• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stadion ROSRRiT w Siedlcach

  Przeczytaj także...
  Stadion – budowla sportowa, przeznaczona do rozgrywania zawodów różnych dyscyplin sportowych oraz innych masowych imprez widowiskowych lub komercyjnych (targi).Siedlce (ros. Седлец, jid. שעדליץ Shedlits) – miasto we wschodniej Polsce położone na terenie województwa mazowieckiego pomiędzy rzekami Muchawką i Helenką, na Południowym Podlasiu. Pod względem liczby mieszkańców 48. miejsce w Polsce i 4. w województwie mazowieckim. Siedziba rzymskokatolickiej kurii diecezji siedleckiej. Miasto stanowi lokalne i ponadlokalne centrum gospodarcze (rozwinięte handel, usługi i przemysł), edukacyjne (szkoły wyższe m.in. uniwersytet, seminarium duchowne i 10 szkół średnich, szkoła muzyczna I i II stopnia) i kulturalne (2 domy kultury, teatr, 4 biblioteki i 3 muzea).
  Polimex Mostostal Spółka Akcyjna – polskie przedsiębiorstwo budowlane, generalny wykonawca w zakresie budownictwa przemysłowego, ogólnego i mieszkaniowego. Spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w ramach indeksu mWIG40.

  Stadion Miejski w Siedlcachstadion piłkarski, mieszczący się w Siedlcach, na siedleckich Błoniach przy ul. Jana Pawła II 6 (dawna Północna 2A). Główny obiekt MKP Pogoń Siedlce. Jeden z elementów Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki w Siedlcach. Właścicielem obiektu jest gmina miasto Siedlce, inwestorem (w imieniu miasta) i zarządcą obiektu jest Agencja Rozwoju Miasta Siedlce Sp. z o.o. Wykonawcą I etapu budowy stadionu był Polimex-Mostostal S.A. W lutym 2016 roku wykonano sztuczne oświetlenie płyty głównej, wykonawcą była firma Ada-Light sp. z o.o.

  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.
  Stadion Miejski na Błoniach Siedleckich
  trybuna zachodnia
  ławka rezerwowych
  bramka
  sektor gości
  widok na tył trybuny

  Linki zewnętrzne[]

 • ARM Siedlce Sp. z o.o.
 • Stadion w Siedlcach w serwisie stadiony.net
 • Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.