• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stefanie Scott


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  Nadzdolni – serial z kanonu Disney Channel Original Series, stworzony przez twórcę Nie ma to jak statek, Dana Signera. W serialu występuje znana z Jonas w Los Angeles China Anne McClain oraz Sierra McCormick i Jake Short jako uczniowie biorący udział w programie dla utalentowanych pn. Advanced Natural Talent (ANT). Produkcja rozpoczęła się na początku 2011 roku. Pierwsza zapowiedź serialu została wyemitowana podczas trwania amerykańskiej premiery filmu Lemoniada Gada. Odcinek pilotażowy, TransplANTed, został wyemitowany 6 maja 2011 jako specjalna zapowiedź, zaś polska premiera odbyła się 10 grudnia 2011 roku.Sex Story (ang. No Strings Attached) – amerykańska komedia romantyczna w reżyserii Ivana Reitmana z 2011 roku. W rolach głównych wystąpili Natalie Portman i Ashton Kutcher.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Stefanie Scott (2011)

  Stefanie Scott (ur. 6 grudnia 1996 w Chicago) – amerykańska aktorka i piosenkarka.

  Życie i kariera[ | edytuj kod]

  Stefanie Scott urodziła się 6 grudnia 1996 w Chicago w stanie Illinois. Pojawiła się w roli Katie w filmie Beethoven 6 – Wielka ucieczka. Wystąpiła również w filmach Dziewczyna i chłopak - wszystko na opak w reżyserii Roba Reinera oraz Sex Story, w którym zagrała młodszą wersję głównej bohaterki.

  Nie-przyjaciele – amerykański film Disney Channel Original Movies na podstawie książki Alexy Younga Frenemies. Film miał swoją premierę 13 stycznia 2012 w USA na kanale Disney Channel. W Polsce premiera odbyła się 28 kwietnia o godzinie 11:00.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Scott użyczyła głosu Emmie w serialu animowanym Disneya Agent specjalny Oso, który miał premierę w kwietniu 2009 na Disney Channel. Zagrała również w innych serialach jak Sons of Tucson stacji Fox oraz w serialu Chuck, w roli dwunastoletniej Sarah Walker.

  Jest również piosenkarką, autorką tekstów piosenek oraz pisarką oryginalnych piosenek jak „Shoulda Woulda Coulda” i „The Girl I Used To Know”. Nagrała wraz z Carlonem Jefferym piosenkę do filmu Nie-przyjaciele.

  Agent specjalny Oso (ang. Special Agent Oso, 2008-??) – amerykańsko-kanadyjsko-australijsko-nowozelandzko-brytyjski serial animowany, który emitowany jest w bloku Playhouse Disney na kanale Disney Channel oraz na osobnym kanale Playhouse Disney (od 1 września 2010).International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Wystąpiła też we filmie Dziewczyna i chłopak - wszystko na opak jako Dana Tressler. Za tę rolę w 2011 otrzymała Nagrodę Młodych Artystów w kategorii - młoda aktorka. Wystąpiła też w filmie Sex Story w roli młodej Emmy. Od 2011 występowała w roli Lexi Reed w serialu Disney Channel Original Series Nadzdolni.

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  W 2015 roku wystąpiła w horrorze Naznaczony: rozdział 3 i filmie Jem i Hologramy oraz zagrała w teledysku Hayley Kiyoko „Girls Like Girls”.

  Filmografia[ | edytuj kod]

  Dyskografia[ | edytuj kod]

 • Girl I Used To Know
 • Pose from A.N.T. Farm
 • Świat Według Alberta (Odcinek 252)
 • Albumy/Soundtracki[ | edytuj kod]

 • A.N.T. Farm Soundtrack
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Top 16 Under 16: Stefanie Scott. thedreamagazine.com, 2011. [dostęp 27 czerwca 2011].
  2. Special Agent Oso - Online Activities and Fun | Disney Junior
  3. Anita Busch: Stefanie Scott, Manuel Garcia-Rulfo & Chloe Perrin Join Thriller ‘Mary’. Deadline Hollywood, 28.09.2017. [dostęp 24.06.2020].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Stefanie Scott w bazie IMDb (ang.)
 • Stefanie Scott w bazie Filmweb
 • Oficjalna strona aktorki
 • WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Fox (Fox Broadcasting Company) – amerykańska sieć telewizyjna, nadająca od 9 października 1986 roku. Wchodzi w skład Fox Entertainment Group będącą częścią News Corporation.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Nagroda Młodych Artystów (ang. Young Artist Award) – nagrody przyznawane regularnie od roku 1979 przez Fundację Młodych Artystów.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
  Rob Reiner, właśc. Robert Norman Reiner (ur. 6 marca 1947 w Bronx) – amerykański aktor, reżyser i producent filmowy.
  Piosenkarz i piosenkarka – zawód polegający na wykorzystaniu śpiewu do wykonywania skomponowanych wcześniej piosenek, z reguły przy akompaniamencie grupy muzycznej, wydawanych następnie na albumach lub wykonywanych na koncertach. Utwory wykonywane bez akompaniamentu nazywamy utworami a cappella.
  Aktor (łac. agere – działać) – osoba odgrywająca za pomocą szczególnego zachowania, technik cielesnych i głosowych rolę w teatrze lub w filmie. Od zwykłego człowieka odróżnia go ze strony samego aktora świadomość gry, ze strony widzów – szczególny sposób traktowania osoby jako aktora. Wobec widza istnieje na sposób dwoisty, jako odtwarzana postać, w którą się tymczasowo wciela, i zarazem jako żywy człowiek, posiadający własną rzeczywistą tożsamość i biografię.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.032 sek.