• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stadion Narodowy w Singapurze - 1973

  Przeczytaj także...
  Stadion Narodowy w Singapurze – będący obecnie w budowie wielofunkcyjny stadion w Singapurze. Budowa obiektu (powstającego w miejscu poprzedniego stadionu Narodowego) rozpoczęła się w 2010 roku, a jego otwarcie ma nastąpić wiosną 2014 roku. Pojemność obiektu wyniesie 55 000 widzów. Arena będzie wyposażona w rozsuwane zadaszenie. Konstrukcja dachu stadionu będzie największą kopułą na świecie. Obiekt będzie częścią kompleksu sportowego Singapore Sports Hub.Kallang (chiń. 加冷河) – najdłuższa rzeka Singapuru o długości 10 kilometrów. Wypływa z rezerwatu Lower Peirce Reservoir i wpada do morza w północnej części wyspy.
  Język malajski, język malezyjski (bahasa melayu, bahasa Malaysia) – język należący do rodziny języków austronezyjskich. W szerszym znaczeniu - makrojęzyk obejmujący kilkanaście spokrewnionych języków w różnych zakątkach Malezji, Indonezji i Tajlandii. Malajski jest językiem rodzimym Malajów zamieszkujących Półwysep Malajski i pewne regiony Sumatry. Jest językiem urzędowym Malezji i Brunei, jednym z czterech języków urzędowych Singapuru oraz językiem roboczym Filipin i Timoru Wschodniego. Forma malajskiego zaadaptowana przez Malezję nazywa się oficjalnie od roku 2007 bahasa malaysia. W Singapurze i Brunei znany jest pod nazwą bahasa melayu. Język malajski został ponadto zaadaptowany do roli języka urzędowego przez Indonezję w momencie uzyskania niepodległości i otrzymał nazwę bahasa indonesia.

  Stadion Narodowy w Singapurze (malaj.: Stadion Nasional Singapur) znajdował się w dzielnicy Kallang. Otwarty w lipcu 1973 roku, Stadion Narodowy został oficjalnie zamknięty w dniu 30 czerwca 2007 roku i rozebrany, aby zrobić miejsce dla Singapore Sports Hub i Nowego Stadionu Narodowego, który ma być otwarty w 2014 roku.

  Bibliografia[]

 • Informacje o stadionie
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.