• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Statek rybacki  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Obłuże (kaszb.Òblëżé) – północna dzielnica mieszkaniowa Gdyni, zamieszkana przez ok. 20 tysięcy mieszkańców. Dawniej wieś o tej samej nazwie przyłączona do Gdyni w 1933.Gąski – wieś letniskowa w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, w gminie Mielno. Położona nad Morzem Bałtyckim, na Wybrzeżu Słowińskim.
  Statek rybacki
  Trawler
  Krewetkowiec w czasie pracy
  Ryby w sieci
  Kuter rybacki
  Łódź rybacka z nadbudówką

  Statek rybackistatek wodny o długości (umownie przyjętej) powyżej 24 m przeznaczony do połowu ryb lub innych zwierząt wodnych. W niektórych wypadkach statek rybacki może również zajmować się przetwarzaniem złowionych zwierząt.

  Jantar (niem. Pasewark) – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim, w gminie Stegna na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych, z przystanią morską dla rybaków (pas plaży), przy drodze wojewódzkiej nr 501.Kuter rybacki – najmniejsza jednostka połowowa, która służy rybakom do połowu ryb w systemie zbliżonym do połowu trawlerami.

  Mniejsze jednostki do połowów nazywa się kutrami (dług. jednostki: 12-24 m) lub łodziami rybackimi (dług. jednostki do 12 m).

  Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za łódź rybacką uznawane są statki rybackie do 15 m długości, za kuter rybacki uznawane są statki rybackie o długości od 15 m do 30 m i mocy poniżej 611 kW, a pozostałe statki rybackie określane są mianem trawlerów.

  Zestawienie portów morskich i przystani morskich w Polsce, które są określonymi prawem miejscami nad morzem lub nad morskimi wodami wewnętrznymi, przystosowanymi dla jednostek pływających. Porty morskie ustanawia minister ds. gospodarki morskiej, a przystanie morskie – dyrektor urzędu morskiego danego obszaru.Świbno (niem. Schiewenhorst) – część miasta Gdańska, w dzielnicy Wyspa Sobieszewska. Dawna wieś rybacko-letniskowa, do 1954 roku była siedzibą gminy Świbno.

  Spis treści

 • 1 Podział statków rybackich
 • 2 Charakterystyka statków rybackich
 • 2.1 Statki łowcze
 • 2.2 Statki łowczo-przetwórcze
 • 2.3 Typy jednostek rybackich w Polsce
 • 2.3.1 Oznaczenia jednostek rybackich w Polsce
 • 3 Przypisy


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Port morski Ustka – port morski nad Morzem Bałtyckim, w ujściu rzeki Słupi, w mieście Ustka, w woj. pomorskim. Port obsługuje głównie statki rybackie, turystyczne i jednostki sportowe.
  Port morski Łeba – port morski w północnej Polsce na Wybrzeżu Słowińskim, położony w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, w Łebie.
  Dąbki (do 1945 niem. Neuwasser) – wieś uzdrowiskowa w północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Darłowo. Położona jest na Wybrzeżu Słowińskim, nad Morzem Bałtyckim oraz nad brzegiem jeziora Bukowo w odległości 7 km od Darłowa.
  Dąbie (niem. Vadam, Altdamm) – część Szczecina, do 1948 r. stanowiąca osobne miasto. Obecnie stanowi osiedle administracyjne, będące jednostką pomocniczą miasta.
  Port morski Świnoujście – polski port morski położony nad Zatoką Pomorską, na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego, na wyspach Uznam i Wolin. Port usytuowany w cieśninie Świny, w Świnoujściu, w województwie zachodniopomorskim. W porcie znajduje się nabrzeże przeładunkowe, terminal pasażerski oraz przystań jachtowa.
  Lubczyna (do 1945 Lübzin) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Goleniów.
  Port morski Puck – port morski nad Zatoką Pucką, w woj. pomorskim w Pucku. Jest portem z przystanią rybacką i niezależną mariną jachtową. Stanowi bazę dla floty rybackiej i rozwijającej się żeglugi turystycznej, jest także ośrodkiem sportów wodnych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.065 sek.