• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Spotify  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Luksemburg (luks. Lëtzebuerg, fr. Luxembourg, niem. Luxemburg) – gmina ze statusem miasta oraz stolica Wielkiego Księstwa Luksemburga. Jest centrum administracyjnym i finansowym państwa, jest położone na południu kraju, nad miejscem połączenia rzek Alzette i Pétrusse. W Luksemburgu ma swoją siedzibę kilka instytucji Unii Europejskiej, w tym jej Trybunał Sprawiedliwości.Deezer – powstały w sierpniu 2007 roku we Francji muzyczny serwis oferujący swoim użytkownikom dostęp do muzyki w strumieniach za pomocą oprogramowania dostępnego dostosowanego do systemów operacyjnych Linux, Microsoft Windows i Mac OS X oraz na urządzeniach mobilnych Android, BlackBerry, iPhone, iPod Touch, iPad, Windows Phone, Logitech, Sonos i innych.
  Kraje, w których dostępny jest Spotify

  Spotifyszwedzki serwis strumieniowy oferujący dostęp do muzyki oraz podcastów na licencji freemium.

  Serwis oferuje cyfrowe objęte prawami autorskimi nagrania muzyczne i podcasty, w tym ponad 60 milionów utworów, pochodzące od wytwórni płytowych i firm medialnych. Jako freemium usługa, podstawowe funkcje są bezpłatne z reklamami i ograniczoną kontrolą, podczas gdy dodatkowe funkcje, takie jak słuchanie offline i słuchanie bez reklam, są oferowane za pośrednictwem płatnych subskrypcji. Użytkownicy mogą wyszukiwać muzykę na podstawie wykonawcy, albumu lub gatunku, a także tworzyć, edytować i udostępniać listy odtwarzania.

  Podcasting, podcast, spolszczone: podkasting, podkast to forma internetowej publikacji dźwiękowej lub filmowej, najczęściej w postaci regularnych odcinków, z zastosowaniem technologii RSS.Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.

  Spotify prezentuje społecznościowe podejście do słuchania i odkrywania nowej muzyki (listy znajomych, rekomendacje itp.). Wersja bezpłatna zawiera reklamy emitowane podczas słuchania muzyki. Nie pozwala na słuchanie muzyki bez połączenia z Internetem oraz słuchanie za pomocą Smart TV. Aplikacja mobilna na smartfon pozwala na odtwarzanie tylko w trybie losowym. Odtwarzacz internetowy na komputerze (dostępny pod adresem open.spotify.com) umożliwia odtwarzanie muzyki w trybie standardowym oraz losowym. Dzięki odtwarzaczowi on-line uzyskajemy przepływność 128 kb/s dla darmowego konta i 256 kb/s dla konta Premium. W przypadku aplikacji komputerowej uzyskujemy odpowiednio 160 kb/ s i 320 kb/s. Oznacza to, że odtwarzacz internetowy jest wolniejszy, niż aplikacja. Ponad to, aplikacja komputerowa umożliwia słuchanie muzyki off-line.

  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.New York Stock Exchange, NYSE (dosł. Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych) – druga co do wielkości obrotów giełda świata, zdetronizowana w 1996 r. przez giełdę NASDAQ. Założona w 1817 roku jako New York Stock & Exchange Board.

  W I kwartale 2019 roku ze Spotify korzystało 217 milionów użytkowników, z czego 100 mln opłacało abonament. 3 kwietnia 2018 roku spółka weszła na nowojorską giełdę. Firma obrała nietypową ścieżkę wejścia na giełdę, decydując się na listing bezpośredni.

  Historia[ | edytuj kod]

  Logo Spotify w latach 2008–2012.

  Spotify zostało opracowane w 2006 roku przez zespół firmy Spotify AB w Sztokholmie, w Szwecji. Firma została założona przez Daniela Eka, byłego dyrektora ds. technologii (CTO) Stardolla, oraz Martina Lorentzona, współzałożyciela DoubleTradera. Nazwa firmy, według Daniela Eka, zostało źle przez niego zrozumiana, kiedy Martin Lorentzon wykrzykiwał swoją propozycję z innego pokoju. Później wymyślili etymologię nazwy jako połączenie angielskich słów „spot” oraz „identify”. Rozwojem usługi zajmuje się Spotify AB z siedzibą w Sztokholmie. Firma jest spółką zależną od Spotify Ltd. z siedzibą w Londynie, która z kolei jest spółką zależną od Spotify Technology S.A. z siedzibą w Luksemburgu. W kwietniu 2019 firma miała oddziały w 19 krajach. Spotify w celu wejścia na chiński rynek wymienił się na akcje z firmą Tencent Music Entertainment (7,5% Spotify za 9% TME). Nazwano to strategiczną współpracą.

  Muzyka (gr. mousike, cz. hudba, staropol. gędźba) – sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Jedna z dziedzin sztuk pięknych, która wpływa na psychikę człowieka przez dźwięki.Media strumieniowe – technika dostarczania informacji multimedialnej na życzenie. Najpopularniejsze media strumieniowe opierają się na transmisji skompresowanych danych multimedialnych poprzez Internet. Nie należy mylić mediów strumieniowych z multimedialnymi formatami plików (AVI).


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Apple Music – serwis umożliwiający strumieniowanie muzyki oraz teledysków firmy Apple Inc., założony w 2015 roku. Oferuje strumieniowanie prawie wszystkich utworów/albumów oraz teledysków, dostępnych w sklepie iTunes.
  Freemium – model biznesowy, w którym produkt lub usługa (najczęściej oprogramowanie, gra komputerowa, usługa internetowa) jest dostępna za darmo, ale korzystanie z zaawansowanych funkcji lub uzyskanie niektórych wirtualnych dóbr wymaga wykupienia wersji premium. Słowo „freemium” to kontaminacja łącząca dwa aspekty modelu biznesowego: „free” (za darmo) i „premium”.
  Tidal (stylizowany na TIDAL) – serwis umożliwiający słuchanie muzyki na żądanie w wysokiej i bezstratnej jakości. 4 kwietnia 2016 roku zawierał ponad 40 milionów utworów oraz 130 000 teledysków.
  International Standard Serial Number, ISSN czyli Międzynarodowy Znormalizowany Numer Wydawnictwa Ciągłego – ośmiocyfrowy niepowtarzalny identyfikator wydawnictw ciągłych tradycyjnych oraz elektronicznych. Jest on oparty na podobnej koncepcji jak identyfikator ISBN dla książek, ISAN dla materiałów audio-wideo. Niektóre publikacje wydawane w seriach mają przyporządkowany zarówno numer ISSN, jak i ISBN.
  WiMP (Wireless Music Player) - powstały 19 lutego 2010 roku w Danii muzyczny serwis oferujący swoim użytkownikom dostęp do muzyki w strumieniu za pomocą oprogramowania dostosowanego do systemów operacyjnych Microsoft Windows i Mac OS X oraz na urządzeniach mobilnych Android, iOS, Windows Phone, Symbian, MeeGo, Apple TV, Sonos, Bluesound i innych. Pozwala on na słuchanie na żądanie muzyki z wielu wytwórni płytowych, zarówno tych wielkich, jak i tych bardziej niezależnych.
  Stardoll – gra internetowa będąca wirtualną wersją pomysłu papierowych lalek do ubierania. Strona, została uaktywniona 18 września 2006 roku. Ma ponad 236 mln. użytkowników (kwiecień 2013r.), których liczba ciągle wzrasta. Gra polega na ubieraniu wirtualnych lalek (co łączy się z wirtualnym kupowaniem odzieży, kosmetyków, mebli itp.) oraz na wchodzeniu w interakcje z innymi użytkownikami gry (tworzenie klubów i włączanie się do istniejących, pogawędki na czatach, czytanie magazynu o modzie). Grupą docelową są dziewczęta w wieku od 6 do 17 lat.Dzieci poniżej 10 lat mogą założyć konto bezpieczne dla dzieci.Polega ono na tym, że uczestnik nie może dołączyć do klubów, chodzić na imprezy oraz czatować z innymi uczestnikami..

  Reklama

  Czas generowania strony: 5.922 sek.