• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stadion Olimpii Poznań - piłkarsko-żużlowy  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Golęcin – część Poznania w obrębie osiedla Sołacz przyłączona do miasta 1 kwietnia 1933 roku rozporządzeniem Rady Ministrów (DzU 1933 nr 10 poz. 65).Kolarstwo górskie (MTB – z ang. mountain biking) – forma kolarstwa uprawianego za pomocą rowerów górskich, których konstrukcja umożliwia poruszanie się w trudnym terenie.

  Stadion Olimpii – stadion piłkarsko-żużlowy drużyn sportowych– TS Olimpia Poznań i PSŻ Poznań, znajdujący się w Poznaniu (Golęcinie) w Lasku Golęcińskim przy jeziorze Rusałka na ul. Warmińskiej.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Wydarzenia
 • 2.1 Sport żużlowy
 • 2.2 Futbol Amerykański
 • 3 Przypisy
 • 4 Linki zewnętrzne
 • TS Olimpia – wielosekcyjny (boks, judo, koszykówka, pływanie, strzelectwo, tenis ziemny, triathlon) klub sportowy założony w 1945 roku w Poznaniu. Dawniej w latach 1945-2005 istniała sekcja piłki nożnej.World Games 2017 – 10. edycja zawodów World Games. Zostaną rozegrane w sierpniu 2017 roku we Wrocławiu. Decyzja o przyznaniu organizacji temu miastu została ogłoszona przez prezydenta International World Games Association Rona Froehlicha 12 stycznia 2012 roku w Lozannie.


  Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Mistrzostwa Świata Par 1991 – dwudziesta druga edycja w historii na żużlu. Wygrała para duńska – Hans Nielsen i Jan O. Pedersen (rez. Tommy Knudsen).
  Stadion Olimpijski – wielofunkcyjny stadion we Wrocławiu, zbudowany w latach 1926-1928 według projektu niemieckiego architekta Richarda Konwiarza. Jest centralnym elementem kompleksu sportowego, mieszczącego się na wrocławskim osiedlu Zalesie.
  Stadion Olimpii – stadion lekkoatletyczny klubu TS Olimpia Poznań, znajdujący się w Poznaniu (Golęcinie) w Lasku Golęcińskim przy jeziorze Rusałka na ul. Warmińskiej
  Budżet partycypacyjny – demokratyczny proces dyskusji i podejmowania decyzji, w którym każda mieszkanka i każdy mieszkaniec miasta decyduje o tym, w jaki sposób wydawać część budżetu miejskiego lub też publicznego.
  Juan Antonio Samaranch, Marqués de Samaranch (ur. 17 lipca 1920 w Barcelonie, zm. 21 kwietnia 2010 w Barcelonie) – hiszpański działacz sportowy i dyplomata. Prezes Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, wybrany na to stanowisko w 1980 roku (jako 7. kolejny prezes od czasu założenia Komitetu w 1894 roku). Ponownie wybrany w roku 1997 roku. W tym celu MKOl dokonał zmiany starej zasady przechodzenia na emeryturę w wieku 75 lat (zmiany usunięte w 2001 roku).
  Hans Nielsen (ur. 26 grudnia 1959 w Brovst) – duński żużlowiec, 22-krotny mistrz świata na żużlu w różnych konkurencjach (w tym 4-krotny indywidualny, 11-krotny drużynowy, 7-krotny w parze.
  Futbol amerykański (ang. American football) – sport drużynowy, w którym uczestniczą dwa jedenastoosobowe zespoły. Najpopularniejszy sport w Stanach Zjednoczonych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.061 sek.