• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stadio Marcantonio Bentegodi

  Przeczytaj także...
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Stadion – budowla sportowa, przeznaczona do rozgrywania zawodów różnych dyscyplin sportowych oraz innych masowych imprez widowiskowych lub komercyjnych (targi).
  Associazione Calcio ChievoVerona (znany jako Chievo Werona) – włoski klub piłkarski z siedzibą w Weronie, założony w 1929, występujący w rozgrywkach 1. ligi - Serie A. Właścicielem klubu jest firma Paulani, produkująca wyroby cukiernicze, a pierwotna nazwa klubu brzmiała Paulani Chievo (drugi człon od nazwy dzielnicy). Klub zyskał status profesjonalny dopiero w 1986, kiedy to przystąpił do rozgrywek Serie C2 i zmienił nazwę na obecną A.C. Chievo Werona. W 2001 roku awansował do Serie A, by spaść z niej w sezonie 2006/2007. Przez długi czas utrzymywał wysoką pozycję w najwyższej klasie rozgrywkowej Włoch, pokonując wiele faworyzowanych zespołów.

  Stadio Marcantonio Bentegodistadion piłkarski znajdujący się w Weronie we Włoszech.

  Hellas Werona - włoski klub piłkarski założony w roku 1903 w Veneto w Weronie. Zwycięzca Serie A w sezonie 1984-85 i trzykrotny finalista (w latach 1976, 1983 i 1984) Pucharu Włoch. W sezonie 2007-2008 był o włos od spadku do Serie C2. Ostatecznie klub od spadku uratowały zwycięskie baraże z Pro Patrią. W 2013 roku klub zajął 2.miejsce w Serie B i awansował do Serie A.

  Swoje mecze rozgrywa na nim zespół Chievo Werona i Hellas Werona. Jego pojemność wynosi 45 000.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.