• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Spice Up Your Life

  Przeczytaj także...
  Greatest Hits (Spice Girls) - kolekcja największych przebojów grupy Spice Girls, w składzie: Emma Bunton, Victoria Beckham, Geri Halliwell, Melanie Brown i Melanie Chisholm. Płyta miała promować reaktywacje zespołu i jest pierwszą płytą po "Forever", czyli po przerwie 7 lat. Album został nagrany wraz z wytwórnią Virgin. Album został wydany w 2007 roku, polską wersją zajęła się firma Emi Music Poland.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (dawniej w TVN: Taniec z gwiazdami, ang. Strictly Come Dancing) – program rozrywkowy nadawany przez TVN od 2005 do 2011 roku, a od 2014 roku w Telewizji Polsat. Program produkowany jest na podstawie formatu Dancing with the Stars na licencji BBC Worldwide.

  Spice Up Your Life – piąty singel popularnej w latach 90. żeńskiej popgrupy Spice Girls, i pierwszy z ich drugiej płyty Spiceworld. Napisany w rytmach latynoskiego popu przez Spicetki, które współpracowały z Richardem Stannardem i Mattem Rowem, producentami singla oraz wytwórną Virgin Records. Wydany w październiku 1997 roku stał się jednym z największych przebojów Spicetek w Europie i szybko zyskał uznanie i sławę. B-sidem singla jest specyficzny utwór „Spice Invaders”.

  Mel B lub Melanie B, właśc. Melanie Brown (ur. 29 maja 1975 w Leeds) – brytyjska piosenkarka, aktorka i prezenterka telewizyjna, była wokalistka Spice Girls (pod pseudonimem Scary Spice). Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Wykonanie[ | edytuj kod]

  Praktyczie przez cały czas wszystkie zwrotki śpiewają wszystkie członkinie Spice Girls. Wyjątek stanowi refren, gdzie Mel B śpiewa trzy wersy (Colours of the world... Every boy and every girl... People of the world...), po których Emma, Geri i Victoria „wykrzykują” tytułowy wers (Spice Up Your Life!). Melanie C śpiewa w drugiej części refrenu (If you’re having a good time... If you know how to feel fine...). Prócz tego w trzeciej zwrotce każda z dziewcząt śpiewa solowy wers:

  Geri Halliwell, właśc. Geraldine Estelle Halliwell (ur. 6 sierpnia 1972 w Watford) - angielska wokalistka. Jej matka jest Hiszpanką, a ojciec pochodzi ze Szwecji. Ma 2 braci i 2 siostry. Studiowała Literaturę Angielską i Finanse. Ma córkę Bluebell Madonnę.Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.
 • „Flamenco”- Geri (potem Mel C)
 • „Lambada”- Mel C
 • „But hip-hop is harder”- Mel B
 • „We Moonwalk the Foxtrot”- Victoria
 • „Then Polka the Salsa”- Emma
 • Na trasie „Return of the Spice Girls” utwór został zaśpiewany jako pierwszy i ostatni. Różnica polegała na tym, że drugie wykonanie było zremixowane przez Spicetki i zaśpiewane w innej formie (m.in. po każdym solowym wersie był fragment pasującego tańcem utworu, pojawił się akcent tańca irlandzkiego). Spice Girls kończyły tym utworem każdy koncert po reaktywacji.

  Virgin Records – brytyjska wytwórnia płytowa założona przez Richarda Bransona, Simona Drapera i Nika Powella w 1972 roku. Przesiębiorstwo odniosło światowy sukces, podpisując kontrakty z tak znanymi wykonawcami jak Roy Orbison, Devo, Genesis, Keith Richards, Janet Jackson, Culture Club, Simple Minds, Lenny Kravitz, The Smashing Pumpkins, czy Mike Oldfield.Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.

  Teledysk[ | edytuj kod]

  Muzyczne wideo wyreżyserowane przez Marcusa Nispela było jednym z najbardziej rozpoznawalnych teledysków. Akcja odbyła się w świecie przyszłości, satyrycznie zdominowanym przez styl i muzykę Spice Girls. Nawiązuje to do tytułu ich drugiego albumu „Spiceworld”. Dziewczyny lądują pojazdem kosmicznym w mieście, latają na deskach surfingowych i są oglądane przez publiczność w telewizji. W teledysku pojawiły się też fragmenty z muzycznego wideo „Wannabe” i „Say You’ll Be There”.

  Victoria Caroline Beckham z domu Adams (ur. 17 kwietnia 1974 w Hertfordshire w Anglii) – brytyjska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i tancerka, w późniejszym czasie projektantka mody i perfum. Na świecie znana głównie jako celebrytka.Spice Girls – brytyjska żeńska grupa muzyczna założona około 1994 roku, popularna głównie w drugiej połowie lat 90. XX wieku.

  Daty wydania i certyfikaty[ | edytuj kod]

 • 13 października 1997- Wielka Brytania
 • 21 października 1997- USA
 • 22 października 1997- Japonia
 • Australia, Szwecja, Wielka Brytania- platyna
 • Francja, USA, Holandia- złoto
 • Ciekawostki[ | edytuj kod]

 • na koncertach Spice Girls wykonywały dłuższy utwór, tańcząc dodatkowo „wężyka”
 • Mel B, biorąca udział w „Tańcu z Gwiazdami” wykorzystała ten utwór do swojego tańca
 • w filmie utwór ten zakończył główną fabułę, zostając wykonanym na koncercie
 • utwór „Spice Up Your Life” został zamieszczony w kompilacji „Greatest Hits” z 2007 roku.
 • 22 października jest 295. (w latach przestępnych 296.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 70 dni.Spiceworld - drugi w kolejności wydania album muzyczny popularnego w latach 90. żeńskiego zespołu Spice Girls, w składzie Emma Bunton (Baby Spice), Melanie Chisholm "Mel C"(Sporty Spice), Melanie Brown "Mel B" (Scary Spice), Victoria Beckham (Posh Spice) i Geri Halliwell (Ginger Spice). Jest to ostatnia płyta z udziałem Ginger, po jej opublikowaniu Geri Halliwell opuściła zespół w 1998. Album zawiera 10 utworów.
  Warto wiedzieć że... beta

  13 października jest 286. (w latach przestępnych 287.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 79 dni.
  "Wannabe" jest debiutanckim singlem grupy Spice Girls. Ukazał się on 8 lipca 1996. Piosenka należy do klasyków lat 90. XX wieku. Wyróżnia się melodyjnym refrenem i hip-hopowym intro, "wykrzyczanym" przed każdym refrenem. Została sprzedana w ponad 7 mln egzemplarzy na całym świecie. Autorami tego utworu są Spice Girls, M. Rowbottom i R.F. Stannard.
  Spice World (ang. Spice World) – brytyjska komedia muzyczna opowiadająca o pracowitym tygodniu z życia słynnego wówczas zespołu Spice Girls. Film ukazuje dni prób, występów, sesji zdjęciowych, wywiadów i konferencji, a wszystko to dzieje się przed pierwszym koncertem dziewcząt na żywo w prestiżowej sali Londynu: Royal Albert Hall.
  21 października jest 294. (w latach przestępnych 295.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 71 dni.
  Emma Lee Bunton (ur. 21 stycznia 1976 w Barnet, Hertfordshire) – brytyjska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka. Znana głównie jako członkini zespołu muzycznego Spice Girls, gdzie była znana pod pseudonimem Baby Spice. W 2006 roku brała udział w IV edycji brytyjskiego Tańca z gwiazdami gdzie zajęła 3 miejsce. Jej partnerem był Darren Bennett. Emma jest również kibicem piłki nożnej - dopinguje londyński zespół Tottenham Hotspur.
  Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.
  Melanie Jayne Chisholm (ur. 12 stycznia 1974 w Whiston), znana również jako Melanie C lub Mel C - brytyjska wokalistka, jedna z członkiń grupy muzycznej Spice Girls - Sporty Spice. Obecnie zajmuje się karierą solową.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.807 sek.