• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stephanie Zimbalist

  Przeczytaj także...
  AXN – stacja telewizyjna będąca własnością medialnego skrzydła (Sony Pictures Television International) japońskiego koncernu Sony.Sopran (od wł. sopra - ponad) – najwyższy głos żeński. Zwykle obejmuje skalę - w muzyce chóralnej - od c do a (zobacz oktawa). Od solistek wymaga się zazwyczaj c, rzadziej cis, d czy es, a od niektórych rodzajów głosu nawet dźwięków e czy f.
  V.I.P. – serial przygodowo-sensacyjny produkcji USA. Kręcowny w latach 1998 – 2002 w czterech seriach. Wyprodukowano 88 odcinków po około 45 minut każdy. W roli głównej Pamela Anderson. Serial opowiada o przygodach pewnej agencji ochroniarskiej, która podejmuje się rozmaitych zadań.

  Stephanie Zimbalist (ur. 8 października 1956 w Nowym Jorku, w stanie Nowy Jork) – amerykańska aktorka i scenarzystka telewizyjna, teatralna i filmowa.

  Rodzina[]

  Jest córką aktora żydowskiego pochodzenia Efrema Zimbalista Jr. i żydowskiej chrześcijanki Lorandy Stephanie Spaulding Zimbalist. Ma przyrodnie rodzeństwo - dzieci ojca i jego pierwszej żony Emily McNair; siostrę Nancy Zimbalist i brata Efrema „Skipa” Zimbalista III. Jej dziadek ze strony ojca Efrem Zimbalist był koncertującym skrzypkiem, nauczycielem i kompozytorem, a jej babka Alma Gluck była śpiewaczką operową (sopran). Jej kuzynka Marcia Davenport była autorką i historykiem.

  Wegetarianizm – rodzaj praktyki (w sensie świadomej i celowej działalności człowieka), charakteryzującej się wyłączeniem z diety mięsa (w tym ryb i owoców morza); może również wiązać się z unikaniem innych produktów pochodzących z uboju zwierząt np. smalcu . Wegetarianizm może być wybrany z pobudek moralnych, zdrowotnych, ekologicznych, bądź ekonomicznych. W języku potocznym przyjmuje się, że wegetarianizm to zbiór kilku diet, które w różnym stopniu ograniczają spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego.Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.

  Dorastała w Encino (dzielnica Los Angeles), w stanie Kalifornia. Ukończyła szkołę średnią Foxcroft High School w Middleburg, w stanie Wirginia. Uczyła się aktorstwa w nowojorskiej Juilliard School i Strasberg Institute w Los Angeles.

  Po występie w dramacie telewizyjnym NBC Wczorajszodniowe dziecko (Yesterday's Child, 1977), serialu MGM Lucan (1977) i sitcomie ABC Statek miłości (The Love Boat, 1978), zadebiutowała na dużym ekranie w dramacie familijnym Magia Lassie (The Magic of Lassie, 1978) u boku Jamesa Stewarta. W 1979 roku wystąpiła podczas festiwalu teatrów muzycznych w Las Palmas Theater w Los Angeles.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.James Maitland "Jimmy" Stewart (ur. 20 maja 1908 w Indianie, zm. 2 lipca 1997 w Beverly Hills) – amerykański aktor filmowy i teatralny. Weteran II wojny światowej i wojny w Wietnamie, który czynną służbę wojskową w US Air Force zakończył w randze generała brygady (ang. Brigadier General).

  Kreacja Margaret Corbeck, w dreszczowcu Przebudzenie (The Awakening, 1980) z Charltonem Hestonem, przyniosła jej nominację do nagrody Saturna. Popularność dała jej postać detektyw Laury Holt w serialu NBC Detektyw Remington Steele (Remington Steele, 1982-87) u boku Pierce’a Brosnana. W 1982 roku odniosła sukces w spektaklu Antoniego Czechowa Wiśniowy sad na scenie Long Wharf Theatre w New Haven, w stanie Connecticut. W 1987 roku wystąpiła w musicalu Moja jedyna i tylko (My One and Only). Za tytułową rolę w dramacie telewizyjnym CBS Caroline? (1990) otrzymała nominację do nagrody Złotego Globu.

  Nash Bridges - amerykański serial kryminalny, kręcony w latach 1996-2001. Rolę tytułowego bohatera odgrywa Don Johnson (grający wcześniej w serialu Policjanci z Miami).American Broadcasting Company (krócej ABC lub ABC Network) − jedna z trzech głównych amerykańskich sieci telewizyjnych w USA, powstała w 1932 jako radio NBC Blue Network. Obecnie należy ona do The Walt Disney Company.

  W 1991 roku pojawiła się na scenie Off-Broadwayu w sztuce Tańcz kochanie (The Baby Dance), a w 1998 roku zagrała w musicalu Zwariowana ulica (Wonderful Town) wystawianym na deskach w Los Angeles. Gościła także w serialach: CBS Dotyk anioła (Touched by an Angel, 1997, 2001), AXN V.I.P. (2001) z Pamelą Anderson, CBS Nash Bridges (2001), NBC Jordan (Crossing Jordan, 2003) i CBS Potyczki Amy (Judging Amy, 2003).

  Scenarzysta – osoba pisząca scenariusz do filmu, serialu, reklamy, audycji radiowej, programu telewizyjnego itp. (nie mylić z dramaturgiem, czyli osobą piszącą sztuki teatralne).Relacja rodzinna (także relacja lub stosunek genealogiczny; pot. nazwa lub rodzaj pokrewieństwa i powinowactwa, nazewnictwo, nazwy członków rodziny) – w genealogii, socjologii lub prawie nazwa i rodzaj stosunku zachodzącego między dwiema osobami należącymi do tej samej rodziny a wynikającego z faktu filiacji i koicji (w genealogii) lub szerzej z pokrewieństwa i powinowactwa (w pozostałych naukach). Na relację taką mają również wpływ stopień pokrewieństwa i powinowactwa (pierwszy, drugi, trzeci itd.), różnica pokoleń oraz linia pokrewieństwa i powinowactwa (prosta i boczna, wstępna i zstępna). Relacje rodzinne oblicza się od jednej osoby, którą w genealogii można nazywać probantem, do innego członka jej rodziny.

  Ciekawostki[]

 • Ma 165 cm wzrostu.
 • Jest wegetarianką.
 • Linki zewnętrzne[]

 • Stephanie Zimbalist w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Stephanie Zimbalist w bazie filmweb.pl
 • Stephanie Zimbalist w bazie Notable Names Database (ang.)
 • Anton Pawłowicz Czechow (ros. Антон Павлович Чехов, ur. 17 stycznia/29 stycznia 1860 w Taganrogu, zm. 2 lipca/15 lipca 1904 w Badenweiler, Cesarstwo Niemieckie) – rosyjski nowelista i dramatopisarz.Charlton Heston, właśc. John Carlton Carter (ur. 4 października 1923 w Evanston, zm. 5 kwietnia 2008 w Beverly Hills) − amerykański aktor i aktywista społeczny, laureat Oscara.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Efrem Zimbalist (ur. 9 kwietnia 1889 (21 kwietnia ns.) w Rostowie nad Donem, zm. 22 lutego 1985 w Reno w stanie Nevada) – jeden z najbardziej znanych koncertowych skrzypków, a także kompozytor, pedagog, dyrygent i wieloletni dyrektor Curtis Institute of Music.
  Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.
  Skrzypce – muzyczny instrument strunowy z grupy smyczkowych. Obecnie skrzypce są najmniejszym instrumentem z tej grupy, zarazem charakteryzują się najwyższym strojem.
  8 października jest 281. (w latach przestępnych 282.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 84 dni.
  Musical – forma teatralna, łącząca muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec. Ładunek emocjonalny dzieła – humor, patos, miłość, gniew – podobnie jak sama opowieść, jest wyrażany poprzez słowa, muzykę, ruch i aspekty techniczne przedstawienia, tworząc jedną, spójną całość. Od początków XX wieku produkcje teatru muzycznego są nazywane po prostu "musicalami". Wcześniejszą podobną do musicalu formą widowiska była extravaganza.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.049 sek.