• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Spotify

  Przeczytaj także...
  Deezer – powstały w sierpniu 2007 roku we Francji muzyczny serwis oferujący swoim użytkownikom dostęp do muzyki w strumieniach za pomocą oprogramowania dostępnego dostosowanego do systemów operacyjnych Linux, Microsoft Windows i Mac OS X oraz na urządzeniach mobilnych Android, BlackBerry, iPhone, iPod Touch, iPad, Windows Phone, Logitech, Sonos i innych.Komputer (z ang. computer od łac. computare – liczyć, sumować; dawne nazwy używane w Polsce: mózg elektronowy, elektroniczna maszyna cyfrowa, maszyna matematyczna) – maszyna elektroniczna przeznaczona do przetwarzania informacji, które da się zapisać w formie ciągu cyfr albo sygnału ciągłego.
  Smartfon (ang. smartphone) – przenośne urządzenie telefoniczne łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera kieszonkowego (PDA – Personal Digital Assistant). Pierwsze smartfony powstały pod koniec lat 90., a obecnie łączą funkcje telefonu komórkowego, poczty elektronicznej, przeglądarki sieciowej, pagera, GPS, jak również cyfrowego aparatu fotograficznego i kamery wideo. W nowszych modelach dostępne są też funkcje typowe dla PDA, jak zarządzanie informacjami osobistymi (ang. Personal Information Management). Większość nowych modeli potrafi odczytywać dokumenty biurowe w formatach OpenOffice, LibreOffice, Microsoft Office i PDF.
  Kraje w których dostępny jest Spotify

  Spotify – powstały w październiku 2006 roku w Szwecji muzyczny serwis oferujący swoim użytkownikom dostęp do utworów w strumieniu. Z serwisu można korzystać za pomocą smartfonów, tabletów, komputerów oraz na niektórych konsolach. Pozwala on na słuchanie na żądanie muzyki z wielu wytwórni płytowych, zarówno tych wielkich, jak i tych bardziej niezależnych. Serwis prezentuje społecznościowe podejście do słuchania i odkrywania nowej muzyki (listy znajomych, rekomendacje itp.). Nieodpłatnie dostępny jest on z ograniczeniem. We wrześniu 2016 roku liczba płacących subskrybentów przekroczyła 40 mln.

  Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.Media strumieniowe – technika dostarczania informacji multimedialnej na życzenie. Najpopularniejsze media strumieniowe opierają się na transmisji skompresowanych danych multimedialnych poprzez Internet. Nie należy mylić mediów strumieniowych z multimedialnymi formatami plików (AVI).

  Z aplikacji można korzystać w większości krajów europejskich, obu Ameryk, Australii i Nowej Zelandii.

  WiMP (Wireless Music Player) - powstały 19 lutego 2010 roku w Danii muzyczny serwis oferujący swoim użytkownikom dostęp do muzyki w strumieniu za pomocą oprogramowania dostosowanego do systemów operacyjnych Microsoft Windows i Mac OS X oraz na urządzeniach mobilnych Android, iOS, Windows Phone, Symbian, MeeGo, Apple TV, Sonos, Bluesound i innych. Pozwala on na słuchanie na żądanie muzyki z wielu wytwórni płytowych, zarówno tych wielkich, jak i tych bardziej niezależnych.Tablet – przenośny komputer większy niż telefon komórkowy lub palmtop, którego główną właściwością jest posiadanie dużego ekranu z zastosowaną technologią Multi-Touch. W przeciwieństwie do większości klasycznych urządzeń tablet PC, tablety nowszego typu nie posiadają fizycznej klawiatury, użytkownik posługuje się klawiaturą wirtualną dotykając ekran bezpośrednio, bez użycia rysika.

  Zobacz też[]

 • WiMP
 • Deezer
 • Przypisy

  1. Instalki.pl: Spotify ma już 40 mln płacących użytkowników.. 2016-09-15. [dostęp 2016-09-18].
  2. Select your country:. spotify.com. [dostęp 2 stycznia 2016].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.