• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Star Trek: W nieznane  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Kapitan James Tiberius Kirk – to fikcyjna postać istniejąca w serialu Star Trek: The Original Series oraz 7 filmach z serii Star Trek. Odtwórcą roli jest kanadyjski aktor William Shatner. Trzeci kapitan okrętu Gwiezdnej Floty Zjednoczonej Federacji Planet Enterprise NCC-1701 oraz pierwszy Enterprise NCC-1701A.„Polityka” – polski liberalno-lewicowy, opiniotwórczy tygodnik społeczno-polityczny, wydawany od 1957 w Warszawie. "Polityka" utrzymuje się na czołowych miejscach pod względem wielkości sprzedaży wśród polskich tygodników opinii, w tym często na pierwszym miejscu (ogólna sprzedaż na poziomie ok. 130 tys. egzemplarzy – stan na lipiec 2012).

  Star Trek XIII: W nieznane (ang. Star Trek Beyond) – amerykański film fantastycznonaukowy z 2016 r. w reżyserii Justina Lina. To trzynasty film z serii Star Trek osadzony w fantastycznonaukowym uniwersum stworzonym przez Gene’a Roddenberry’ego i jednocześnie kontynuacja filmów Star Trek z 2009 roku oraz W ciemność. Star Trek z 2013 roku.

  Anton Yelchin, ros. Антон Викторович Ельчин (ur. 11 marca 1989 w Leningradzie) – amerykański aktor pochodzenia rosyjskiego.Porucznik Nyota Uhura – postać fikcyjna, bohaterka serialu Star Trek: Oryginalna Seria oraz siedmiu filmów Star Trek. Uhura jest pochodzenia afrykańskiego, pełni funkcję oficera łączności na statku Enterprise, a później Enterprise-A. W oryginalnej serii i sześciu pierwszych filmach grała ją Nichelle Nichols. W filmach Star Trek z 2009 i W ciemność. Star Trek z 2013 kreuje ją Zoe Saldana.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Pierwszym etapem pięcioletniej misji USS Enterprise jest eksploracja nieznanej przestrzeni. Statek zostaje zaatakowany i niemal zniszczony przez złowrogą kosmiczną rasę, którą dowodzi demoniczny Krall (Idris Elba). Kapitan James T. Kirk (Chris Pine) zostaje uwięziony wraz z załogą na odległej planecie bez możliwości skontaktowania się z flotą. Kapitan stara się zjednoczyć swoją załogę i znaleźć sposób by wrócić na Ziemię.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Sofia Boutella (ur. 3 kwietnia 1982 w Bab El Oued w Algierze) – francuska tancerka hip-hopowa, modelka i aktorka, pochodzenia algierskiego.
  Vancouver – miasto w zachodniej Kanadzie, w prowincji Kolumbia Brytyjska, przy ujściu rzeki Fraser do cieśniny Strait of Georgia (Ocean Spokojny).
  Porucznik Hikaru Sulu - postać fikcyjna, bohater serialu Star Trek: Oryginalna Seria oraz sześciu filmów pełnomatrażowych Star Trek.
  Christopher Whitelaw Pine (ur. 26 sierpnia 1980 r.) – amerykański aktor. Jest najbardziej znany z ról w komediach romantycznych Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny (2004) i Całe szczęście (2006).
  Star Trek – jedenasty film z serii Star Trek, osadzony w fantastycznonaukowym uniwersum stworzonym przez Gene’a Roddenberry’ego. Postaci znane z serialu Star Trek grane są przez nową obsadę: Chrisa Pine’a (James T. Kirk), Zachary’ego Quinto (Spock), Karla Urbana (Leonard McCoy), Zoë Saldañę (Nyota Uhura) i Antona Yelchina (Paweł Czechow). Wydarzenia przedstawione w filmie są kanoniczne dla uniwersum, stanowi on jednak swoisty reboot serii – akcja rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, co pozwoliło twórcom opowiedzieć nowe historie bez konieczności dostosowywania ich do wydarzeń z serialu.
  Komandor Leonard Horatio "Bones" McCoy - to fikcyjna postać, bohater serialu Star Trek: Oryginalna Seria oraz wielu filmów serii Star Trek. McCoy pełni rolę lekarza oraz drugiego oficera na statku Enterprise, a później Enterprise-A. Odtwórcą roli jest DeForest Kelley.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.839 sek.