• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stanley Tucci  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Paul Mazursky (ur. 25 kwietnia 1930 w Brooklynie, prawdziwe nazwisko Irwin Mazursky) – amerykański reżyser, aktor, scenarzysta i producent filmowy. Został wyróżniony w roku 2000 przez Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie tytułem Amicus Poloniae.Mary Kathleen Turner (ur. 19 czerwca 1954 w Springfield, w stanie Missouri) – amerykańska aktorka, reżyserka i producentka filmowa i teatralna.

  Stanley Oliver Tucci Jr. (ur. 11 listopada 1960 w Peekskill) – amerykański aktor, producent filmowy, reżyser i scenarzysta pochodzenia włoskiego. Nominowany w 2010 roku do Oscara za drugoplanową rolę w filmie Nostalgia anioła.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w Peekskill w stanie Nowy Jork jako syn nauczyciela artystycznej szkoły średniej Stanleya Tucci Sr. i sekretarki Joan Tucci (z domu Tropiano). Wychowywał się z siostrami - Giną i młodszą Christine (ur. 19 stycznia 1967). Jego kuzyn Joseph Tropiano został scenarzystą i filmowcem.

  John Joseph "Jack" Nicholson (ur. 22 kwietnia 1937 w Neptune, New Jersey) – amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Dwanaście razy nominowany do Oscara, trzykrotnie zdobył statuetkę.Roboty (ang. Robots, 2005) – amerykański film animowany w reżyserii Chrisa Wedge’a i Carlosa Saldanhy, ze Studia Blue Sky.

  Uczęszczał do John Jay High School w Lewisboro. W 1982 roku ukończył studia na Wydziale Dramatycznym Nowojorskiego Uniwersytetu Stanowego w Purchase, którego absolwentami są m.in. aktorzy - Ving Rhames, Wesley Snipes czy Parker Posey.

  Kariera[ | edytuj kod]

  30 września 1982 wystąpił na scenie Broadwayu w sztuce Królowa i rebelianci (The Queen and the Rebels) z Colleen Dewhurst i Campbellem Scottem. Na kinowym ekranie zadebiutował jako żołnierz w komediodramacie Johna Hustona Honor Prizzich (Prizzi's Honor, 1985) z Jackiem Nicholsonem i Kathleen Turner. Wkrótce zwrócił na siebie uwagę jako Rick Pinzolo w serialu CBS Cwaniak (Wiseguy, 1987-89). Można go było potem zobaczyć w komedii Beethoven (1992), thrillerze sensacyjnym Raport Pelikana (The Pelican Brief, 1993), thrillerze Pocałunek śmierci (Kiss of Death, 1995), Sen nocy letniej (A Midsummer Night's Dream, 1999) w roli elfa Pucka czy dramacie gangsterskim Sama Mendesa Droga do zatracenia (Road to Perdition, 2002). W 1991 roku wystąpił w sztuce Moliera na scenie Yale Repertory Theatre w New Haven.

  Łatwa dziewczyna (oryg. Easy A) – amerykańska komedia romantyczna z 2010 roku w reżyserii Willa Glucka, częściowo inspirowana powieścią Szkarłatna litera. Film opowiada o dziewczynie, która przez "drobne" kłamstewko została wrogiem publicznym...Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

  Za rolę komentatora Waltera Winchella w dramacie biograficznym HBO Winchell (1998) w reżyserii Paula Mazurskyego otrzymał Złoty Glob i nagrodę Emmy.

  18 kwietnia 1995 roku ożenił się z Kathryn Louise Spath, z którą miał trójkę dzieci: bliźniaki - syna Nicolo Roberta i córkę Isabel Concettę (ur. 21 stycznia 2000) oraz córkę Camillę (ur. 2002). Jego żona, Kate, zmarła 27 kwietnia 2009 roku na raka piersi. W 2011 roku, Tucci związał się z Felicity Blunt, angielską agentką literacką i starszą siostrą aktorki Emily Blunt. 29 września 2012 roku wzięli ślub. Mają syna Matteo Olivera (ur. 25 stycznia 2015 w Londynie).

  1300 gramów zastąpił serial Chirurdzy na antenie Polsatu od 1 kwietnia 2008 był emitowany we wtorki po godzinie 23. Od 16 czerwca 2008 można oglądać powtórki które są emitowane od poniedziałku do piątku o godzinie 16.30.Ostry dyżur – (tytuł oryginalny ER) amerykański serial telewizyjny autorstwa Michaela Crichtona. Pokazuje pracę w fikcyjnym szpitalu County General Hospital w Chicago. Serial został wyprodukowany przez Constant C Productions i Amblin Television we współpracy z Warner Bros. Television Production, Inc..


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  John Marcellus Huston (ur. 5 sierpnia 1906 w Nevada, zm. 28 sierpnia 1987 w Middletown) – amerykański reżyser, scenarzysta i aktor. Laureat Oscara. Syn Waltera i ojciec Anjeliki.
  Zatańcz ze mną (ang. Shall We Dance) – komedia romantyczna z 2004 roku w reżyserii Petera Chelsoma. Jest to remake japońskiego filmu Shall We Dansu?.
  Beethoven (ang. Beethoven) – amerykański film familijny. Historia rodziny Newtonów, której monotonną codzienność niespodziewanie przerywa mały szczeniak. Wkrótce wyrasta on na potężnego psa rasy bernardyn. Zaczyna się nim interesować przebiegły lekarz z pobliskiej kliniki weterynaryjnej.
  Blues tajniaków (Undercover Blues) – amerykańska komedia o pewnym skromnym małżeństwie z dzieckiem. Jane i Jeff Blue skrywają przed światem fakt, że są tajnymi agentami.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Rak gruczołu sutkowego (rak piersi, łac. carcinoma mammae) – najczęstszy nowotwór gruczołu sutkowego. Na świecie rak gruczołu sutkowego jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet. W Polsce w 2002 roku stanowił blisko 13% rozpoznań nowotworów złośliwych płci. Rak sutka występuje także u mężczyzn, jest jednak rzadki; zwykle jest też późno rozpoznawany. Od lat 70. notowano na całym świecie wzrost zachorowań na raka sutka, tendencja utrzymywała się do lat 90. Zjawisko to mogło być spowodowane zarówno zmianami w stylu życia kobiet w krajach zachodnich, jak i wzrostem wykrywalności raka.
  Czcigodni mordercy (Men of Respect) – amerykański dramat ukazujący mafijne porachunki dla zdobycia władzy. Przedstawienie chciwości i zachłanności po spotkaniu z wróżką.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.683 sek.