• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stado Ogierów

  Przeczytaj także...
  Stado Ogierów w Bogusławicach – jednostka hodowli koni grupująca ogiery rozrodowe różnych ras. Stado mieści się w budynkach i na terenie będącym wcześniej częścią majątku biskupów kujawskich, w osadzie Bogusławice.Stado Ogierów Książ – jednostka hodowli koni, grupująca ogiery głównie rasy śląskiej. Przy stadzie działa również stadnina klaczy. Stado mieści się w zabytkowych zabudowaniach stajennych i powozowni nieopodal zamku Książ w Wałbrzychu na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego.
  Stado Ogierów Sieraków – jednostka hodowli koni, mieszcząca się w Sierakowie, grupująca ogiery rozrodowe różnych ras, głównie gorącokrwistych. Jest to najstarsze stado ogierów na terenach Polski.
  Stado Ogierów Białka – jednoosobowa spółka Skarbu Państwa działająca w formie spółki z o.o., zajmująca się hodowlą ogierów obsługujących stadniny koni półkrwi oraz stadniny hodowców prywatnych z regionu Lubelszczyzny. W SO Białka hodowanych jest ok. 100 ogierów oraz 120 koni w działającej od 1981 r. w Białce Stadninie Koni Czystej Krwi Arabskiej – trzeciej po stadninie w Michałowie i Janowie Podlaskim. Spółka hoduje poza tym krowy mleczne oraz zarządza 300 ha ziemi i 23 ha stawów rybnych.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.