• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • St. Mirren Park

  Przeczytaj także...
  Paisley (gael. Pàislig) - miasto w Szkocji, administracyjne centrum Renfrewshire, w zespole miejskim Glasgow, liczba mieszkańców: 74 170 (2001). Paisley jest piątym co do wielkości miastem w Szkocji. Paisley jest miastem uniwersyteckim. University of the West of Scotland został utworzony w 1992 r. z Studiuje na nim obecnie ponad 18.000 studentów. W mieście znajduje się największy na świecie kościół baptystów - Coats Memorial Church Przemysł włókienniczy, maszynowy, spożywczy, metalowy, chemiczny oraz drzewny. W 2005 roku rozegrano w Paisley mistrzostwa świata kobiet w curlingu.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Saint Mirren Football Club – klub piłkarski ze Szkocji założony w 1877 roku. W sezonie 2006/2007 występuje w Scottish Premiership.

  St. Mirren Park stadion piłkarski, położony w szkockim mieście Paisley, Wielka Brytania. Oddany został do użytku w 1895 roku. Od tego czasu swoje mecze na tym obiekcie rozgrywa zespół Scottish Premier League St. Mirren F.C. Jego pojemność wynosi 10 800 miejsc (wszystkie siedzące). Rekordową frekwencję, wynoszącą 47 438 osób, odnotowano w 1949 podczas meczu ligowego Scottish Premier League pomiędzy St. Mirren a Celticem. Stadion jest obecnie nieużywany. St. Mirren gra na New St. Mirren Park.

  Celtic Football Club (wym. [ˈsɛɫtɪk]) – szkocki profesjonalny klub piłkarski z siedzibą w Glasgow, w Wielkiej Brytanii grający na co dzień w Scottish Premiership, założony 6 listopada 1887 przez irlandzkich imigrantów. 51-krotny mistrz Szkocji, 39-krotny zdobywca Pucharu Szkocji, 19-krotny zdobywca Pucharu Ligi Szkockiej oraz triumfator Pucharu Europy w sezonie 1966/1967. Scottish Premier League (SPL, obecnie Clydesdale Bank Premier League od nazwy sponsora rozgrywek) – najwyższa, zawodowa liga piłkarska w Szkocji w latach 1998–2013. W 2013 podjęto decyzję o połączeniu ze Scottish Football League i utworzeniu Scottish Professional Football League

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • The Stadium Guide (ang.)
 • New St. Mirren Park – stadion piłkarski położony w Paisley w Szkocji. Swoje mecze rozgrywa tu zespół St. Mirren wystepujący w Scottish Premier League, najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Ten w pełni zadaszony i posiadający wszystkie miejsca siedzące obiekt może pomieścić 8 016 kibiców.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.