• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Spiritual Beggars

  Przeczytaj także...
  Arch Enemy - szwedzki zespół muzyczny wykonujący melodic death metal, założony w 1996 roku przez Michaela i Christophera Amottów i Johana "Liiva" Axelssona. Liiva występował w zespole do 2000 roku. Zastąpiła go niemiecka wokalistka Angela Gossow.Język szwedzki (szw. svenska språket, svenska) – język północnogermański wschodni (wschodnioskandynawski), używany głównie w Szwecji i częściach Finlandii, przez ok. 9 mln ludzi. W Finlandii język szwedzki jest, obok fińskiego, językiem urzędowym, z uwagi na 5% szwedzkojęzycznych obywateli Finlandii zamieszkałych głównie na wybrzeżach tego kraju. Szwedzki jest dość dobrze zrozumiały dla Norwegów i w mniejszym stopniu także dla Duńczyków. Język standardowy w Szwecji, tzw. rikssvenska (szwedzki państwowy) oparty jest na dialektach regionu sztokholmskiego.
  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).

  Spiritual Beggars - szwedzka grupa muzyczna wykonująca stoner metal. Powstała w 1992 roku w Halmstad z inicjatywy gitarzysty Michaela Amotta. Do 2005 roku ukazało się sześć albumów studyjnych zespołu pozytywnie ocenianych przez publiczność, jak i krytyków muzycznych. Znaczną popularność zespół uzyskał w Japonii, gdzie wielokrotnie koncertował. Na tamtejszym rynku muzycznym płyty Spiritual Beggars ukazały się nakładem Toy's Factory.

  Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.Carcass – brytyjski zespół grający death metal/goregrind, utworzony w 1985 r. przez gitarzystę Napalm Death, Billa Steera razem z perkusistą Kenem Owenem. Zespół powstał w Liverpoolu. Na ich pierwszej taśmie demo, Sanjiv nagrał partie wokalne. W 1987 roku, basista i wokalista Jeffrey Walker, z grupy Electro Hippies, dołączył do ich składu. Carcass jest uważany przez wielu za jeden z najbardziej wpływowych i utalentowanych zespołów na scenie deathmetalowej.

  Historia[]

  Zespół powstał w 1992 roku z inicjatywy gitarzysty Michaela Amotta ówczesnego członka grupy Carcass. W 1994 roku nakładem Wrong Again Records ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany Spiritual Beggars. W 1996 roku nakładem Music For Nations ukazał się drugi album Spiritual Beggars pt. Another Way To Shine. W 1998 roku ukazał się singel Violet Karma promujący płytę pt. Mantra III.

  Michael Amott (ur. 28 lipca 1970 w Londynie) – szwedzki muzyk i kompozytor, gitarzysta. Amott działalność artystyczną rozpoczął w 1983 roku, w punkrockowej grupie Disaccord. Muzyk znany jest przede wszystkim z występów w takich grupach jak: Carnage, Carcass, Spiritual Beggars, Arch Enemy, czy Candlemass. Michael Amott wykonał także gościnnie gitarowe, solowe partie w utworze Murder Fantasies, znajdującym się na albumie pt. Enemy of God grupy Kreator.Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  11 lipca 2000 roku ukazał się czwarty album pt. Ad Astra. Rok później nakładem Southern Lord Records został wydany split Spiritual Beggars z Grand Magus pt. It's Over. Pod koniec tego samego roku z zespołu odszedł basista i wokalista Christian "Spice" Sjostrand, którego zastąpiło dwóch muzyków: wokalista Janne Christoffersson oraz basista Roger Nilson.

  Halmstad – miasto w Szwecji położone nad cieśniną Kattegat u ujścia rzeki Nissan. Około 59 717 mieszkańców. Siedziba władz administracyjnych gminy Halmstad w regionie Halland.Stoner rock i stoner metal – zamiennie stosowane terminy określające podgatunek rocka i metalu. W stoner rocku często stosowane są powolne tempa, psychodeliczne improwizacje, ciężkie gitarowe riffy i melodyjne wstawki. Gitarzyści stosują różnorodne efekty gitarowe, przede wszystkim wah-wah i opóźnienia (delay). Śpiew jest szorstki i ma prostą, rytmiczną melodię. Produkcja jest często bardzo surowa, ograniczona do minimum, może nawet brzmieć amatorsko.

  W kwietniu 2002 roku zespół odbył trasę koncertową w Japonii. 8 października tego samego roku nakładem Music For Nations ukazał się piąty album grupy pt. On Fire. W 2004 roku z zespołu odszedł basista Roger Nilson, którego zastąpił Sharlee D'Angelo znany z występów w grupie Arch Enemy. W 2005 roku ukazał się szósty album zespołu pt. Demons. Płyta została zarejestrowana w Studio Fredman we współpracy z producentem muzycznym Fredrikiem Nordstromem.

  26 września tego samego roku została wydana również pierwsza płyta DVD zespołu pt. Live Fire!. W czerwcu 2010 roku nowym wokalistą formacji został Apollo Papathanasio. Muzyk zastąpił Janne "J.B." Christofferssona, który skoncentrował się na działalności Grand Magus.

  Dyskografia[]

  Nagrody i wyróżnienia[]

  Przypisy

  1. Spiritual Beggars (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2009-11-10].
  2. Spiritual Beggars (ang.). www.musicmight.com. [dostęp 2009-11-11].
  3. Zmiany osobowe w Spiritual Beggars (pol.). www.rockmetal.pl. [dostęp 2009-11-11].
  4. Spiritual Beggars w Japonii (pol.). www.rockmetal.pl. [dostęp 2009-11-11].
  5. Spiritual Beggars wkrótce w studio (pol.). www.rockmetal.pl. [dostęp 2009-11-11].
  6. Spiritual Beggars - Live Fire! (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2009-11-11].
  7. Spiritual Beggars: Zmiana za mikrofonem (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2010-06-07].
  8. Oricon: Spiritual Beggars CD (jap.). www.oricon.co.jp. [dostęp 2011-12-10].
  9. Spiritual Beggars/Longplay-Chartverfolgung (niem.). www.musicline.de. [dostęp 2011-12-10].
  10. Spiritual Beggars Greek Albums Chart (ang.). greekcharts.com. [dostęp 2011-12-10].
  11. Spiritual Beggars Belgian Albums Chart (ang.). www.ultratop.be. [dostęp 2013-12-29].
  12. SPIRITUAL BEGGARS: 'Return To Zero' North American Release Date Announced - July 14, 2010 (ang.). blabbermouth.net. [dostęp 2010-09-04].
  13. Nominerade/vinnare - Grammis 1997 (szw.). grammis.se. [dostęp 2016-01-06].

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona zespołu (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.