• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stadion Szombierek Bytom

  Przeczytaj także...
  Bytom (łac. Bitom, Bithom, niem. Beuthen, śl-niem. Beuthn, śląs. Bytůń) – miasto na prawach powiatu, położone w południowej Polsce, na Górnym Śląsku, w województwie śląskim, na Wyżynie Śląskiej, w centrum konurbacji górnośląskiej.Stadion – budowla sportowa, przeznaczona do rozgrywania zawodów różnych dyscyplin sportowych oraz innych masowych imprez widowiskowych lub komercyjnych (targi).
  Szombierki Bytom – klub sportowy powstały jako Poniatowski w 1919 roku w Szombierkach. Obecnie działa tylko sekcja piłkarska.

  Stadion Szombierek Bytomstadion piłkarski znajdujący się na Szombierkach, dzielnicy Bytomia. Obiekt nie posiada oświetlenia, wymiary boiska to 105 na 68 metrów.

  Stadion, wybudowany przez KWK Szombierki, jest częścią ośrodka sportowo-rekreacyjnego, na terenie którego znajduje się klub Szombierki Bytom. Obiekt powstał w 1968 roku, mieszcząc 20 tys. widownię (wcześniej klub występował na boisku przy ul. Zabrzańskiej). Od 2 lipca 2007 roku cały kompleks sportowo-rekreacyjny przejęła na własność gmina Bytom. Natomiast klub jest użytkownikiem obiektu i prowadzi na jego terenie działalność sportową oraz gospodarczo-biznesową

  Szombierki (niem. Schomberg) – od 1951 roku dzielnica Bytomia, wcześniej siedziba gminy Chruszczów w powiecie bytomskim. Położone są 1,5 km na południowy zachód od centrum miasta wzdłuż szosy prowadzącej z Bytomia do Rudy Śląskiej i Zabrza.Stary stadion Szombierek Bytom – nieistniejący już stadion piłkarski w Bytomiu, w Polsce. Obiekt mógł pomieścić 5000 widzów. Swoje spotkania rozgrywali na nim piłkarze klubu Szombierki Bytom.

  Na ośrodek sportowo-rekreacyjny składa się w sumie 27 hektarów terenu. W jego skład wchodzi stadion sportowy, domek klubowy, trzy boiska treningowe (dwa trawiaste i jedno żwirowe), dwa punkty gastronomiczne czynne w okresie letnim oraz tenisowe korty asfaltowe.

  Na obiekcie odbywają się różnego rodzaju imprezy, w tym co miesiąc targ staroci, turnieje sportowe, imprezy kulturalne oraz wystawy psów.

  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.Kopalnia Węgla Kamiennego Szombierki (niem. Hohenzollerngrube) − kopalnia węgla kamiennego w Szombierkach dzielnicy Bytomia w województwie śląskim.

  24 marca 2009 przeprowadzona została modernizacja obiektu, remont stadionu kosztował ok. 452 tysięcy złotych, a przeprowadziła go firma Infopol z Bytomia. Zakres prac na stadionie miejskim obejmował m.in.: poszerzenie istniejących stopni widowni oraz wymianę nawierzchni betonowej, budowę konstrukcji pod montaż 537 plastikowych krzesełek. W ramach modernizacji stadionu został również wykonany remont zadaszenia trybuny, zadaszenia sektora centralnego oraz rozbiórkę sektorów bocznych istniejącego zadaszenia. Modernizacja trwała do 20 czerwca 2009.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Piotr Zawadzki: Tam był sport: stare boisko Szombierek Bytom (pol.). miasta.gazeta.pl, 2005-06-03. [dostęp 2009-06-24].
  2. Maria Klimczyk: Targi Staroci na stadionie Szombierek Bytom (pol.). naszemiasto.pl, 2007-07-04. [dostęp 2009-06-24].
  3. Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Bytomiu (pol.). wystawypsow.pl, 2008-05-18. [dostęp 2009-06-24].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.