• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Spotkanie z Alfredem Hitchcockiem

  Przeczytaj także...
  Alfred Joseph Hitchcock (ur. 13 sierpnia 1899 w Londynie, zm. 29 kwietnia 1980 w Los Angeles) – brytyjski reżyser i producent filmowy odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego, pionier suspensu i thrillera psychologicznego. Po zrealizowaniu wielu udanych filmów w Wielkiej Brytanii przeniósł się do Hollywood. W 1956 otrzymał obywatelstwo amerykańskie. Często uważany jest za najlepszego brytyjskiego reżysera wszech czasów i jednego z najlepszych i najbardziej wpływowych reżyserów w historii kina. Do jego najważniejszych filmów należą: Okno na podwórze, Zawrót głowy, Psychoza, Północ, północny zachód, Ptaki, Rebeka.Nowa seria Alfred Hitchcock przedstawia (ang. The New Alfred Hitchcock Presents) – amerykański serial, będący antologią, na którą składały się wyreżyserowane przez różnych reżyserów krótkie filmiki kryminalne.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Spotkanie z Alfredem Hitchcockiem lub Godzina z Alfredem Hitchcockiem (ang. The Alfred Hitchcock Hour) – amerykański serial będący antologią, na którą składały się wyreżyserowane przez różnych reżyserów krótkie filmiki kryminalne.

  Serial ten - emitowany w latach 1962-1965 - był kontynuacją cyklu Alfred Hitchcock przedstawia. Podobnie jak poprzednio Alfred Hitchcock pojawiał się na początku i na końcu każdego odcinka, komentując go.

  Alfred Hitchcock przedstawia (ang. Alfred Hitchcock Presents) – amerykański serial, będący antologią, na którą składały się wyreżyserowane przez różnych reżyserów krótkie filmiki kryminalne. Serial ten był emitowany w latach 1955-1962. Alfred Hitchcock firmował tę serię własnym nazwiskiem. Pojawiał się zawsze na początku i na końcu każdego odcinka serialu, komentując go.

  Kontynuacją pomysłu był cykl pokazywany w latach 1985-1989 pod tytułem Alfred Hitchcock znów przedstawia (The New Alfred Hitchcock Presents), który obejmował nowe wersje opowiadań prezentowanych w latach 50. i 60. oraz całkiem nowe filmy.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Spotkanie z Alfredem Hitchcockiem w bazie Filmweb
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.004 sek.