• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Spotify  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Luksemburg (luks. Lëtzebuerg, fr. Luxembourg, niem. Luxemburg) – gmina ze statusem miasta oraz stolica Wielkiego Księstwa Luksemburga. Jest centrum administracyjnym i finansowym państwa, jest położone na południu kraju, nad miejscem połączenia rzek Alzette i Pétrusse. W Luksemburgu ma swoją siedzibę kilka instytucji Unii Europejskiej, w tym jej Trybunał Sprawiedliwości.Deezer – powstały w sierpniu 2007 roku we Francji muzyczny serwis oferujący swoim użytkownikom dostęp do muzyki w strumieniach za pomocą oprogramowania dostępnego dostosowanego do systemów operacyjnych Linux, Microsoft Windows i Mac OS X oraz na urządzeniach mobilnych Android, BlackBerry, iPhone, iPod Touch, iPad, Windows Phone, Logitech, Sonos i innych.
  Kraje, w których dostępny jest Spotify

  Spotifyszwedzkie medium strumieniowe oferujące dostęp do muzyki oraz podcastów na licencji freemium.

  Serwis prezentuje społecznościowe podejście do słuchania i odkrywania nowej muzyki (listy znajomych, rekomendacje itp.). Wersja bezpłatna zawiera reklamy emitowane podczas słuchania muzyki oraz w aplikacji, nie pozwala także na słuchanie muzyki bez połączenia z Internetem oraz słuchanie za pomocą Smart TV. W I kwartale 2019 roku ze Spotify korzystało 217 milionów użytkowników, z czego 100 mln opłacało abonament.

  Podcasting, podcast, spolszczone: podkasting, podkast to forma internetowej publikacji dźwiękowej lub filmowej, najczęściej w postaci regularnych odcinków, z zastosowaniem technologii RSS.Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.

  3 kwietnia 2018 roku spółka weszła na nowojorską giełdę. Firma obrała nietypową ścieżkę wejścia na giełdę, decydując się na listing bezpośredni.

  Historia[ | edytuj kod]

  Logo Spotify w latach 2008–2012.

  Spotify zostało opracowane w 2006 roku przez zespół firmy Spotify AB w Sztokholmie, w Szwecji. Firma została założona przez Daniela Eka, byłego dyrektora ds. technologii (CTO) Stardolla, oraz Martina Lorentzona, współzałożyciela DoubleTradera. Nazwa firmy, według Daniela Eka, zostało źle przez niego zrozumiana, kiedy Martin Lorentzon wykrzykiwał swoją propozycję z innego pokoju. Później wymyślili etymologię nazwy jako połączenie angielskich słów „spot” oraz „identify”. Rozwojem usługi zajmuje się Spotify AB z siedzibą w Sztokholmie. Firma jest spółką zależną od Spotify Ltd. z siedzibą w Londynie, która z kolei jest spółką zależną od Spotify Technology S.A. z siedzibą w Luksemburgu. W kwietniu 2019 firma miała oddziały w 19 krajach. Spotify w celu wejścia na chiński rynek wymienił się na akcje z firmą Tencent Music Entertainment (7,5% Spotify za 9% TME). Nazwano to strategiczną współpracą.

  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.New York Stock Exchange, NYSE (dosł. Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych) – druga co do wielkości obrotów giełda świata, zdetronizowana w 1996 r. przez giełdę NASDAQ. Założona w 1817 roku jako New York Stock & Exchange Board.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Muzyka (gr. mousike, cz. hudba, staropol. gędźba) – sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Jedna z dziedzin sztuk pięknych, która wpływa na psychikę człowieka przez dźwięki.
  Media strumieniowe – technika dostarczania informacji multimedialnej na życzenie. Najpopularniejsze media strumieniowe opierają się na transmisji skompresowanych danych multimedialnych poprzez Internet. Nie należy mylić mediów strumieniowych z multimedialnymi formatami plików (AVI).
  Apple Music – serwis umożliwiający strumieniowanie muzyki oraz teledysków firmy Apple Inc., założony w 2015 roku. Oferuje strumieniowanie prawie wszystkich utworów/albumów oraz teledysków, dostępnych w sklepie iTunes.
  Freemium – model biznesowy, w którym produkt lub usługa (najczęściej oprogramowanie, gra komputerowa, usługa internetowa) jest dostępna za darmo, ale korzystanie z zaawansowanych funkcji lub uzyskanie niektórych wirtualnych dóbr wymaga wykupienia wersji premium. Słowo „freemium” to kontaminacja łącząca dwa aspekty modelu biznesowego: „free” (za darmo) i „premium”.
  Tidal (stylizowany na TIDAL) – serwis umożliwiający słuchanie muzyki na żądanie w wysokiej i bezstratnej jakości. 4 kwietnia 2016 roku zawierał ponad 40 milionów utworów oraz 130 000 teledysków.
  International Standard Serial Number, ISSN czyli Międzynarodowy Znormalizowany Numer Wydawnictwa Ciągłego – ośmiocyfrowy niepowtarzalny identyfikator wydawnictw ciągłych tradycyjnych oraz elektronicznych. Jest on oparty na podobnej koncepcji jak identyfikator ISBN dla książek, ISAN dla materiałów audio-wideo. Niektóre publikacje wydawane w seriach mają przyporządkowany zarówno numer ISSN, jak i ISBN.
  WiMP (Wireless Music Player) - powstały 19 lutego 2010 roku w Danii muzyczny serwis oferujący swoim użytkownikom dostęp do muzyki w strumieniu za pomocą oprogramowania dostosowanego do systemów operacyjnych Microsoft Windows i Mac OS X oraz na urządzeniach mobilnych Android, iOS, Windows Phone, Symbian, MeeGo, Apple TV, Sonos, Bluesound i innych. Pozwala on na słuchanie na żądanie muzyki z wielu wytwórni płytowych, zarówno tych wielkich, jak i tych bardziej niezależnych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.062 sek.