzieła Margaret Mitchell Przeminęło z wiatrem, jako Ashley Wilkes. Prawdziwą sławę zawdzięcza roli pastora Erica Camdena w serialu CBS Siódme niebo (7th Heaven, 1996-2007). W serialu TNT Wrogie niebo (Falling Skies, 2013) zagrał prezydenta Benjamina Hathaway'a.

  Nagroda Emmy (ang. Emmy Award) – amerykańska nagroda przyznawana za produkcję telewizyjną, między innymi dla najlepszego aktora i aktorki dramatycznego, komediowego, drugoplanowego, za najlepszy serial, film telewizyjny, scenariusz itp.Fdb.pl Internetowa baza filmowa (fdb.pl) - polski serwis internetowy, poświęcony filmom i ludziom kina. Jedna z największych baz filmowych w Polsce, której autorami są sami użytkownicy. W dniu 19 marca 2012 roku zawierał informacje o 271.324 filmach i 13.659 serialach.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Makbet (ang. Macbeth) – tragedia Williama Shakespeare’a napisana około roku 1606, należy do najczęściej wystawianych i adaptowanych sztuk szekspirowskich, jest również najkrótszą tragedią jego autorstwa.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Sigourney Weaver, właśc. Susan Alexandra Weaver (ur. 8 października 1949 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka, znana przede wszystkim z roli Ellen Ripley w serii Obcy, dr Grace Augustine w filmie Avatar oraz Dian Fossey w filmie Goryle we mgle. Trzykrotnie nominowana do Oscara, zdobywczyni nagrody BAFTA oraz dwóch Złotych Globów.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.04 sek.