• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stadio Arechi

  Przeczytaj także...
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Reprezentacja Włoch w piłce nożnej (wł. Nazionale italiana di calcio) – zespół piłkarski, reprezentujący Włochy w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować zawodnicy posiadający obywatelstwo włoskie. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Federazione Italiana Giuoco Calcio.
  Stadion – budowla sportowa, przeznaczona do rozgrywania zawodów różnych dyscyplin sportowych oraz innych masowych imprez widowiskowych lub komercyjnych (targi).

  Stadio Arechistadion piłkarski znajdujący się we włoskim mieście Salerno przy Via Allende. Na co dzień swoje ligowe mecze rozgrywa tu Salernitana Calcio.

  Salernitana Calcio 1919 - włoski klub piłkarski, grający obecnie w Serie B, mający siedzibę w mieście Salerno, leżącym w Kampanii.Reprezentacja Hiszpanii w piłce nożnej – zespół piłkarski, reprezentujący Hiszpanię w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować zawodnicy posiadający obywatelstwo hiszpańskie. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Real Federación Española de Fútbol.

  Mecze reprezentacji[ | edytuj kod]

  1.05.1991 Włochy-Węgry (3-1)
  25.03.1995 Włochy - Estonia (4-1)
  18.11.1998 Włochy - Hiszpania (2-2)

  Salerno – miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Kampania, w prowincji Salerno, nad zatoką Morza Tyrreńskiego.Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Zdjęcie satelitarne z Google Maps
 • Reprezentacja Estonii w piłce nożnej inauguracyjne spotkanie rozegrała w 1920 roku. W 1940 kraj został zaanektowany przez Związek Radziecki. Pierwszy mecz po odzyskaniu niepodległości Estończycy zagrali w 1991 roku. Przez wiele lat drużyna była europejskim średniakiem, ale od czasu zatrudnienia zagranicznych szkoleniowców Estonia gra coraz efektowniej i ofensywniej. Jak na razie styl gry nie przekłada się jednak na wyniki.Reprezentacja Węgier w piłce nożnej swój pierwszy mecz rozegrała w 1902 z Austrią. Pierwsze poważne osiągnięcie węgierskiej drużyny to finał MŚ w 1938, gdzie przegrali z Włochami.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.004 sek.