• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stanislas Wawrinka  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Australian Open 2014 – gra pojedyncza mężczyzn – zawody singlowe mężczyzn, rozgrywane w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania mają miejsce w dniach 13–26 stycznia na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne.US Open 2016 – gra pojedyncza mężczyzn – zawody singlowe mężczyzn, rozgrywane w ramach ostatniego, czwartego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, US Open. Zmagania odbyły się pomiędzy 29 sierpnia–11 września na nowojorskich kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center.

  Stan Wawrinka, właśc. Stanislas Wawrinka (ur. 28 marca 1985 w Lozannie) – szwajcarski tenisista, reprezentant w Pucharze Davisa, mistrz olimpijski w grze podwójnej z Pekinu (2008), triumfator Australian Open 2014, French Open 2015 oraz US Open 2016 w konkurencji gry pojedynczej.

  Pochodzenie i życie prywatne[ | edytuj kod]

  Jego dziadkowie ze strony ojca (dziadek był Czechem, a babka Polką), po ucieczce z Czechosłowacji do Niemiec w 1946, zamieszkali w Szwajcarii. Ojciec tenisisty, Wolfram Wawrinka, był rolnikiem i pracownikiem socjalnym w zakładzie dla niepełnosprawnych, gdzie matka Isabelle (z pochodzenia Szwajcarka) była pedagogiem. Oboje przejęli prowadzenie gospodarstwa rodzinnego matki „Ferme du Chateau”, niedaleko Lozanny, związanego z zamkiem w Saint-Barthélemy.

  French Open 2003 – drugi w sezonie wielkoszlemowy turniej tenisowy, który rozegrano w dniach 26 maja - 8 czerwca, na kortach im. Rolanda Garrosa. Była to 102. edycja zawodów.Thomas Johansson (ur. 24 marca 1975 w Linköping) – szwedzki tenisista, zwycięzca wielkoszlemowego Australian Open z 2002 roku, wicemistrz olimpijski w grze podwójnej z Pekinu (2008), reprezentant w Pucharze Davisa.

  12 grudnia 2009 Wawrinka poślubił szwajcarską prezenterkę telewizyjną Ilham Vuilloud. W kwietniu 2015 para rozstała się. Następnie zaczął spotykać się z chorwacką tenisistką Donną Vekić.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Simon Olof Karl Aspelin (ur. 11 maja 1974 w Saltsjöbaden) – szwedzki tenisista, specjalizujący się w grze podwójnej, reprezentant w Pucharze Davisa, zwycięzca wielkoszlemowego US Open z 2007 roku, wicemistrz olimpijski w grze podwójnej z Pekinu z 2008 roku.
  Australian Open 2014 – pierwszy w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbywać się będzie w dniach 13–26 stycznia 2014 roku, tradycyjnie na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne. Będzie to 102. edycja rozgrywek oraz 27. odsłona imprezy na kortach Melbourne Park. Pula nagród wyniesie 33 miliony dolarów australijskich.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  US Open 2016 – ostatni, czwarty w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbywa się pomiędzy 29 sierpnia a 11 września, tradycyjnie na twardych kortach nowojorskiego USTA Billie Jean King National Tennis Center. Jest to 136. edycja rozgrywek. Pula nagród wynosi 46 303 400 dolarów amerykańskich.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  French Open 2015 – drugi w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbywa się w dniach 24 maja–7 czerwca 2015 roku, tradycyjnie na ceglanych kortach Stade Roland Garros w 16. dzielnicy Paryża. Jest to 114. edycja rozgrywek. Pula nagród wynosi 28 milionów euro.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.